Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valamelyik nap hallottam és...

Valamelyik nap hallottam és olvastam egy olyat, hogy ha a kismama sokat simogatja a hasát a terhesség alatt, akkor az koraszülést okoz. Szerintetek? Tévhit, vagy valóban így van?

Figyelt kérdés
Nem leoltást kérek, hogy bolond vagyok, ha elhiszem, csupán véleményeket, hogy ti mit gondoltok erről a "babona"-féléről...

#terhesség #pocaksimogatás.
2013. márc. 24. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Általában kórházakban is rászólnak a mamaikra emiatt. Természetesen nem arról van szó, hogy tilos simogatni, csak ne egész nap. Ha teljesen probléma mentes a terhességed akkor biztosan nem lesz semmi gond ebből. Ha kicsit problémásabb akkor próbálj picit oda figyelni, hogy ne minden perce simogassad. De természetesen kell simogatni, és szabad is csak mértékkel. Ne aggódj emiatt. Elvileg emelni sem szabad, de itt is arról van szó, hogy ne bútorokat emelgess, és ne moss kezd el gyúrni a súlyemelő bajnokságra.
2013. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

A gyakori has simogatás,keményedéseket okoz.

Valamint fájásokat idézhet elő.

Ez nem babona,ez tény!

Üdv:Egy gyermekápolónő

2013. márc. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ez érdekes :) még sosem hallottam erről.

Azt tudni,h miért? (puszta kiváncsiság) :)))

2013. márc. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom csak akkor okoz gondot és akkor nem szabad ha valami nincs rendbe a terhességgel(de erre már nem emlékszem hogy mikor nem lehet)
2013. márc. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is csak nemrég hallottam, de semmi gondot nem okozott, hiszen sokat simogatom a hasam, ahogy a párom is, és anyu is szokta, és eddig bajt nem okozott.

Sőt még élvezte is a baba :)

39hkm

2013. márc. 24. 18:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Valami biztos van benne. Én nagyon sokat simogattam a pocakomat, meg ugye a férjem is, mégis 40+6-ra született meg a lányunk.
2013. márc. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez enyhén el van túlozva, de extrém esetben lehet, ugyanis a sok simogatás méhösszehúzódásokat eredményezhet. De ahhoz, hogy ebből szülés legyen, szerintem egész nap simogatni kellene...
2013. márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 lillabillatrilla válasza:
Szerintem hülyeség.
2013. márc. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy a 12. hétig nem ajánlott! Akkor még vetélést okozhat a simogatás keltette meleg, mert ellazulnak az izmok.

Viszont hogy utána miért ne lehetne! Én is sokat simogattam és 40+4re császároztak, mert már nagyon fájt a hátam és a hasam, de a lányomnak köze nem volt ahhoz hogy kibújjon!

2013. márc. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is sokat simogattam, bár csak akkor, amikor már volt hasam (Kb. a 20. hét után). Pár napom van kiírtig...
2020. szept. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!