Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen fájdalomhoz lehet...

Milyen fájdalomhoz lehet hasonlítani a szülési fájdalmakat és a vajúdást?

Figyelt kérdés
2013. márc. 25. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmilyenhez.Én legalábbis nem tudom semmihez hasonlítani.Nekem olyan volt mintha tompa fájdalmam lett volna de nagyon erősen ami felfelé ívelt.Másképpen nem tudom leírni.Nekem sokan mondták,hogy olyan mint a mensis görcs csak sokkal erősebb.Én nem tudtam ehhez hasonlítani...

Egy 4 hónapos kislány anyukája..:)

2013. márc. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Most írhatnám, hogy igen erős mensi-szerű fájdalom, erős hasfeszülés (keményedés), lefelé nyilalló éles fájdalom, amihez társul még derékfájás is általában. S azt hiszed ott maradsz...(bár van, aki szerint szuper és nagyon gyors minden, és alig fáj).

De őszintén, ez egy más dologgal összehasonlíthatatlan, egyedi fájdalom. Talán ezért képes a női agy nagyjából törölni az emlékezetéből (persze emlékszek, de nem él bennem úgy, mint mikor pl. elvágom az ujjam, mert az elég gyakori, de a szülés meg nem épp gyakori fájdalom).

2013. márc. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok ahogy a 2. is írta igen erős derékfájásra tudnám hasonlítani.Jól írta csak én nem tudtam megfogalmazni.:)
2013. márc. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmihez sem hasonlít, azt hittem meghalok a fájdalomban. Nekem nagyon fájt a végbelem írányába is, mindenhol fájt, volt hogy annyira fájt, hogy fél óra kiesett az emlékemből lehet aludtam is közbe, vagy elájultam nem tudom... nincs még egy ilyen fájdalom.
2013. márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon semmihez sem lehet hasonlítani.Fáj, nagyon, azon imádkoztam hogy minél később jöjjön a következő fájás.

Maga a vajúdás alatti fájdalmat úgy tudnám leírni,hogy mikor érzed hogy jön egy újabb fájás, az olyan mintha elindulnál egy hegynek föl.Aztán egyre erősebb(görcs, derékba sugárzó fájdalom meg, feszítés meg más megfogalmazhatatlan érzés), és felérsz a hegy csúcsára.Na nekem ott volt az hogy meghalok:-)És szépen lassan enyhül a fájdalom, mintha kezdenél leballagni a hegyről.

Egyedi fájdalom, de túlélhető, és egyszer elmúlik.Én már bánom hogy nem gyakoroltam a helyes légzést, mert a fájdalom közben alig kaptam levegőt.

2013. márc. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jo a kerdes! Belegondoltam, alig emlekszem hol fajt? Csak arra emlekszem, hogy nagyon fajt. Nagyon hosszu volt nekem, a fajdalomtol felrebeszeltem, nekem is vannak reszek amikre egyaltalan nem emlekszem. Pl arra, hogy a ferjem vajudott volna velem...csak az en draga Anyosomra emlekszem es a konnyes szemeire. Arra, hogy allandoan pisilnem kellett es percenkent mentem a klotyora - persze mert a Kisfiam feje nyomta a holyagomat. Mindig ott jottek a legerosebb fajdalmak a klotyon! Hiaba valo 44 ora utan csaszarral szuletett meg a Picikenk. Ugy ereztem miutan tul voltam az egeszen, hogy barmire kepes vagyok! Olyan erot adott, hogy mire voltam kepes, hogy micsoda ero van bennem! azt mondtam barmikor vegigcsinalnam megegyszer! Nagyon szeretnenk kistesot! O mar tudom, csakis csaszarral fog vilagra jonni. Csak jonne mar!
2013. márc. 26. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Menstruációs görcshöz (ha volt korábban), csak sokkal-sokkal erősebb és féjdalmasabb.
2013. márc. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát szoktak menstruációs görecseim lenni,igen.Annyira nem vészesek..
2013. márc. 26. 16:44
 9/9 anonim ***** válasza:

A vajúdás első szakaszában erősebb mensis görcsnek éreztem, az egész első felemre kiterjedve. Később már olyan volt, mint egy nagyon erős gyomorgörcs, mint mikor gombát eszem, holott nem bírja a gyomrom. Később meg olyan, mintha az összes belső szervedet megforgatnák. Így most gáznak tűnik, de ott majd nem lesz olyan vészes.

Nálam nem volt derékfájás, hányás, hüvelyi szurka, semmi.

2013. márc. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!