Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mehetek táppénzre...

Mikor mehetek táppénzre szülés előtt egy gyárból?

Figyelt kérdés

Állateledel gyárban dolgozom, a termelésben. Zaj, szag, meleg az van, és gépek között végzem a munkám. Igaz az oroszlán része számítógépes regisztrációból áll. Viszont folyamatos műszakban kell dolgoznom, éjjel-nappal 12 órában. Ha kiderül, h babát várok mikor mehetek legelőbb táppénzre.

Azért érdekel annyira, mert főleg az éjszakát elég nehezen viseli a szervezetem, folyamatosan hányingerem van, rosszul vagyok... Egy babával ez csak rosszabb lehet szerintem.


2013. ápr. 6. 11:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Amennyiben a nőgyógyász megállapította a terhességet, ő adhat papírt arról, hogy a munkaköröd miatt veszélyeztetett terhes vagy, ezután a háziorvos azonnal táppénzre vehet, fontos viszont, hogy a terhességet a munkáltatódnak még ez előtt írásban, orvosi igazolással együtt jelentsd be, különben azonnal felmondanak!Tapasztalat, 2 munkatárs járt így, remélhetőleg én már táppénzre tudok menni nem rúgnak ki!
2013. ápr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha terhes vagy, nem dolgozhatsz éjszaka. Tehát vagy biztosítják, hogy csak nappal dolgozz, vagy táppénz. Legalábbis nem olyan régen még így volt.
2013. ápr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Bármikor kiírnak táppénzre.
2013. ápr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Először majd jelentsd be a munkáltatónak, hogy babát vársz. Ő áttehet könnyített munkakörbe. Vagy mehetsz táppénzre is munkahelyi viszonyokra hivatkozva, amint a nőgyógyász kiállítja a terhességről a papírod. Tőle kell kéri még egy papírt, amiben javasolja a táppénzbe vételt. Ezzel elmész a háziorvoshoz, és ő onnantól kezdve táppénzen fog tartani. A javaslatot minden hónapban meg kell majd újítani.
2013. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! Mindenkinek ment a zöld kezecske... :)

De ez a felmondós dolog nagyon szöget ütött a fejemben... De, ha jól értem csak annyi a lényege, hogy amint tudomást szerzek róla és azt orvosi papírral igazolni is tudom, hogy babát várok, azonnal jelezzem a HR-en és innentől már nem lehet ilyen gond... Igaz?

2013. ápr. 6. 12:03
 6/14 A kérdező kommentje:
És mi van, ha baj történik és visszamegyek dolgozni táppénzről és utána küld el? Megteheti, igaz? A könnyített munkát köteles vagyok elfogadni minden esetben, vagy veszélyeztetettség esetén nem?
2013. ápr. 6. 12:05
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagy köteles a könnyítettet sem elfogadni a körülmények miatt, ezért fontos, h előre jelentsd be írásban, mert ha először táppénzre mész és ut jelented be, a táppénzes papíron szerepel a kód h mi miatt vagy táppénzen, ha baj van, akkor is köteles a táppénz után a munkáltatód visszavenni, bár erről nem szól a törvény,de általában akkor megértőbbek!
2013. ápr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen. Csak, mert nem sok van hátra, h diplomát szerezzek és nem szeretnék irodába bejárni kevesebb pénzért, külön kocsival és külön költségen, terhesen, ha nem muszáj... Pótlékok nélkül és elkötve benzinre szinte semmi nem is maradna. Max. a fele. De akkor nem vagyok köteles, ez a lényeg... :) Mielőtt valaki azt hinné, nem a munka büdös, szeretek itt dolgozni, de pénzért szeretem csinálni, nem ingyen.
2013. ápr. 6. 12:37
 9/14 Huncutka001 ***** válasza:

Én is gyárban dolgoztam, 3 műszakban. Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, már szóltam a főnökömnek, de táppénzre csak akkor mentem, amikor megbeszéltem a nőgyógyászommal, hogy nem bírom a műszakolást, meg az éjszakát, ő egyből megírta a háziorvosomnak, hogy vegyen föl táppénzre, és a terhességi kódot írja rá. Én 12 hétig akartam dolgozni, de már a 9. héttől nem igazán éreztem magam túl jól, ezért már akkor eljöttem tp-re. Azt viszont nem értem, ha terhes leszel és elmész kiíratod magad, akkor miért mennél vissza dolgozni szülés előtt? Utána meg gondolom gyed-re mennél.

11 hetes kislány anyukája :)

2013. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem mennék, csak ha bejelentem, h várandós vagyok, és ajánlanának irodában munkát azt nem szeretném elfogadni... De lehet zavarosan fogalmaztam. :) Gratulálok a kislányodhoz és köszönöm a választ, természetesen mindannyiitoknak! :)
2013. ápr. 6. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!