Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megijesztettek toxoplazmózissa...

Megijesztettek toxoplazmózissal kapcsolatban. Van okom félni?

Figyelt kérdés
7 hetes terhes vagyok, és a lakásban van velünk egy 5 hónapos yorki kutyus, akit folyamatosan ápolunk, fürdetünk, kozmetikáztatunk! Egyik ismerősöm szerint váljunk meg a kutyától, mert veszélyt jelent a terhességre! Én úgy tudtam eddig, hogy csak macskaürülékkel, vagy legfeljebb olyan kutyáktól, akik kertben találkoznak macskákkal lehet elkapni! A kutyától tuti nem válunk meg, csak azért megijedtem egy kicsit! Valakinek kutyás-terhességes tapasztalat?
2009. szept. 21. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj, nyugodj meg, csak ijesztgetnek, de még sok ilyen lesz a terhességed alatt!!!

A macska terjesztheti, az oltott, ápolt kutyával nem lehet gond.

2009. szept. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Szia! Nekem a védőnőm azt mondta, hogy ez a toxoplasma szűrővizsgálat nem csak a macskák, hanem a kutyusok által is terjesztett betegségről van szó. De ha jók lesznek az eredményeid, nem kell a kutyustól megválni, de azért beszéld ezt meg a védőnőddel, hogy ilyenkor mit kell tenned. Kellemes babavárást!
2009. szept. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

én 1 nappal azelőtt kaptam kiskutyát, hogy megtudtam babát várok. ágyban alvós kiskutya és éjjel nappal velünk van. a doki azt mondta, ha nem nyalakodok vele és rendszeresen féregtelenítve van nem lehet baj. valóban a macska a legveszélyesebb,de nyers hústól ugyan úgy el lehet kapni.

a dokinak jelezd hogy kiskutya van és elvégzik a vérvételnél a toxoplazma szűrést.

tusom hogy sokan ellenzik és lepontozzák az ilyen válaszokat,de csak azok akiknek nincs otthon kis kedvenc. aki kutyás, vagy macskás esze ágában nincs megszabadulni a kedvencétől és ez így természetes. ő az "elsőszülött" :-)

legyen sok örömöd a kutyiban. nekem nagyon sokat segít a terhességem alatt és a napi 3szori séta fitten tart.

boldog babavárást

26 hetes kismama

2009. szept. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Ne aggódj a ti kutyusotok tiszta, és ápolt. Nehogy már a kis kedvenctől meg kelljen szabadulnotok! Ő ugyan olyan kis családtag mint amilyen a kisbabátok is lesz. Én is úgy hallottam, hogy inkább ez a macskákra vonatkozik. Rengeteg olyan családot ismerek, ahol van több gyerek, + kutya, macska és semmi gond nem lett belőle. Ne problémázz ezen, az isemrősödnek meg mond meg, hogy a "gyerekedtől" nem fogsz megválni!
2009. szept. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként eszem ágában sem volt megszabadulni pici manótól, hiszen tényleg olyan nekünk, mintha gyerekünk lenne. Azért vettük, mert nagyon sokáig nem jött össze a baba, ezért "gyerekpótlónak" szántuk! Imádom a kis hülye fejét, és nagyon vigyázok rá is, és magunkra is!
2009. szept. 21. 10:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk cicánk van. A legfontosabb, hogy betartsd a játékszabályokat vele kapcsolatban. Mondjuk a mi cicánk nem jár ki a lakásból egyáltalán, de azért nem érintkezek vele, csak nagyon ritkán, utána rögtön kezet mosok, az almot már tavaly óta nem én takarítom (amíóta abbahagytam a gyógyszert). A dokim egyébként nem csak a macskával kapcsolatban mondta, hogy vigyázzak (negatív lett a toxo tesztem)hanem a nyershús legalább annyira veszélyes. Általában nem nyúlok hozzá, ha mégsem tudom elkerülni, akkor gumikesztyűben érdemes. + mosatlan zöldség, gyümölccsel is érdemes vigyázni. Ezt a pár hónapot ki lehet bírni
2009. szept. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az elöttem szólokkal... minden ugy igaz ahogy irták!!! nálunk is 2 yorki kutyus van eddig minden ok a toxoplasma eredményemel (6 hetente nézik, de nem a kutyusok miatt) moss sürün kezet, és ennyi.

boldog babavárást

2009. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is van egy kutyusunk. Megtehetnénk, hogy kiadjuk "dajkaságba" a szüleimhez, de nem tesszük. A fő veszélyt a macskaürülék jeleni, illetve a macskaürülékkel fertőzött föld, gyümölcs stb. Ritka esetben kutyától is el lehet kapni, de be kell tartani a higiéniai szabályokat, és akkor nem lesz baj. Ne hagyd, hogy a kutyus az arcodat, szemedet nyalogassa, mert ugyanazzal a nyelvvel nyalogatja a fenekét is... Ne engedd az ágyba! Az ürülékével még közvetett kapcsolatba se kerülj, az alvóhelyét is más takarítsa a terhességed egész ideje alatt. A kézmosást gondolom, nem kell említenem... :-)
2009. szept. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem görényem volt. A védőnő megijesztett (rosszul is voltam a szagától reggelente), így ment a szülőkhöz.

Később tudtam meg, hogy a toxoplazmán az emberek nagy része észrevétlenül átesik gyerekkorban, mert érintkezik állattal. Kics az esély, hogy épp terhesség idején kavarjon be. Pláne, hogy nálatok van hónapok óta! Kizárt! Csak kell nézetni vérvételnél, hogy megvan-e a védettség, és már nem is kell aggódni. De ugye ijesztegetni könnyebb, mint felvilágosítani...

2009. szept. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!