Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, akinek...

Van itt olyan kismama, akinek szülés közben megrepedt a méhe? Nem féltetek attól, hogy most mi lesz? Nem féltetek attól, hogy elvéreztek? Rögtön vittek a műtőbe?

Figyelt kérdés

Mitől repedhet meg amúgy a méh?Az erős nyomástól?Vagy attól,ha az orvos rásegít a kinyomásban?Vagy pl akinek jó nagy pocija van és nagyon ki van tágulva a méhe??

Én rettegek attól,hogy majd nekem is megreped,és meg kell műteni rögtön a szülés után,és emiatt veszélybe kerül az életem!!


2013. ápr. 1. 13:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Aki így járt,elárulná azt is,hogy hány grammos és centis babája született??
2013. ápr. 1. 13:46
 2/8 anonim ***** válasza:
Jó a kérdés! Engem is érdekel!
2013. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Méhrepedés akkor jöhet létre, ha a magzat születése valami akadályba ütközik. Ez létrejöhet vízfejű baba miatt, ha a vállak elakadnak stb. Ez egy nagyon-nagyon ritka dolog, nem tudom találtok-e itt olyat akinek volt. Ettől nem kell félnetek. A mai vizsgálatoknak köszönhetően ez a fajta szövődmény, ma már tényleg nagyon ritka. Ne ijesztgessétek magatokat ezzel, mert nem érdemes.
2013. ápr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A Lifenetwork-on hétköznaponként délután 15 órakor van a Szülőszoba,és ott volt egy kismama,akit császároztak,fogalmam sincs,hogy milyen okból mert az elejét nem láttam annak a résznek,a lényeg az,hogy miután kiemelték a babát,akkor mondta a doki,hogy megrepedt a méhe..az anyuka meg volt ijedve,hogy most mi lesz,mert ilyenkor veszélybe kerül az anyuka élete.De hála Istennek nem lett semmi baja sem,csak azt nem tudom,hogy hogyan hozták helyre mert azt nem mutatták.Gondolom összevarrtál vagy fogalmam sincs,és azóta foglalkoztat engem ez a gondolat,hogy mi lesz ha esetleg velem is megesik?!
2013. ápr. 1. 16:45
 5/8 anonim ***** válasza:
A csaszarosoknal van ilyen.. Huvelyinel meg nem hallottam... Elso csaszar utan sajnos a masodiknal eselyesebb az anyuka es nem is igazan engedik normalisan szulni. En is csaszaros voltam es a heget a vegefele figyelik hogy nehogy berepedjen a meh mert durvan 15 perc alatt elverzik a no... Nekem ezt mondta a doki
2013. ápr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mikor én szültem, velem egy szobában feküdt egy csaj a gyermekágyas részlegen, ő császáros volt, és mondta, hogy műtét közben továbbrepedt a méhe, de nem fejtette ki bővebben, én meg nem kérdezgettem.
2013. ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem.Tehát akkor nem olyan gyakori ez az eset..akkor nem is gondolok arra,hogy velem is megtörténik!!

Köszönöm a válaszokat.

2013. ápr. 2. 19:05
 8/8 anonim válasza:
Szia! Látom nagyon régi kérdés, de most én is ettől félek. Sok mástól is, de ez leginkább. Remélem minden rendben volt és a mumus elszállt!
2023. júl. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!