Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Otthagyott a partnerem még a...

Otthagyott a partnerem még a terhességem elején, már kevesebb, mint két hónap van hátra a szülésig és képtelen vagyok túltenni magam az egészen, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem ír, nem hív, nem érdeklődik, több mint fél éve nem találkoztunk és belebetegedtem az egész helyzetbe, hogy hogy lehet valaki ilyen szívtelen hogy nem érdeklem sem én, sem pedig a leendő kisfia :-(
2009. szept. 21. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Az ilyen embertől lehet, hogy jobb, hogy még most megszabadultál - már neis haragudj!Gondold el milyen apa lenne belőle...Szerintem koncentrálj kizárólag a babádra és foglald le magad a babakörülötti előkészületekkel!Ha megteheted járj el úszni vagy kismamatornára vagy otthon tevékenykedj.A lényeg, hogy ne sok időt tölts a morfondírozással! Annak az embernek köszönheted, hogy most a pocakodban egy tündéri kisember fejlődik, de mivel részéről - úgy látszik ennyi volt az apaszerep és a legnehezebb időszakod inkább kihagyja - mert ilyenkor kell ám pasinak lenni a talpán aki elvisel minket minden rigojánkkal:) - ezért szerintem tulajdoníts neki annyit, hogy Igen ő a "donor" , de ezenkívül ennyi!! Biztos nehéz lesz és nagyon- nagyon sok kitartást neked!Higgyél magadban és a babádat várd - neki add minden szeretetedet!Hálás kis teremtmény lesz, ha előbújik:)

Sok Boldogságot a továbbiakban Neketek!!! 32 hetes kismama

2009. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavakat, nagyon jól esett olvasni!
2009. szept. 21. 14:29
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Mindenkinek joga van nem akarni a gyereket, bár ezt semmiképp nem a terhesség közben kéne megtudni... Ezért szerintem felesleges utálkozni. Hiába szemét dolog, előtte nem tudhatta milyen apának lenni, honnan is tudta volna hogy tudja-e vállalni. Vagy mi van ha másba lett szerelmes? Annak nem parancsolhat... Akkor maradjon veled kötelességből? Ez nem szívtelenség, ezt nem lehet irányítani. ha meg a felelősségtől ijedt meg az sem szívtelenség csak éretlenség.

És te miért várod, hogy hívjon? Nem kell függni tőle. Ne emészd magad más miatt, mert a gyerekednek is ártasz vele. Ha azt mondta hogy elhagy akkor mit vársz? Örlj, hogy neked lesz egy gyereked. Erre nincs gyógyszer. Túl kell tenni magad rajta és nem utálattal mert azzal is magadnak ártasz. Légy boldog, hogy lesz egy babád.

2009. szept. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden rendben lesz így is! Lehet, hogy jobb lesz, mint egy idegőrlő kapcsolat egy apával, aki nem boldogan megy haza... koncentrálj a gyermekre, vedd körül magad családtagokkal, barátokkal, még akkor is, ha úgy érzed, a pokolba kívánod őket. Ha eljön az ideje (nemsokára!), érzelmileg és egyéb téren, megtalálod majd a boldogságod, szívből kívánom!!
2009. szept. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Mindenkinek joga van nem akarni egy gyereket... erre való a fogamzásgátlás, kedves előző. Ha már megcsinálta, az a minimum, hogy vállalja érte a felelősséget.


A saját ivadékát még az állatok is megbecsülik, nevelgetik, védelmezik, óvják. A szememben nem ember az a "férfi", aki az állatok alá süllyed, és a következő nemzedék felnevelését befejezi az utódnemzésnél.


Szerencsére a magyar jog nem úgy gondolja, mint a kedves második válaszoló. Ha az apa megcsinálta azt a gyereket, akkor vannak kötelezettségei is vele szemben. Kedves anyuka, a gyermekednek JOGA VAN AZ APJÁHOZ, és ahhoz, hogy az apja anyagilag is támogassa a fizetése meghatározott hányadával. Indítsd ellene apasági pert, akkor is, ha tagadja az apaságot. Ebben ingyenes jogi tanácsot adnak neked a helyileg illetékes bíróságon, a heti panasznapon, csak be kell ballagnod, és elmondják apróra, hogy mi a teendő. Az apaságot manapság már lehet dns teszttel egyértelműen bizonyítani, de ha az apa megtagadná, hogy dns mintát adjon, akkor is lehet tanúkra támaszkodni. Egy tanult bírót egy ilyen jöttment "apuka" nem fog tudni átverni.


Amúgy meg örülj és tapsolj, hogy egy ilyen embertől megszabadultál. Pokoli családi életetek lett volna, amiben csak szenvednél, így pedig még van esélyed találni rendes férfit. Hidd el, hogy van, ha nem is túl sok.

2009. szept. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

"Mindenkinek joga van nem akarni a gyereket, bár ezt semmiképp nem a terhesség közben kéne megtudni.." Talán tanulj meg olvasni! Igen pénzfizetésre kötelezheti de másra nem... Te gondolom olyan tökéletes vagy, hogy mindenről előre, tapasztalat nélkül is tudod, hogy kell-e neked! Meg el tudod folytani ha mondjuk másba leszel szerelmes és inkább azzal maradsz akitől gyerekd van, mert az az erkölcsileg jó...

Nem mondtam, hogy zet támogatni kell, pusztán azt hogy nem kell gyűlölködni dehát engem nem érdkel, csak magának ért az agyuka meg a gyerekének a gyűlölködéssel. Aki olyan haraggal ír mint te, az is csak magának árt. Én azt mondtam pusztán, hogy nem kell ezen utálkozni...

2009. szept. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
Elhiszem,hogy nehéz. Engem ugyan nem hagyott el apuka, de én gondolkozok rajta, hogy inkább felnevelem egyedül, mert azt hogy nekem hazudik és átver az egy dolog, de a gyereket nem akarom ennek kitenni, mert egy kisgyerek ezt nem bírja elviselni maradandó károsodás nélkül. Szóval aki már az elején ilyen, azzal csak jobban jártál, hogy elment mert így neked is és a gyereknek is kevesebb szomorúságot fog okozni szerintem, bár nem ismerem őt.
2009. szept. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

15:34-nek: azért ember az ember, hogy felelősséget tudjon vállalni a tetteiért, azok következményeiért, és ne legyen kiszolgáltatva a saját, naponként változó érzelmeinek. Őszintén sajnállak téged, de még inkább a gyerekeidet, ha el tudod őket hagyni csak azért, mert "beleszerettél valaki másba". Eleve ha egy embernek elég erős kapcsolata van egy másikkal, akkor azt nem kezdi ki egy harmadik. És ha van egy kis józan esze, akkor nem vállal gyereket egy olyan emberrel, aki mellett nem tudja elkötelezni magát egy életre.


Nagyon nem csípem, amikor a liberalizmus jogán valaki bármit megengedhet magának, mások meg hangosan tapsolva helyeslik. Hát teljesen kiveszett már ebből az erkölcstelen országból a felelősségérzet és a hűség, és nem maradt a helyén más, csak az önzés és az önmegvalósítás?? Mindig csak én, én, én... Mi lenne, ha a változatosság kedvéért elkezdenénk arra is gondolni, hogy a társunknak meg a gyerekünknek, vagy a másik embernek a villamoson mi a jó? Talán még élhető is lenne ez a világ...


"Te gondolom olyan tökéletes vagy, hogy mindenről előre, tapasztalat nélkül is tudod, hogy kell-e neked!" Ezek szerint neked meg előre meg kell tapasztalnod, hogy aztán dönthesd el, kell-e neked? Előbb teherbe esel, aztán gondolkodsz el rajta, hogy kell-e neked a gyerek? Előbb megházasodsz, és csak aztán gondolkozol el rajta, hogy kell-e neked a holtomiglan-holtodiglan? Előbb megégeted magadat, hogy eldöntsd: jó-e az égés, vagy sem? Nem kell tökéletesnek lenni ahhoz, hogy közvetlen tapasztalat nélkül is jó döntéseket hozhasson az ember. Mi kell hozzá akkor? Józan ész, egy kis szeretet, meg az őseink tapasztalata, hiszen nem kell minden generációnak újra, elölről kezdenie mindent! Nem csak a tudományok terén állunk az elődök vállán, hanem a mindennapi életben és az erkölcs területén is!


Csak sajnos manapság már a csapból is az folyik, hogy a szerelem jogán mindent megtehet az ember... Mintha csak a szerelemnek lennének jogai, kötelezettségek meg nem léteznének.


Ahhoz sem kell észlénynek lenni, hogy az ember belássa, az ilyen gondolkodás mit tesz az egész társadalommal: alapjaiban zúzza szét a legalapvetőbb sejtjét, a családot. Ezek után hogy tapsoljak egy olyan véleménynek, ami szerint ha az apa nem tudta előre, mivel jár egy gyerek, és épp másba lett szerelmes, akkor hagyja csak el nyugodtan a családját, akárhányszor csak szerelembe esik? Ha éppen hetente, akkor hetente? Meg hogy ez nem szívtelenség?


Dehogynem az. Szívtelenség, mégpedig jó vastagon. Ha meg értetlen a gyerekhez, akkor ne szexeljen, vagy védekezzen. Ahhoz nem lehet elég éretlen.

2009. szept. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

Na jó... Mondtam, hogy tanulj meg olvasni. Azt mondtam elítélem de nem kell ezen gyűlölködni! Vágod? Ezt írtam!

De a te bajod, nem engemd mérgez az utálatod. Én is elitélem de nem foglakozom ilyenekkel, hát nyugodtabb is az életed! Ha meg már annyira véditek a kismamát! Akkor talál eszetekbe juthatna hogy nem kell őt is felbujtani, had szívja a gyereke a mérget a hasában! Hű de jó lesz neki! Azért mert valakin nem tökéletes, még emberi lény. Komolyan mondom elegem van az ilyenekből, igen nagy hibát követett, de nehogymár bűnösebb legyen mint aki elfog pár embert, felkaszabolja őket és szétszórja a pustában (magyarán mint egy utolsó gyilkos állat) Azért mert nektek gyereketek van még nem az ilyen "bűnök" a legsúlyosabbak a világon!

Érdekes módon ha annyira az erkölcsösséget meg a felelősséget említitek: Az anyukát egy szó sem szídja hogy nem tudja kitalálni, hogy kinek szüljön?! Neem, ő az anya, akinek gyereke lesz, az szent, ő tökéletes... Ő egggyáltalán nem hibás, hogy ilyen helyzetbe hozza a gyerekét... Neem. Csak az apa az utolsó szemét donor szívtelen dög...

Én csak azt mondtam-ismételve-, hogy nem kell utálkozni mert csak magatoknak ártotok.Néha kezdem azt érezni, hogy az gyerekesek a minden, a tökéletesség, feddhetetlenek stb. Meg azt is érzem, hogy sokszor csak azért írnak ide, hogy jól szídhassák aki szerintük árt a szent gyerekek-témának. Mert ez nem is kérdés. Mit lehet erre mondani? Ugyanazt mint másnak. Majd az idő segít. De a tigrisanyáknak jól esik itt utálkozni, meg mérget szórni. Jobban érzitek magatokat tőle? Remélem a gyereketek is... Hajrá... Sokkal boldogabb lenne az életetek ha nem utálkoznátok. Az anyukát meg sajnálom, de ilyen az ember, nem tökéletes, és ő is megválogathatta volna kivel jön össze, de persze az apát is elítélem. Csak az a baj, hogy aki ellenem akar írni az úgyis csak azt a részt látja meg ami neki kedvez és ami alapján szídhat. Amúgy meglepődnl mennyire nem gondolkozok "modernül"... Aki érett az nem mocskolódik. Ha nem gyerek lenne a dologban akkor nem kerítenétek ennek ekkora feneket. De hát szegény gyereknek is biztos jobb ha egy "ilyen" apa mellette marad... Ti tudjátok... Lassan nyitni kéne egy baba-mama utálkozó klubot, mert rengeteg ilyen kérdés van amikor ide írnak hogy megerősítsék az utálatukat.

ja és nem vagyok férfi még mielőtt megint annak néznek... Csak nem bírom ezt a gyerek-mindenek-felett-szent, meg aki egy kicsit is nem tökéletes gyerek ügyben azt kiutálják. Rettentően sok utálat vagy az ilyen anyatigrisekben de nekik mindent szabad. Itélkezni is hogy ki a jó és ki a rossz. Bezzeg az apának (akit mondom én sem bíztatok) nem szabad semmit. Hát talán másképp kéne hozzáállni.

2009. szept. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nem én vagyok itt kettőnk közül, aki jobban gyűlölködik, de mindegy. Ha neked gyűlölködés az, ha a jogok helyett a kötelességeket hangsúlyozom... Higgadj le egy kicsit, nyugi van.


Mielőtt az apák jogairól kezdenénk vitatkozni, előbb beszéljük az apák kötelességeiről. Utána jöhetnek a jogok is. Amúgy nem vagyok feminista férfigyűlölő. Pl tudok róla, hogy manapság egyre több válásban az apának ítéli a bíró a gyereket, egyszerűen azért, mert ő az alkalmasabb a gyereknevelésre, és ezt teljesen rendjén valónak tartom.


Hogy miért nem az anyának estem neki: mert nem ő lépett le, hanem a pasija. Minek szidni? Olyan nő is volt itt, aki lombik-kezelésen esett túl a párjával, úgy esett teherbe majd a pasi EZEK UTÁN hagyta ott, miután végigcsinált vele egy jó hossző meddőségi kivizsgálást és kezelést a Kaáli-ban. Ő se látta előre, hogy milyen pasit fogott ki... A nagyobbik hibát mégis az követte el egyértelműen, aki lelépett, és cserbenhagyta a másikat, nem pedig az, aki ezt nem látta előre. Logikus, nem? Vagy szerinted ez már a mocskolódás-kategória?


"Azért mert nektek gyereketek van még nem az ilyen "bűnök" a legsúlyosabbak a világon!" De. Mert ők védtelenek és teljesen kiszolgáltatottak, és nem tehetnek semmiről. rajtunk múlik, hogy élnek-e, halnak-e, és hogy milyen emberek lesznek.


Egy emberről mindig az árul el a legtöbbet, ahogyan a védtelenekkel, gyengékkel, kiszolgáltatottakkal bánik: a neki alávetettekkel, a gyerekekkel és az állatokkal. (Ezért nem mindegy, hogyan tekintünk az állatbántalmazásra. Aki kegyetlenkedni tud egy állattal, azt mi tartja vissza, hogy megtegye egy emberrel is előbb-utóbb?)


Ugyanakkor látni kellene, hogy a gyerekeink a lehető legjobb befektetés, ami csak létezik a világon, mindenféle értelemben. Ők viszik tovább, amit mi elkezdtünk, ők fognak tovább vigyázni a Földre, ha mi már nem leszünk, ők fizetik majd a nyugdíjunkat, ha megérjük. Nem a gazdaságba vagy a bankszektorba kellene ennyi pénzt pumpálni, hanem az oktatásba, mert a gyerekeink a jövő záloga, nem a bankszámlánk.


Ja, és még nincs gyerekem.

2009. szept. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!