Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérvételem eredménye, hogy...

Vérvételem eredménye, hogy nem vagyok védett toxoplazmózis ellen. Más hogyan kezeli?

Figyelt kérdés
Kutyám van, egy mopsz, de a dokim azt mondta nem gond, csak figyeljek oda a kézmosásra, illetve a nyers húsra és tojásra. Viszont apukámnak sütöttem tortát és automatikusan véletlenül belenyaltam a nyers tésztába, hogy megkóstoljam. Egy kicsit sztem lenyeltem, de kiköptem, mert rögtön eszembe jutott, h nem szabad. Lehet ebből gond? (15 hetes kismama)
2013. márc. 25. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem nyugi ennyiből azért nem!!!Nyilván ha megettél volna egy darab nyers húst vagy ilyesmi jobban kéne aggódnod de ettől sztem nem lett bajod!Nyugi nem kell túlaggódni!
2013. márc. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A toxoplazmózis alapvetően macska ürülékkel terjed. Így jut át más állatokba, pl sertésbe, szarvasmarhába, egérbe így tőlük a nyers hús fogyasztásával lehetne elkapni. Egereket, patkányokat se simogass most nagyon.


Ha csak a nyers tésztában nem volt nyers hús vagy macskaürülék akkor nem kaphatsz toxoplazmózist.

2013. márc. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én terhesen nyers húsos kézzel vágtam el a kezem és sírtam is, annyira betojtam, de a doki nevetve mondta, hogy nyugi, ez nem ekkora gond, meg nem is így terjed, hanem macska ürülékével, sőt abból is csak olyannal, ami áll és nem gondozzák a cicát, azaz ha terhesen megeszed a FRISS macskakakit ami egy egészséges cicusból jött, nem lesz bajotok. :)

Nekem is van kutyim amúgy és minden ok. :)

Nyugi, de figyelj ezekre, én még szoptatok és nem kóstolok tojásos alaptésztákat, nem eszem camambert sajtot és amit nem szabad. :)

Üdv egy 10 hós tündérke anyukája. :)

2013. márc. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Én sem voltam védett és betartottam a szabályokat, amiket felettem írtak.

Bár nálunk volt macska is és alom is, de én kiraktam őket, nem mertem kockáztatni.

2013. márc. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sok melegvérű élőlény hordozza, pl. kutya EMBER, stb., de csak a MACSKA ÜRÍTI ezt az egysejtű "lényt". Én sem vagyok védett pedig világéletemben volt macskám, azt mondta valaki ha eddig nem kaptam el, miért pont most... de azért érdemes minden trimeszterben elmenni egy toxoplazma vérvételre, mert a friss fertőzésre van gyógyszer amit rögtön el kell kezdeni szedni, és nem árt a babának. Én is paráztam amikor kiderült, természetesen sokkal többet mosok kezet mert van 2 kinti macskánk, nem nyalogatok nyers húst :-) és a zöldséget, gyümölcsöt is jól mosd meg. Megnyugszol majd te is. Én sem gondoltam volna hogy kevésbé fogok félni pár hét után, annyira rettegtem, aludni sem tudtam eleinte. 18 hetes kismama
2013. márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves kettes, még most is ezen nevetek, annyira tetszik. :-) Elképzeltem. :-)" Egereket patkányokat se simogass most..." :-)
2013. márc. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, még annyi hogy ha kertes házban éltek, ha lehet kesztyűben kertészkedj, mert a cicák kakija 1 évig fertőzötté teszik a területet ahová ürítettek, és az a szájba kerülve ugyancsak forrás lehet. Persze mindehhez toxoplazmás cica is kell. Nemrég volt itt egy kismama akinek volt egy benti cicája, aki sosem lépi át a küszöböt, és a kismama állandóan sikálta a kezét. Pedig ilyen esetben a macska vérét meg kell csak vizsgáltatni hogy fertőzött-e. ha nem, akkor nem kell tőle félni, persze ha tényleg csak benti cicus.
2013. márc. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez a hatodik terhességem, és mindegyiknél negatív volt a toxoplazmám. Szinte napi szinten vágok nyers húst + minden terhességem alatt ettem párszor tiramisut. Igaz, állatunk nincs, de egyszer sem kaptam el... Biztos nem lesz gond, ha a higiénére odafigyelsz (a sokszori kézmosás nálam is alap).
2013. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!