Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha táppénzre szeretnék menni...

Ha táppénzre szeretnék menni két hónappal szülés előtt, a háziorvos kiír akkor is, ha csak két héttel később adom le neki a nőgyógyásztól a papírt?

Figyelt kérdés
Jövő héttől táppénzre szeretnék menni (még két hónap van hátra szülésig), de nőgyógyászhoz pont csak két héttel utána megyek. Megkapom tőle, hogy kiírható vagyok táppénzre, csakhogy most ezért ne kelljen külön elmennem érte. Lehet ezt így? A háziorvos is így fel fog venni táppénzre?

2012. aug. 21. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy vagy a nőgyógyász, vagy a háziorvos, de nőgyógyászati javaslat alapján vesz táppénzre. Nekem napra pontosan kellett mennem mindig, mert valami naplót vezetnek róla, utólag nem tudják a dátum és valami sorszám miatt megcsinálni. Persze mindenhol más a rendszer, ez lehet, hogy csak nálunk van így, szerintem hívd fel az orvosod és kérdezd meg tőle, hogy nálatok hogy működik.

38+4 hkm

2012. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már beszéltem az asszisztensnővel (a nőgyógyász asszisztensével),


és éppen azért kérdezek rá itt,


mert csodálkoztam rajta, amit mondott, miszerint nyugodtan menjek el először a háziorvos, ő felvesz táppénzre, 30 napra felvehet, és ha közben két hét múlva leadom a nőgyógyász javaslatát, az simán jó lesz.


Fontos, hogy jövő héttől valóban fel legyek véve, ezért gondoltam, hogy rákérdezek arra, mik a tapasztalatok, mi a gyakorlat,

nehogy az legyen, hogy elküzdöm magam ebben a kánikulában a háziorvoshoz, és azt mondja, hogy sajnos nem tud felvenni, mert előbb kell a papír a nőgyógyásztól. É s ráadásul tudom, hogy másnap már nem tud visszamenőleg felvenni.


Persze nem akarom megkérdőjelezni, amit mondott az asszisztensnő, de inkább szeretném bebiztosítani a dolgot, hogy nyugodt legyek, és biztos meglegyen dátumra.

2012. aug. 21. 21:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én dokimnál ugyanígy működik.

Nekem is azt mondta, hogy kiír és vigyem a papírt a nőgyógyásztól.

2012. aug. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!