Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felelőtlenség a röntgen 34...

Felelőtlenség a röntgen 34 hetesen? Már egy hónapja fáj a fogam, arcüregem, fülem, a fogorvos kocogtatással talált egy lyukas fogat. Amit gyökérkezelt, de a fájás nem múlik.

Figyelt kérdés
Sötétben tapogatózunk, én meg nem bírok aludni a fül fájástól. A fogdoki meg nem akar ugye röntgent csinálni. Lehetne belőlemég baj? Vagy csak az első 3-6 hónapban?
2013. márc. 25. 08:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Erre egy orvos tudna igazán megbízható választ adni kérdezd meg a nőgyógyászod feltétlenül, én amit itt írnak arra nem adnék.Én azt hallottam, hogy a röntgent messziről kerülni kell terhesség alatt.Anyósom röntgenes és ő is azt mondta.
2013. márc. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A fogröntgen elég pici területen történik, minimális adaggal. Ezt egy normális fogorvosnak tudnia kell(ene)

Kérdezd meg a nődokidat is!!!

De szerintem sokkal nagyobb bajt, fertőzést lehet összeszedni egy kezeletlen fog miatt, begyullad, érzésteleníteni, esetleg műteni kell, antibiotikum kúra, szövődmény...

2013. márc. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
a gyökérkezelést befejezte? az is lehet, azért fáj, mert még menned kell, és nem múlik. én nagyon paráznék a röntgentől, nem azt mondom, hogy ne csináltasd meg, de én szerintem előbb húzatnám ki a fogam:)
2013. márc. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es tökéletesen írta, az egész terhesség alatt tilos a röntgen. Én a SOTE-re jártam fogászatra, még a beleegyezésemre sem vállalták. Az olyan maszek cégekről meg ne is beszéljünk, akik mégis megcsinálják...

Nem csak az arcra sugároz a röntgen, s a köpeny nem véd teljesen.

Fájdalomcsillapítót viszont szedhetsz, sajnos ezt a pár hetet már ki kell bírni.

2013. márc. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én a páromat kísértem el maszek fogorvoshoz,(38 hetesen). Még a váróban is átültetett messzebb a rötgentől,nehogy ártson nekem.Nem véletlen,h a fogorvosod nem vállalta...
2013. márc. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ismerem az érzést :(. Nekem rettenetesen rossz fogaim vannak, és az elmúlt időszakban 2 olyan fogam is volt, ahol ilyen-olyan okokból konstans fájdalmam volt, gyökérkezelt az orvos, és még úgy sem múlt el. Rettenetes kín volt, nem kívánom senkinek.

Nekem végül mindkettőt kihúzták. Nagyon sajnálom persze a fogaimat, és állandó dilemma, hogy fogom pótoltatni őket (mert az egyik hiány elég látványos, és baromira zavar), de iszonyatosan megkönnyebbültem, mikor kihúzták őket. Valami embertelen fájdalom volt...

Lehet ebben az esetben neked is "be kellene áldoznod" azt a fogat. Az biztos nem tesz jót a babának, ha állandóan fájdalomcsillapítókon élsz meg stresszben vagy.

Jobbulást!

2013. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én voltam egy olyan maszek dokinál, aki nem kocogtatással kereste meg a fájó fogat, hanem szárazjéggel.

Rányomta a fogamra és elég gyorsan meglett, hogy melyik az érzékeny és fájdalmas fog.

2013. márc. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Biztosan van valami más módszer is rá.

Egyébként biztosan a fogad az? Azt mondod a füled fáj, ami tényleg lehet rossz fogtól, de fülfájást elég sok minden okozhat.

A röntgent kerüld el, várandósan ez tilos.

A helyedben elmennék egy fül orr gégészhez.

2013. márc. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kedves NaturaDENT-es PR-es! Ezt eléggé benézted :) Megjelent a neved is.. Ezek után furán hangzik, hogy "valahol ott van a.. környékén" :)))
2013. márc. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Na igen, ez azért elég ciki :)


De mindegy,a kérdező úgyis le tudja szűrni ebből a lényeget.


Nekem nem lenne pofám ehhez.

2013. márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!