Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi alapján fogják most számoln...

Mi alapján fogják most számolni a Tgyás-t és a Gyed-et?

Figyelt kérdés

A kisfiamnál anno így alakultak az ellátások:


2009.08.16-2010.03.20.: Táppénz

2010.03.21-2010.09.04.: Tgyás

2010.09.05-2012.03.20.: Gyed

2012.03.21-2013.03.20.: Gyes


Most ismét babát várok(14 hónap után végre!!).:)


2013.03.21-a szülésig(várható időpontja okt.24.): Táppénz

Aztán (ha 28 nappal hamarabb megigénylem)kb. okt.24-2014.03.13.: Tgyás

2014.03.14- Gyed


Mi alapján fogják számolni az ellátásokat?A szerződés szerinti béremből?


Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2013. ápr. 10. 14:12
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat,nem jól írtam.Ha a Tgyás-t 28 nappal hamarabb megigénylem a szülés várható időpontjánál,akkor az úgy néz ki,hogy 2013.09.27-2014.03.13-ig kapom majd a Tgyást.
2013. ápr. 10. 14:15
 2/20 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel,bocsi kérdező az offért! :)
2013. ápr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
bocsi az offért, engem is érdekel.
2013. ápr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem vagyok egyedül. :)
2013. ápr. 10. 14:44
 5/20 anonim ***** válasza:

[link]


Nem tudom, ez így segít-e.

2013. ápr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos csak a minimálbérből fogják számolni, mert az újabb TGYÁS megkezdése előtt nem csak azért nincs meg a 180 bérezett napod, mert táppénzben/TGYÁS-ban/GYED-ben részesültél, hanem azért is, mert GYES-en is voltál. Nekem márc. 4-én járt le a GYED-em, májusra várjuk a tesót, és azt mondták az OEP-nél, hogy vagy vegyem ki a köztes időben a felgyűlt szabikat vagy menjek táppénzre, mert ha elmegyek GYES-re akár egy napra is, akkor csak a minimálbér után fogom kapni a kisebb után az ellátásokat.
2013. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyi: megnéztem a belinkelt cikket, hát elég pongyolán fogalmaz és nincs is benne minden, például a kedvezményszabály sem, szerintem az ilyen szakszerűtlen cikkekre ne adjatok, akkor már inkább tbkisokos.hu , ott még kérdezni is lehet a szakértőtől.
2013. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,mivel 6 hónapot meghaladóan voltál gyesen,ezért a minimálbért veszik alapul. Szerintem hívd fel az oep-et,ők biztosat mondanak.
2013. ápr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok: nekem azt mondták az oep-nél, hogy mindegy, mennyit lennék gyesen, ha csak 1 napot is, akkor már csak a minimálbér után kapnám, így meg a szerződés szerinti bér után fogom. A kedvezményszabály csak akkor él, ha az irányadó időszakban azért nem volt meg a 180 nap jövedelem, mert KIZÁRÓLAG tb-ellátásban (táppénz, tgyás, gyed) részesült az ember, ha már csak 1 nap más is van, akkor az már ugye nem felel meg a kizárólagosságnak... (nem tudom, mióta van ez így, de most tuti így van, vagyis az oep-nél ezt mondták nekem).
2013. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Na, egy egeszen friss info, mivel en is hasonlo helyzetu vagyok, bar azert nem teljesen. Szoval, en december 14. ota voltam gyesen, kozben kiderult, hogy jon a baba, de addigra mar igenyeltem gyest, plusz inkabb biztos ami biztos megvartam a 12. hetet. Ezutan marcius elejen bejelentettem a munkaltatonak a terhesseg tenyet, aki, illetve a tb ugyintezo kiszamolta nekem a legmegfelelobb konstrukciot, ami esetemben: marc. 31-el lemondtam a gyest es aprilis 1-tol tappenzre mentem, vegulis 3,5 honapig voltam csak gyesen igy. Nekem igy, mivel a tappenzes papiromon 9-es kod van (ezt kerte a tb-s hogy igy legyen, mert igy jarok jobban tgyas szempontjabol) a tavalyi berembol szamoljak majd a tgys-s, mert ha amugy csak 8-as lenne a kod a papiron, (egyeb keresokeptelenseg), akkor a betegszabimbol szamoltak volna, ami ugye alapbol csak a ber 70%-a. Igy viszont megkapom ugyanazt az ellatast, mint a lanyommak, illetve elvileg ugye valamivel tobb lesz, mert 2011-ben nekem emeltek a beremen, tehat most ezt fogjak alapul venni. De nyilvan tenyleg mas a heyzet ugye, mert en nem voltam 180 napig gyesen, hanem csak kb a feleig, tehat nekem ki fog jonni a 180 berezett nap a tp alatt, de mivel az nem lehet az ellatas alapja (mivel egyik ellatas nem lehet egy masik alapja), ezert szamoljak majd a normal bert. Neked meg kellene kerdezni ezt a tb ugyintezodtol, bar nekem abbol a szemontbol is szerencsem van, hogy tok normalis, es rogton a legjobb lehetoseget kereste meg nekem, es el is magyarazta, mi merre meddig (en szabit azert nem tudok a 2 gyerek kozt kivenni, mert kozvetitocegen keresztul vagyok ott ahol, es a fizut a kozvetitotol kapom, de a szabikat mar a munkahely adna ki, szoval bonyoult a helyzet alapbol, csak akkor tudom kivenni a szabikat, ha visszamegyek dogozni a gyerekek utan)
2013. ápr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!