Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tíz hetes kismama vagyok, és...

Tíz hetes kismama vagyok, és nagyon alacsony a vérnyomásom, pedig mindig normális volt. Mit tegyek, vagy jó így?

Figyelt kérdés
Tegnap csak úgy kíváncsiságból megmértem, és elképedtem, mert 102/52 volt, holott általában tartja a szokásos 120-130/80-at. A pulzusom 73, ez jó, de a vérnyomásom aggaszt. Azt mondták, talán nem iszom eleget, de akkor mitől pisilek ennyit éjjel-nappal? A fejem nem fáj, de szerintem akkor se túl jó ilyen alacsony vérnyomással létezni? Vagy ne aggódjak, ha nincs tünetem?
2013. ápr. 2. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem mindig alacsony vérnyomásom volt amiótta az eszemet tudom, Kislányomal 100 per 50 mértek rá is kérdezett sokszor a védőnő még él ?:D

Most második terheségemnél is ugyan így vagyok nem kell agódni . Nyáron vigyázz inkább magadra sok sok folyadék , ha elmész sétálni ne nagy sétákat tegyél inkább kisebbeket sok sok pihivel mert nyáron elájulhat az ember. Én már csak tudom elég sokszor estem össze persze nem terhesen . Kislányomal egyszer volt csak ájulás de szerencsére puhára estem. 18hkm Boldog Babavárást.

2013. ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs miért aggódnod.Én az egész terhességemet 90-100/60-nal csináltam végig.Semmi gond nem volt,csak

sokat szédültem,de ennyi.Így van,igyál napi 2-3 liter folyadékot az segíthet,bár nekem az se.

De,amugy ártalmatlan a babára nézve.

2013. ápr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A terhesség miatt lett ilyen alacsony a vérnyomásod, a vértöbblet, illetve a kitágult erek okozzák. Ez normális, a legtöbb terhes nő így van ezzel. Nekem is mindig normális volt, terhesen viszont a tiédnél még alacsonyabb értékeket mértem. Szédülgettem is rendesen, főleg az első trimesterben. Azon kívül, hogy kellemetlen, nem jelent problémát.
2013. ápr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valóban a pered egy kicsit alacsony, de a 102 az nem olyan alacsony.130/80 sok embernél már magas, akinek alacsonyhoz szokott a szervezete.
2013. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem egész terhességem alatt a védőnő mindig kb 90/60 mért én és a házi orvosom 120/75. most az Nst is 100 felett mérnek. Rá is kérdeztem a háziorvosnál hogy nem e alacsony azt mondta hogy a terheseknél megszokott az alacsony akkor van gond ha 130felett van. 39+1hkm
2013. ápr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!