Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányzás terhesség alatt?...

Dohányzás terhesség alatt? Ennél komplikáltabb részletesen lent.

Figyelt kérdés
8 hetes kismama vagyok,napi 2 doboz cigiről lecsökkentettem napi fél dobozra. Letenném rögtön csak mivel 10 éve panicsyndrómával küzdöm az ideggyógyászom nem ajánlja, ezzel elkerülve egy esetleges rohamot és vetélést. Nem köpködésre van szükségem, hanem megerősítésre, van köztetek olyan aki a terhesége alatt dohányzott, let következménye??

2013. márc. 27. 17:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
50%
Ez milyen betegség ilyet még nem is hallottam.
2013. márc. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Feszültség, stressz hatására, a szervezet reagál, náam légzési roham és ájulás van, de mondenkinél más a tünet. Idegrendszeri eredetű.
2013. márc. 27. 17:38
 3/33 anonim ***** válasza:
91%

Szia!A dohányzásnak terhesség alatt igazából az a legnagyobb veszélye, hogy a magzat nem jut elég oxigénhez és a méhlepény idő előtt elöregedhet, ami gyakori esetben koraszüléshez és a magzat kis súlyához vezet.Az orvosok azt mondják, hogy mikor egy anyuka dohányzik, akkor a baba is "füstben fürdik"a pociban.

Sok doki nem ajánlja, hogy a nagy dohányosok azonnal letegyék a cigit mert ez azoknál akik napi 2 dobozzal selszívnak nem kivitelezhető sok esetben.Épp ezért nagyon jól teszed, hogy csökkented az adagot, és szép lassan teljesen elhagyod a cigarettát.Igazából csak kitartás kérdése, itt a megszületendő babádról van szó, szerintem ez mindennél fontosabb.Boldog babavárást:35 hetes kismama

2013. márc. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
72%
Pánikbetegség, csak így jobban hangzik. Semmi köze nincs a cigarettázáshoz, ha jön a roham, ezt egy orvosnak is tudnia kéne. Soha nem vállalnék így gyereket, előbb kikezeltetem magam, addig járok dokihoz, amíg nem segít valamelyik. Különben is le kell szoknod róla, ha nem most, akkor szüléskor, hiszen szoptatásnál úgy ahogy van átjut a tejen a babába. Így még valamennyire megszűri a méhlepény, de így is esélyes, hogy asztmás, koraszülött kisbabád fog születni, és akkor még megúszta ennyivel.
2013. márc. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 tetris ***** válasza:
100%
Napi két doboz cigi az őrületesen sok! Az ideggyógyászod nem mondta, hogy a pánikbetegség ma már kezelhető? Vannak rá gyógyszerek is és pszichoterápia is segíthet. Jobb lett volna, ha még a terhesség előtt kezelnek. Próbálj meg minél kevesebbet bagózni, és relaxálni, jógázni, gyógyteákkal nyugtatni magad, ha nagyon kitör rajtad a pánik. A neten nagyon szép relaxa zenéket lehet letölteni teljesen ingyen.
2013. márc. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
84%
Igaza van az utolsó válaszolónak abban, hogy ez nem függ össze a dohányzással.Valószínű, hogy ez a betegséged alapból megvan.Vagy akkor ezek szerint a cigi a legjobb gyógymód rá más nem is létezik?Azt azért nem hinném.
2013. márc. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Nem hangzik így jobban, hidd el ennyi év kezelés után sehogy nem hangzik jól, és nincs rá gyógymód. Nem három bogyó bevételéről van szó.
2013. márc. 27. 17:47
 8/33 anonim ***** válasza:
42%
Na ne mondd, hogy nincs gyógymód, nekem valahogy mégis sikerült kikezeltetnem magam! Érdekes. Tudod az embernek akarnia is kell.
2013. márc. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Utolsó a 4/7 volt akkor...
2013. márc. 27. 17:49
 10/33 anonim ***** válasza:
63%
Persze ezt elhiszem, de senki nem hallott még olyat, hogy a cigi az egyetlen megoldás a pánikbetegség kezelésére,ezt azért te is tudod.Ezek szerint az orvos azt mondta, hogy szívj el napi 2 dobozzal és ennyi?Más lehetőség nincs?
2013. márc. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!