Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy nem lehet eszrevenni egy...

Hogy nem lehet eszrevenni egy terhesseget?

Figyelt kérdés
Az ultrahang tanarom azt mondta, minden ultrahangosra es nogyogyaszra jut legalabb egy eset, amikor ugy szul a no, hogy nem veszi eszre, vagy legfeljebb a 3. trimeszterben. Kismamak ti elhiszitek? Hogy nem gyanus valakinek az elmarado menzesz, a novekvo has es a belulrol jovo rugasok?? Nekem ez hihetetlen, de tudom hogy ez a tanarom nem hazudik, de akkor is .
2013. márc. 29. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
én elhiszem, de babban is biztos vagyok, hogy szellemileg kicsit elmaradottabb, nehezebb körülmények között élő nő lehet az ilyen, aki sajnos azt se tudja, mi az a ciklus, a menses késése, védekezés...stb. nagyon ritka, az biztos. van egy ilyen műsor is, ott "normális" nők nem vették észre, állítólag, azt már kevésbé hiszem el...
2013. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

SOk nönek NEM marad el a menzesze, a hasa ugyan nö, de nem feltünöen, és a magzatmozgások sem mindin túl erösek.

Konkrétan volt ismerösöm - monst munkatárs, akkor nem -, akinek végig (9 hónapig) megvolt a menzesze, alig hizott, és csak akkor derült ki, hogy terhes, amikor elkezdödött a szülés.

Akkoriban kórhában dolgozott ápolónként, és nemcsk ö nem vette észre, de sem a kollégák, sem az orvosok még csak nem is gyanakodtak.


Szóval van ilyen, nem minden terhesség egyforma.

2013. márc. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, de a menzesz maradasa egyaltalan nem gyakori eset. Az ultrahang tanaromhoz vesekovel kuldtek a not belgyogyaszatrol, de erdekes az UH doki rogton latta a terhesseget, reven kosarlabda meretu volt a hasa. Ra 20 percre kislanya szuletett. Neki menzesze nem volt. Egyebkent ez is igen furcsa, hogy egy doki hogy nem veszi eszre??
2013. márc. 29. 13:14
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Számomra is lehetetlen elképzelni, hogy nem veszi valaki észre a terhességet, de biztosan van ilyen, hallottam már ismerős körben is ilyenről, hogy 4. babát várta, de se ő, se a családja nem vette észre, csak egyszer elfolyt a magzatvíz.
2013. márc. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Valahol olvastam,hogy előfordulhat,hogy a nő annyira nem akar terhes lenni,hogy képes elhitetni magával.A baba meg nem akar gondot okozni és passzív marad,rejtőzködik.Ha erre rájön még az,hogy a kismama alapból molett,senki se veszi észre.
2013. márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Van a TLC-n egy "Nem tudtam, hogy terhes vagyok" című műsor. Hát ott vannak érdekes történetek, de mivel Amerikai, így kicsit szkeptikusan kezelem őket... Aztán engem is foglalkoztatott a téma, uh a múltkor rá is kérdeztem a dokimnál, ő azt mondta, h eddig csak egy ilyen nővel találkozott (nem a páciense volt, csak az egyik betege ajánlotta be, h kicsit rossul van, nézze már meg, fél nap múlva meg megszült). De ő is hülyeségnek titulálta az egészet. Azt mondta, h szerinte elképzelhetetlen, hogy egy nő nem érzi, hogy egy gyerek növekszik a testében. Max ha nagyon ki akarja agyilag rekeszteni az egészet. Valahogy számomra is elképzelhetetlen.
2013. márc. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok nő van így, én úgy gondolom egy része pszichésen nem akarja felfogni a terhességet. Van, hogy kövér és nagyon rendszertelen a mensese, nem foglalkozik vele és a környezete sem látja rajta.

Én most 14 hetes várandós vagyok. Véletlenül fedezte fel az Uh-s orvos 8 hetesen, teljesen mást keresett, máshol. A mensesem rendszeres volt, tüneteim nem voltak, most sincsenek, mensesen már nincs. Mi akartuk, terveztük a babát, de mivel időre megjött a menses, eszembe sem jutott tesztet csinálni.

2013. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt én se hiszem h UH-n ne lássanak egy kb. 3 kilós babát.korábban tettem fel kérdést : http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


pár válasz érkezett.

A magzatmozgást meg nem hiszem h nem lehet észrevenni..

2013. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Menstruáció kimaradása nem feltétlen jele a terhességnek, hiszen a PCO-val küszködő nők TALÁN menstruálnak 1-2-szer egy évben, nem jellemző, hogy minden hónapban ezen nők rohannának a patikába terhességi tesztért, hogy biztos terhesek, hiszen ez természetes úton (orvosi/gyógyszeres ráhatás nélkül) szinte kizárt.

Molettebb nő esetében a hasra felszedett pár plusz kiló nem olyan feltűnő (ha már esetleg eleve nem akkora a hasa, hogy szinte fel sem tűnik a változás).

A pszichés ráhatás pedig nagyon fontos ezekben az esetekben. A nő is kizárja a terhesség lehetőségét (és nem feltétlen azért, mert nem akar gyereket, hanem pl. elkönyvelte magát meddőnek), a baba pedig az anyától érkező tagadás, nemleges "válasz" hatására keveset mozog. A kevés, gyenge magzatmozgást még egy több terhességet kihordó nő is összetévesztheti a bélmozgással, ugyanúgy, mint bélmozgásokat össze tudja sok nő téveszteni magzatmozgással, és megijednek, hogy terhesek.

Én is láttam erről szóló műsorokat, és azért, mert amerikai, még nem kérdőjelezem meg az igazságtartalmukat, hisz nem csak ott, de a világ minden pontján előfordult már nemegyszer.

Tehát, ez egy eléggé összetett probléma, és szerintem éppen azért kapja fel mindenki a fejét, mert azért nem sűrűn hallani, azaz ezek az esetek az ún. kivételek, amik erősítik a szabályt.

2013. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!