Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem védett toxoplazma...

Aki nem védett toxoplazma ellen, hogy vészelte át ezeket a hónapokat? És aki közben megfertőződött?

Figyelt kérdés
A napokban derült ki,hogy nem vagyok megfertőződve,ami furcsa hisz mindig volt macskám és az almot is mindig én pucoltam.Meg voltam győződve,hogy ettől nem kell tartanom.Most meg tisztára beparáztam,h.mi van ha az első vérvizsgálat óta elkaptam mi lesz?
2013. márc. 18. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Dettó ugyanez a helyzetem mint neked! Habár én tudtam, hogy még nem estem át toxoplazma fertőzésen, tehát kerülöm a macskákat mióta terhes vagyok. Szerintem ne aggódj! Ha eddig nem kaptuk el, ezután se fogjuk!

2013. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én sem voltam védve, pedig pici korom óta volt és van macskám. Mikor megtudtam, hogy nem vagyok védve, szegény cicus nem jöhetett be, míg meg nem született a babám, és a macskaalmot sem én takarítottam.
2013. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon ki vagyok ettől a toxoplazma mizériától:-(

Nekem soha nem volt macskám mégis pozitív lett a tesztem. Viszont csak az egyik panelt csinálták meg, így nem tudom, hogy ez védettséget jelent-e vagy friss fertőzést. A doki letojja, senki nem foglalkozik vele, én meg rágom a kefét. Holnap megyek fizetős laborba, ahol majd kiderül hogy mi van.

2013. márc. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én holnap megyek laborba.De az első eredményre is 2hónapot vártam,mert a védőnő annyit se tett meg,h.mikor megkapta felhívjon és figyelmeztessen.

Már a kezdetektől páromé az alom mizéria,szal ki nem rakjuk őket(meg is döglenének 1nap alatt),de a tisztaságra figyelünk.Mi legalábbis,mert anyósom az magasról tesz mindenre.A macskáktól való fertőzéstől kevésbé félek mint attól amit ő művel. :-(

2013. márc. 18. 14:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne félj! Nagyon ügyeljetek a tisztaságra, kézmosás stb.. de ettől függetlenül az orvosom mindig kihangsúlyozta, hogy a macska terjeszti a legkevésbé.. kezeletlen sajt, tejtermék, hús, mosatlan zöldség, gyümölcs is terjesztheti és több az esély rá mint a macskánál.
2013. márc. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom.Különben is ha megsimogatom utána nem fogom én a kezemet nyalogatni.Meg elvileg csak kb egyszer ürít fertőzött kakit,ha egyeltalán fertőzött a macska. :-)
2013. márc. 18. 15:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindig volt macskám, nem estem át rajta. Annak ellenére én takarítom az almot, hiszen eddig sem nyalogattam a macskaszaros kezemet :) Semmit nem változtattam, eddig is benti cica volt és ezután is az lesz. Az előző terhességemnél se volt baj belőle.
2013. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia. Én tavaly előtt teherbe estem, sajnos 13 hetesen elvesztettük a picikénket. a műtét után kaptam meg a véreredményemet, amelyen kiderült hogy friss fertőzött vagyok. betudtam a számomra tragédiát ennek........

rá pont egy évre ismét teherbe estem . az akkori fertőzésre beszedtem a gyógyszert, és a mostani terhességemnek úgy indultam hogy már átestem és minden ok. De nem... okt-ben kiderült hogy ismét friss fertőzött vagyok. Totál kiborultam, és sokat sírtam, hogy miért pont én és ez hogy lehet. Kaptam rá gyógyszert, ( Rovamicine) napi 3*2 szedek és eddig minden ok. A doki szerint még szülés után is szednem kell, mert ez egy elég nehéz gyógyulási és tisztulási folyamat. Hála istennek minden ok, most 28 hétben járok.


nekem sem volt sem macskám sem kutyám, de úgy látszik nem válogat

2013. márc. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez a hatodik terhességem, és mindegyiknél negatív lett a toxoplazmám. Nekem nincs állatom, így mindent ugyanúgy csináltam, mint addig. Ha eddig nem kaptad el a macskádtól, vsz. most sem fogod, de azért az almozást semmiképpen ne te csináld most!
2013. márc. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én azért még rettegek.Ha gyógyszert kéne szednem az anyagilag hazavágna.Ha tényleg napi 2-3 szem kell belőle,és a 10db-os kiszerelés 1300ft-ért...hát köszönöm szépen.Az almot nem én intézem,de bármikor becsuszhat egy gyümi vagy valami.
2013. márc. 19. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!