Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabéteszt állapíto...

Terhességi diabéteszt állapítottak meg nálam.34. hetes vagyok. Néha felszalad a cukrom, pedig nem eszem semmi olyat. Néha már bepánikolok, h lesz vmi baja a Picikémnek. Ez csak múlthét kedd óta van. Ti mit tapasztaltatok a terhességi diabétesz alatt?

Figyelt kérdés
Előtte normál értékeket mértem.5,7-6,3. Tegnap este is 6,2 volt amit mértem.

2013. jan. 30. 11:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

24. heti terhelésnél még minden rendben volt?

Ezeket az értékeket mikor mérted, mennyivel kaja után?

Milyen diétát kaptál, miket eszel?

2013. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ha felszalad a cukrod akkor mennyit mérsz? Étkezés után mennyivel? A terheléses vizsgálaton mi volt?

Egyébként ne pánikolj, mert az idegeskedés is felviszi a cukrodat.

2013. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A terhelésem 8.3 lett. Ami azt mondták, h pont a határ érték. 160 g-os diétát kaptam. Ezeket az értékeket az utobbi másfél hónapban mértem. Multhet kedden felborult a napom és még a nátha is elkapott amiből már kijöttem nagyjából. Szóval már nem értek semmit. De inkább nem idegelem magan mert azzal csak ártok.
2013. jan. 30. 12:12
 4/19 A kérdező kommentje:
Kaja után mindíg 1 órával. De most kedd óta 7.2-7.4. Tegnap este mértem 6,2. Sült császár szalonnát ettem tükör tojással korpás zsömlével hagymával.
2013. jan. 30. 12:15
 5/19 anonim ***** válasza:

A diétát tartod rendesen? Voltál diabetológián? Sajnos most nagyon oda kell figyelned rá. Hidd el, tudom mit beszélek, május óta cukorbeteg vagyok, ráadásul most 15 hetes kismama. Iszonyú nehéz a diétát tartani, de muszáj.


Szerintem, ha nagyon nyugtalankodsz, menj el a diabetológiára, ott fognak segíteni.

2013. jan. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Kaja után két órával mérd, annak kell 7 alatt lennie. Nyugi:)
2013. jan. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
De eddig sem ettem semmi olyat és hát ez van sajnos. Már néha a sírás kerülget. :-(
2013. jan. 30. 12:17
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, a diétát tartom rendesen. A napi 5 étkezést is 3 óránkénti lebontásban.
2013. jan. 30. 12:19
 9/19 anonim ***** válasza:
A korpás zsemle pl a legtöbb nem jó, mert csak 2% korpát tartalmaz egyébkét ugyan olyan mint a sima zsemle. Csak olyan kenyeret egyél aminek min a 70% tk lisztből, ne egyél gyümölcsöket csak nagyon keveset és azt is napközben.
2013. jan. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mindenképpen teljes kiőrlésű kenyeret egyél, az lassan felszívódó szénhidrát. A korpa, a rozs stb. nekem csak felvitték a cukrom...
2013. jan. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!