Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogfájásra mit vehetek be? 15...

Fogfájásra mit vehetek be? 15 hetes terhes vagyok és csak péntekre kaptam időpontot a fogorvoshoz.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Panadolt. Vagy ragcsalj szegfuszeget, az elzsibbasztja.
2013. ápr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Lues ***** válasza:
Panadolt nem ajánlanak! Nekem a fogorvosom azt mondta, hogy inkább egy fél szem algopyrin, de Panadolt nem szabad! Én a helyedben Corsodyl-lal öblögetnék és szegfűszeget tennék rá. Én is ezt csináltam és jól lezsibbasztotta, de nem ártottam vele a babucimnak! Egy próbát megér! Sajnálom, hogy csak akkorra kaptál időpontot, nálunk soron kívül fogadják a kismamákat, mert sürgősségi ellátásnak minősül.
2013. ápr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hat nekem pont a Panadolt ajánlotta az orvosom, az Algopirinre meg azt mondta, hogy meg véletlenül se. A védőnő, meg a kórházi ügyeletes is egyet értett ezzel....
2013. ápr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bár nem árt az óvatosság a fájdalomcsillapítókkal szemben, nem kell teljes mértékben elvetned őket. Bár először érdemes a gyógyszermentes kezeléseket kipróbálnod, lehetnek olyan helyzetek, amikor a fájdalmat, netán a lázat nem tudod másképp megszüntetni, csak orvossággal. Tudd meg, mi az, ami szóba jöhet, természetesen abban az esetben, ha az orvosod is az adott készítményt ajánlja!


Paracetamol-tartalmú gyógyszerek


A gyógyszerészek az paracetamol-tartalmú készítményeket tartják jó aszpirinhelyettesítőnek. A hazai patikák kínálatából ebbe a csoportba tartozik a Panadol, a Mexalen, az Efferalgan és a Ben-u-ron. Ezeknek a készítményeknek a mérsékelt használata nem jelent kockázatot a terhesség alatt, de csak akkor szedd őket, amikor feltétlenül szükséges.



Mielőtt bármit is bevennél, kérdezd meg az orvosodat, hogy szerinte milyen feltételek mellett vehetsz be paracetamol-tartalmú szereket, hiszen az sem jó ötlet, ha aszpirin helyett számolatlanul kapkodod be az azt helyettesítő fájdalomcsillapítókat.


Algopyrin


Ahogy az összes többi gyógyszerrel, az Algopyrinnel is óvatosnak kell lenned. A terhesség első három hónapjában és az utolsó hat héten a szedése nem ajánlott, a köztes időszakban azonban láz- és fájdalomcsillapítás céljából is sok orvos írja fel kismamáknak.

2013. ápr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Panadolból lehet szedni a kéket (paracetamol hatóanyagú) a pirosat nem.

De a gyógyszertárba tudnak segíteni.

2013. ápr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Megpróbálok öblögetni és a szegfűszeget, erről még nem hallottam, de kipróbálom, hátha....

A háziorvosom lázra is a panadolt ajánlotta, de egyelőre nem merek bevenni semmilyen gyógyszert.

Kérdezték a fogászaton, hogy mennyire sürgős, mondtam, hogy eléggé, mert babát várok és fáj nagyon, de leghamarabb péntekre tudtak időpontot adni. Addig megpróbálom kihúzni valahogy. Igazából nem tudom melyik fogam fáj, mert valahogy jobb oldalt fönt az egész sor. Pár napja meg vagyok fázva, fújom az orrom, lehet, hogy attól van. De erre nem hagyatkozom, inkább lásson orvos is.

Köszönöm, hogy írtatok!

2013. ápr. 9. 09:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Tantum Verde Forte erzestelenito spray.


Fajdalomcsillapito és gyulladascsokkento hatasu. :)

1300ft körül van, nekem nagyon bevalt, egy probat meger!

2013. ápr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nos ez nagyon érdekes mivel nekem a védőnő migrénes fejfájásomra ami esetemben ájulásig fáj és az algopiryn hat rá azt mondta h nem javasolja csak a panadolt :D nah az nem hatott a nőgyógyászomhoz mentem azt mondta, hogy 1 szem algopyrint vegyek be 1 szem nospa kíséretében amit 6 óránként ismételhetek ha továbbra is fáj ez már hat mint mindig csak mikor nem volt babuci a pocakban akkor hajlamos voltam 5-6 szem gyógyszert is bevenni most annyira féltem hogy előbb mindig egy fél szemmel próbálkozom. Ami még extra érdekesség hogy az 5. héten ultrahangos vizsgálaton erősítették meg a terhességem és kérdeztem azt a dokit is h szedhetek e algopirint azt mondta h persze ahogy eddig szedtem ugy szedhetem most is ... csak gél formájú gyógyszert ne (advil )
2013. ápr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Parmax Rapidot szabad szedni terhesen is.
2013. jún. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!