Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megosztanátok velem, hogy...

Megosztanátok velem, hogy milyen vizsgálatok várhatóak a terhesség alatt, és mi, hanyadik héten?

Figyelt kérdés

Köszönöm,akinek van türelme leírni. :) És kíváncsi lennék, ki hány éves, fiatalon könnyebb e a szülés vajon.

Én 22 vagyok.és holnap,derül ki, hogy hány hetes vagyok,mert a múltkorin csak petezsák volt,amikor mensiből számolva 6 hetes voltam.


2013. márc. 28. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!Én 25 éves vagyok első babával:)Egy hónap múlva szülök.Megpróbálom leírni mik voltak nekem eddig:

5 hetesen mentem először teszt után ott megnézték, hogy fel van e puhulva a méhnyak, ami terhességre utal, 3 hét múlva visszamentem akkor néztek szívhangot.(Van fogadott orvosom)

Utána labor,vérkép, toxoplazma szűrés.Mi csináltattunk genetikát is Szombathelyen,ott megcsinálták a Down kór szűrést de az fizetős és nem kötelező.Aztán 16.héten AFP vizsgálat.Utána 24.héten terheléses cukor, 18.héten genetikai ultrahang előtte.32.héten szintén ultrahang, meg a 36.héten is.Utána CTG-hetente míg meg nem szülsz.Ja és persze havonta egyszer védőnő látogatás és havonta egyszer megyek magándokihoz.Üdv:35hetes kismama

2013. márc. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én 28 éves vagyok, 10 hetes:) pont azon gondolkoztam, le a kalappal az "idősebb" nők előtt, engem fiatalon is nagyon megvisel néha az egész, ez asok hormon...hát felülír mindent:) sokszor csak annyi erőm van, meló után az ágyba zuhanjak...

egyébként van egy terhességmegállapítás, amire te vagy most hivatalos:) aztán menni kell vérvételre, védőnőhöz becsekkolni, 12. heti UH, 16. heti UH, itt van egy integrált teszt, de mehetsz már a 12. héten is kombináltra, ezeken azt nézik, rendben van-e a baba genetikailag stb., kb. szerintem 4 hetente lehet UH, valamikor a 26. hét körül, nálunk legalább is, van a terheléses cukor, ekkor kell inni a cukros lötyit + vérvétel. a terhesség végén meg be kell járni sokszor nst-re, de lehet van még más is, csak kihagytam:)

2013. márc. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első vizsgálaton az orvos megállapítja a terhesség korát, készít egy ultrahangot (vagy ad rá beutalót), valamint elküld egy csomó vizsgálatra.


Az első vizsgálatok: labor (ne lepődj meg, kb. 7 ampulla vért vesznek majd le), EKG, háziorvos (belgyógyászati vizsgálat), fogászat (egy gyulladt fog komoly problémákat okozhat a terhesség folyamán).


Ha minden vizsgálat eredménye megvan, ezekkel kell elmenni a védőnőhöz, aki kiadja a kiskönyvet. Ezután általában legközelebb a 12. héten kell elmenni az orvoshoz, aki ismét készít egy ultrahangot, elvégzi az ún. tarkóredő-mérést, amivel a Down-kórt szűrik.


A 16. héten vesznek le vért az ún. AFP vizsgálathoz, amivel úgyszintén a Down kór jeleit keresik.


A 18. héten megint ultrahang. Aztán jó ideig semmi.


A 24. hét környékén van vércukorvizsgálat, mégpedig terheléses (van, ahol csak egy zsömlét kell megenni, van, ahol cukros vizet inni).


Legközelebb a 30. hét környékén van UH, utána pedig a 36.-on.


A 36. héten vesznek kenetet a streptococcus vizsgálathoz is (ha találnak streptococcust, akkor antibiotikummal kb. 1 hét alatt kikezelik, ellenkező esetben szülés közben a baba elkaphatja a bacit szülés közben, ami tüdőgyulladást okozhat nála).


A 36-37. héten van mégegy vérvétel, és ekkor kezdődik meg a CTG (NST) vizsgálat is, amire minden héten egyszer kell menni, a 40. héttől pedig kétnaponta (sőt, van, ahol naponta, de mindez orvosonként változhat).

2013. márc. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hűűűűha.Akkor most az elején van a sok járkálás,vérvétel.Jajj.hát lyukas fogam is van ám,nem egy sztem...:/KEzdek parázni.Igaz már a vérvételtől félek,egész életemben egyszer vettek vért,az sem sült el jól...hánytam.elájultam :D
2013. márc. 28. 09:13
 5/6 A kérdező kommentje:
Normális,hogy,szédülök,csak,néha,de,hányás,hányingerem,nincs?Nem,mintha,hiányozna:D
2013. márc. 28. 09:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia :) Hát ahogy látom már mindent leírtak előttem :) Boldog babavárást.


Egyébként igen, egyáltalán nem baj, ha pl nem érzel semmit... nekem sem volt semmi előjele, mint pl. hányás... csak h fáradékonyabb voltam. Örülj neki, hogy kimarad, bár még van ideje, hogy megmutatkozzon :)

2013. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!