Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhen belüli retardáció?...

Méhen belüli retardáció? Esetleg volt valaki akinek ezt a diagnózist állapították meg? Mekkora súlyú lett a babája és hanyadik héten?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi az oka a retardációnak?
2013. ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt a másodiknál. 41 hétre született és 2900 gramm volt.
2013. ápr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sógornőmnek ( annyit mondott hogy a lepénye nagyobb fokozatban volt érett mint kellett volna) be is fektették 37 hetesen szült meg 2700 grammos babát.És barátnőmnek akinek meg magasvérnyomás betegsége van alapban is nem a terhesség miatt és a sok gyógyszer ellenére is voltak vérnyomás kiugrásai szerintem neki is a lepény ereinek nem tett jót a magas vérnyomás. 38.hétre szült 2450 grammos 45 centis kis manót.
2013. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk csak szülés után derült ki, az UH vizsgálatokon még nem látszott. A legutolsó UH-n, 37 hetesen a placenta III. érettségû volt. (Erre az uh-s orvos azt mondta, ez normális, hiszen a terhesség vége felé járunk.) A baba súlya is normális volt.

Aztán 38 hetesen egyik este beindult nálam a szülés. 2150 g-al, és 48 cm-rel született meg a lánykám, kiderült, hogy a placenta teljesen elöregedett, ô pedig elkezdett fogyni odabent. Senki nem vette észre+ csak a picikémen múlt, hogy nem lett baj, mert inkább kibújt...

Hivatalosan a kis súlya miatt lett IUGR, de szerencsére a súlyát leszámítva egészséges baba lett. Elsô perctôl szopizott, a 3 hónapos státuszvizsgálaton már 5360 g (!!!) volt. Most lesz 1 éves, és mindent tud, amit tudnia kell, áll, mászik, pakol, szövegel, teljesen egészséges, hálaIstennek! :)

2013. ápr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

sziasztok köszi az eddigi válaszokat

sajnos az utolsó 3 uh adat szerint nekem kisebb a babám 30 hetes genetikain még csak másfél héttel volt kisebb 32 uh már 2 héttel és most 35hetes4 napos uh-n azt mondták hogy már 3 héttel kisebb a babám csak 32.4 naposnak felen meg a méretei alapján

ő a 3 babám az első kettő kislány 7 és 4 és fél évesek semmi problémám nem volt terhesség alatt a nagyobb 3250 gr és 53 centi a kisebb 2900 gr és 54 centivel születtek időre

most nagyon aggódom az orvoshoz csütörtökön megyek az utolsó uh szonográfus csinálta szerdán ja és a súlya 2 kiló 35 hét 4 naposan

a neten nézegettem az alapján jutottam el ehhez a diagnózishoz eddig nem is hallottam erről

a baj az hogy a baba pocakja nem fejlődik az én esetemben ugymond sokat mert a 2 héttel ezelötti és a mostani uh mérés között 4 mm nőtt csak a hasa tehát az AC:275 ről 279 mm lett ezért aggódom hogy mi lesz velünk az FL :65 BPD:83 mm volt ekkor és a szonográfus mondta hogy beszéljek a dokival megkerestem de ment a műtőbe és azt mondta hogy a súlya 2 kiló akkor csütörtökön elég ha megyek hozzá de addig megörülök

írnátok nekem még esetleg adatokat?

2013. ápr. 7. 15:42
 6/10 A kérdező kommentje:
lemaradt hogy áramlás lepény minden jó mer t nézték folyamatosan a lepény is 1 fokban érett
2013. ápr. 7. 15:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Én tutira nem várnék csütörtökig. Sőt már ott meg is vártam volna, hiszen addig egy csomó idő van még. Tény lehet nincs baj de akkor is. Én holnap reggel mennék be hpzzá és kivárnám a soromat ha kell de akkor sem ülnék csütörtökig ezzel.
2013. ápr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Első válaszoló vagyok. Az okát szerintem mindenképpen ki kellene deríteni, mert valami oka biztosan van. Ezért egyetértek az utolsó válaszolóval, én sem várnék csütörtökig a helyedben semmiképpen sem.
2013. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
megvártam szerdán meg is mutattam a papíromat is és ő azt mondta elég ha csütörtökön megyek csak itthon keresgéltem rá a neten és ijedtem meg
2013. ápr. 7. 16:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét fiamnál ez volt. Az elsőnél csak szülés után derült ki, érdekes módon nem vették észre ultrahangon, hogy valami baj van. Ő a 37. héten született 1760 grammal és sima szülés volt. A másodiknál már résen volt a doki és én is jobban odafigyeltem, be is fektettek a 32. héten, mert két hetes elmaradásban volt a baba az uh szerint. Ő a 35. héten született 2230 grammal és császárral, mert leesett a szívhangja. Nem volt semmi szervi bajuk, csak a súlyuk volt kicsi, mert elmaradt a fejlődésük. Kint szépen behozták magukat, már a kicsi is egy éves.
2013. ápr. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!