Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes vagyok, és sok...

20 hetes vagyok, és sok gyomoravam van, esténként pedig a gyomorégés tetőzi, esténként a baba is intenzívebben mzog. Lehet baja a babámnak a gyomorsavtól?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogyan lehetne a babádnak baja tőle??Ő nem a gyomrodban tartózkodik,hanem a méhedben..két különböző szervről beszélünk.Nem lesz tőle semmi baja sem,csak neked okoz kellemetlenségeket.Használj Rennie-t,nekem bejött a gyomorégésre meg a savra.Mostanában már engem is kínoz.

Boldog babavárást.


35+3 hkm

2013. ápr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A babának elvileg nem lehet baja tőle.

De kezd el keresni azt ami hat neked a savra, mert csak rosszabb lesz.

Én sok mindent próbáltam, mert kb 15. héttől küzdök a gyomorsavammal.

23. hét után már fél óránként felébredtem, a savam miatt, marta a torkom mintha állandóan torok gyulladásom lenne, nem bírtam nyelni, felébredtem hogy már megint feljött a sav a számba.... stb...

Amiket én próbáltam:

-Renie (semmit sem ért)

-Hideg tej (10 percig hat)

-salvus víz (kb 3 hétig hatásos volt utána már nem segített-az íze rossz és 1,5 liter 800 ft)

-szódabikarbóna (ennek is rossz az íze, néha segített néha nem)

-Reszelt krumpli leve (naponta 3xpár korty enyhítette a gyomorégést de az íze mindennél rosszabb és macerás elkészíteni)

-Gaviscon (most ezt szedem tudok aludni ha lefekvés előtt veszek be egyet, de néha hajnalba be kell vennem még egyet)

Aludj több párnán az is segíthet egy kicsit.


30 hkm

2013. ápr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy nem a gyomromban van :D Attól féltem csak hogy kap e belőle a baba.. de megnézem itt Németországban kapok e Reneit .. köszi :)
2013. ápr. 5. 14:36
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam tejet,kekszet rágcsáltam,coca cola, citromos víz, hallotam hogy a magnézium pezsgőtabletta jó rá, én még olyan 9 hetes lehettem amikor a doki írt nekem vagy 2 nagy doboz magnéziumot,(porban) mivel levegő volt.. mikor már nem bírok vele akkor iszom 2-3 óráig jó,egy nap 1-et iszok ha nagyon kínoz..
2013. ápr. 5. 14:42
 5/8 anonim ***** válasza:

A babádnak nem lesz semmi baja attól, mivel a ő a méhben van, és ott jól érzi magát :)

Nekem a TEJ vált be, napi szinten meg iszok kb: 2-3 csészével.

31 hkm

2013. ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A magnézium szerintem nem a gyomorégésre jó...

A szénsavas, meg a savas dolgok eleve nem tehetnek jót a gyomorégésnek. A kóla kifejezetten savasít.

Vagy Rennie, vagy pedig google-ba megnézed, hogy milyen lúgosító ételek vannak és azokat próbálod enni.

2013. ápr. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is par napja jott ki a gyomoreges de rajottem ha kevesebbet eszem akkor nem lesz savam.Es igy mar tudok aludni is.:)
2013. ápr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem nem csak egy ember javasolta, többek között orvos, anyu, hogy savra a legjobb a savas. a gyomor azért termel több savat mert nem viszel be belőle eleget, és a gyomrod így próbálja meg minél gyorsabban lebontani a belekerült ételt/italt. ha több savasat eszel/iszol kevesebb gyomorsav termelődik. nekem a citromos víz nagyon bevált. naponta többször is szoktam inni és azóta enyhült a sav okozta hányinger, gyomorégés. 3 dl-es pohárba teszek kb 3 cent citromlevet és teleengedem jó hideg vízzel. evés közben vagy után megiszok egy ilyen pohárral és mára már nagyon gyengék a rosszulléteim, pedig én is az 5. héttől küzködtem vele.

12+4 hkm

2013. ápr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!