Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyibe kerül a köldökzsinórv...

Mennyibe kerül a köldökzsinórvér levétele? Érdemes azt a kis kevéske pénzünket erre fordítani, vagy ha nagy a baj, hiába van őssejtünk? Kár, hogy ilyen drága, igazán támogathatnák!

Figyelt kérdés
2009. szept. 22. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

250.000 körül. Részletfizetést kérhetsz egy évre.

Szinte mindenki azt fogja válaszolni,hogy érdemes.

Ezt akkor fogják támogatni, amikor pl. a lombikosokat, tehát SOHA.


Én nem vetettem le. Tisztában vagyok vele, hogy biztonsági okokból jó, viszont nem teheti meg mindenki, én sem, pedig 20 évig jártam főiskolákra, mégsem keresek annyit.

Bízom benne, ha kellene, lesz pont a bankban. Na bumm, most sokan kitértek a hitükből. A Jóistenben bízom.

2009. szept. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Én azt olvastam, hogy 24 hónapig 15.000, azaz 360.000 ft. Szerintem őrült drága, és hallottam olyat is, hogy csk fél évig lehet felhasználni a babánál. Na most mennyi az esélyed, hogy pont fél éven belül van rá szükség...

Amúgy bevallom, nem olvastam utána, sosem lesz ennyi pénzem rá....

2009. szept. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
TV-ben hallottam, hogy az esetek kb. 10%-ában felhasználható csak, úgyhogy nem tudom mennyi értelme van...
2009. szept. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is marha drága, ráadásul ha le is veteted az csak egy dolog.Ha baj van honnan kaparsz elő még 5-10 milliót?Mert ugye ezeket a műtéteket általában külföldön végzik....Amúgy ha első baba és tervezel még később, a következőnél is levetetheted, testvéreknél is használható.Hátha addigra érdemesebb lesz.
2009. szept. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

200-400 ezer Ft többnyire.

Mi nem vetetjük le, mert nincs rá pénzünk, de ha megengedhetnénk, akkor levetetnénk a biztonság kedvéért. Bár vannak fenntartásaim a felhasználhatóságát illetően.

Egyébként már Magyarországon is végeznek ilyen műtéteket, és bizonyos százalékban felhasználható az őssejt a testvérek és szülők gyógyítására is. Érdemes elmenni valamelyik ilyen központba, ahol mindent elmondanak róla, és annak függvényében dönteni.

2009. szept. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozok az elöttem válaszolóhoz,csak a levétel kerül kb:2-300000ftba,ha baj van akkor+ több millio a mütét. Persze ha felvetne a pénz,ami sajnos nem,akkor biztos megtenném,de szerintem ha van valamennyi megtakaritott pénzetek inkább költsétek a babára,vagy tegyétek el vésztartaléknak. Az igaz,hogy lehet részletfizetést kérni,sőt rá is van irva a papirra,hogy ha használnak fel belőle,kapnak vissza pénzt,de inkább ne adjanak,hisz akkor és addig jó amig nem kell használni a gyermeknek belőle. Ráadásul nem minden betegségre használható.
2009. szept. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Marha drága, de mi mindkét gyereknél levetettük/levetetjük. Na, nem azért, mert olyan jól állunk anyagilag, bárcsak úgy lenne. Úgy érzem, hogy ez egy olyan lehetőség, amivel nem szeretnék soha élni, de sajnos nagyon sok olyan betegség előfordul a családban, aminél nagyon jó eredményeket érnek el a köldökzsinórvérből nyert őssejtekkel.

Mi azért is döntöttünk így, mert a férjemnél úgy van, hogy évi X. összeget feloszthat cafeteria rendszerben: üdülési csekk, étkezési jegy, nyugdíjszámlára vagy egészségszámlára kéri a plusz pénzt, így minimális befizetéssel meg tudjuk oldani. Arról nem is beszélve, hogy az egészségszámlára befizetett összeg 30%-át (max. 100eFt-ot) adóév végén vissza lehet igényelni. Szóval ha ügyesen csinálja az ember, sokkal olcsóbban meg tudja oldani.

A legtöbb levétel-tárolás-részletfizetési konstrukció a Krio Intézetnél van, de a Sejtbanknál is lehet két évig törleszteni. Mi a mindkét gyereknél a Sejtbankkal szerződtünk, most 350eFt lesz a levétel és a 20 éves tárolás.

2009. szept. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindent megtudsz:

[link]

2009. szept. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én levetetném, de nincs rá pénz, így ez nem is téma itthon.
2009. szept. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sokba kerül és szerintem gusztustalan módszerrel akarják az ember lányaira tukmálni. Nyers forditásban ezt mondja neked az ügynök:

Figyu Kismama! Neked lehet, hogy egészséges gyereked születik, DE 10 éven belül olyan rusnya halálos betegsége lesz, hogy ihaj. És ha a mai napon nem is tudjuk még gyógyitani, 10 év alatt annyit fejlődik az orvos tudomány, hogy minden betegséget meggyógyitunk őssejtekkel!

Szóval, ha nekem valaki azt kezdi el duruzsolni, hogy beteg lesz a gyerkőc, úgy vágom szájon, hogy többet nem mond semmit sem!

És ő honnan tudja mi lesz 3-5-10-20 év múlva?

Tegyük fel, hogy Kisék levetetik a vért, Nagyék nem. 5 év mólva a két gyereknek ugyanaz a betegsége lesz. Kisék kéri az őssejt kezelést, Nagyék bemennek a patikába vesznek 3 szem pirulát vény nélkül és mindkét gyerek 2 hét múlva makk egészséges.


Én nem akarom úgy várni a babámat, hogy csak a rossz dolgokon jár az agyam. Erős, egészséges babám van és igy is marad. Mindenki bevonzza amire gondol...


Boldog babavárást! És ha Te attól érzed magad és a kicsit bztonságban, hogy kifizeted, akkor hajrá!

2009. szept. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!