Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 9. héten az első vérvételen...

A 9. héten az első vérvételen a reggeli után 1 órával 3,6 lett csak a vércukrom. Tudom, hogy ez alacsony, aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

2013. márc. 26. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Hú, ez tényleg alacsony. Pontosan 1 órával lett mérve? Mert fontos, hogy pontosan legyen betartva az 1 óra. Nem hiszem, hogy gond lenne, nem lett megismételve? Védőnő mit mondott?
2013. márc. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy terhesség alatt a vércukor 3,5-7,8 között normális. Egyél rendszeresen keveset mindig.
2013. márc. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia, én cukorbetegként mondom, hogy egyáltalán nem kell aggódnod, magas vércukorszintnél lenne igazán aggódnivalód.

Sok ember él átlag 3,5-3,9-es cukorral és teljesen jól érzi magát, nem érzi úgy, hogy alacsony lenne. Leszaladhatott esetleg a cukrod más miatt is, kevés szénhidrátot ettél reggelire, vagy többet mozogtál, a cukor ráadásul nagyon sokszor végig ingadozik a terhesség alatt. Szóval örülj, hogy nem magas. Ha néha úgy érzed, szédülsz, remeg a kezed, egyél pár kekszet, igyál egy nagy bögre kakaót, gyümölcslevet, ami jólesik.

Van olyan cukorbeteg ismerősöm is, aki átlag 7-8-as cukorral él már 50 éve és kutya baja, neki erre állt be a szervezete, és nem idegesíti magát, hogy sokan huhognak, ez de magas, nem jó.

2013. márc. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A védőnő mondta, mit kell ennem, ez 1 db zsemle és 2 dl sovány tej volt. A vér evés után 1 óra 15 perccel lett levéve. Előtte nap is figyeltem tudatosan, hogy kevesebbet és kevesebb cukortartalmút egyek. Lehet kicsit túllöttem a célon? Egyébként általánosságban jól vagyok, leszámítva a néhány hányingert, nem szédülök, remegek... stb.
2013. márc. 26. 11:29
 5/10 A kérdező kommentje:
Első: A védőnő még nem tudja, majd munka után hívom csak fel. Csak a neten kutakodtam eddig, amit találtam, nem sok, de elég rémisztő volt :(
2013. márc. 26. 11:32
 6/10 A kérdező kommentje:
Harmadik: Köszönöm, kicsit megnyugtattál :)
2013. márc. 26. 11:33
 7/10 anonim ***** válasza:
A kérdésem, hogy mennyi volt az éhgyomri? Mert ha az éhgyomri magasabb mint az 1 órási vagy 2 órási érték, az általában azt mutatja hogy túl magasra megy fel evés után a cukorértéked, majd visszazuhan. Az sem jó, terhességi cukorbetegségre utalHAT. Miért csináltak neked ilyen korai terhességben terheléses cukorvizsgálatot?
2013. márc. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Éhgyomorra nem vettek vért, az majd később lesz (saccolok 20-24 hét körül)Ez az első nagy vérvétel volt, kb 7-8 kémcsővel vettek és a megadott reggeli betermelése után 1 órával kellett menni. Ez mifelénk (Zala) régóta így van, nálatok nem? Úgyhogy nincs semmiféle előzménye, az első két terhességemnél minden rendben volt.
2013. márc. 26. 14:11
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es hozzászóló vagyok. Nálunk úgy van hogy amikor kiderül a terhesség, éhgyomri vércukrot mérnek. Ha az jó, legközelebb a terheléses 22 héten történik, éhgyomorra vért vesznek majd gyógyszertárban kapható glükózt (7,5 gramm / tasak ) fel kell oldani 3 dl vízben, majd az éhgyomri vérvételt követő 10 percben m,eginni, majd 120 perc múlva vérvétel. Indokolt esetben már csinálnak vércukorterhelést a 16 héten is, akkor úgyis vesznek vért AFP miatt. Nekem indokolt volt mert túlsúlyos vagyok. Azóta utánanéztem és az 1 órás értéknek 3,5 és 7 között "kell" lennie, úgyhogy neked jó ez az eredmény. Pest megyei vagyok.
2013. márc. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, megnyugodtam:-) Azt gondoltam,egyforma vizsgálatok vannak terhesség esetén, ezek szerint nem. És köszönöm a többieknek is:-)
2013. márc. 26. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!