Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt normális-e a...

Terhesség alatt normális-e a hőemelkedés?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok, 37,3 a testhőm pár napja. Ugye nem káros a magzatomra?
2009. szept. 21. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem sőt örülj neki, így biztos, hogy ott van a kis pocaklakó! Egész terhesség alatt fent marad a hőd, majd meglátod, ha rendszeresen méred!
2009. szept. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vok! Ezt egyébként miért kérdezted? Kevesebb szokott lenni a hőd?
2009. szept. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem ez a harmadik terhességem, és egyszer sem volt magasabb a testhőmérsékletem.
2009. szept. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
36,8-37 szokott lenni. Nem sok a 37,3, csak ráz mellette a hideg és iszonyat gyengének érzem magam.
2009. szept. 21. 12:21
 5/8 anonim ***** válasza:

A 38 fok feletti tartós láz ártalmas, magzati károsodást vagy vetélést okozhat már egynapi láz is. Azt mindenképpen le kell vinni, ha kell, gyógyszerrel (paracetamol tartalmúval). A gyógyszer biztonságosabb és kevesebbet árt, mint a láz.


A hőemelkedés nem ártalmas. Nekem a legutóbbi ovulációm óta folyamatosan 37 körüli az ébredési hőm, és 37 fölött van a nappali hőm. Ez teljesen normális. (10 hetes vagyok.) Ezt a progeszteron hormon okozza, ami terheségmegtartó hormon. A szülésig ez lesz.


A hidegrázás viszont nem jó jel... Esetleg kérdezd meg róla az orvosodat.

2009. szept. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, a gyengeség is teljesen normális. Meg az álmosság, fáradtság, szédülés is. Terhestünetek. :-) Pont olyanok, amiket a nemvárt előtt szoktak "tapasztalni" magukon a babára váró nők. Na, nálad most már igaziak a tünetek, lehet örülni. :-)
2009. szept. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Csak pontosításként: éppen, hogy a paracetamol hatóanyagú gyógyszerek ellenjavallottak terhesség alatt! Ha már terhesség és lázcsillapítás, akkor csak Algopyrin
2010. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont forditva. Minden pirin vegzodesut nem szabad es csak paracetamol. Minden szulesznotol kezdve orvoson es gyogyszereszen at hatarozottan mondjak, pirineket nem!
2013. dec. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!