Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pénteken voltam a 12. heti...

Pénteken voltam a 12. heti vizsgálaton. Ha a menstruáció első napjától számolják 14. hétben voltam viszont a gép ill az orvos számításai alapján 12 hét 3 nap. Most akkor hogy kell számolni?

Figyelt kérdés
És ez alapján számoljuk tovább.Viszont amit nem értek hogy a baba 56mm 51 g (ha csak valamit el nem olvastam), és azt olvastam hogy 12 hetesen ezek az adatok 6,5cm 18g.Most akkor nem értek semmit:(
2008. febr. 25. 09:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni hogy a tarkoredő 1,3, tehát az jó.Csak a méreteivel nem vagyok tisztában.
2008. febr. 25. 09:18
 2/6 anonim ***** válasza:
na akkor már én se értem a méreteket, enyém 12+5 naposan volt a crl: 66mm, tarkóredő:1,4mm,bpd: 23 cm...
2008. febr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A menstruációhoz viszonyítva csak akkor tudnak pontosan számolni, ha 28 naposak voltak a ciklusaid. Ha nem, abban az esetben az uh alapján kell mindig számolni. A baba méretével kapcs.-ban: mindegyik honlap más méreteket ad meg! Ha az orvos nem szól, biztosan nincs baj.
2008. febr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, sokfélét fognak mutatni a számok.

Ha pontos az ultrahangi mérés, akkor abból meglehetősen pontosan meg tudják mondani a terhesség korát. Ez azért van, mert kb a 20. hétig minden embrió azonos ütemben fejlődik, az izomzat és s zsírpárnák csak ezután kezd el fejlődni igazán, ezért a 20. hét után már a genetika erősen befolyásolja a baba növekedését.

De éppen ezért a 12. heti uh eredményéből még elég pontosan lehet a terhesség korát megállapítani:

a nőgyógyász általában az utosó menzesztől számol. ha tudod, hogy mikor volt peteérésed, akkor attól vissza két hét és ott a start.

de ha 56 mm 51 g

az én adataim szerint egy 12 hetes magzat 16g és fejtől farig 9cm.

szóval szerintem valamit elnézhettél. a 12 hetes vizsgálaton több mindent mérnek. Én mindig megkérdeztem az orvostól, hogy mi mit is jelent, és éppen mit látunk a képen :)

2008. febr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia,

Nálam ugyanez volt.12 hetesen és 2 naposan az istenhegyibe mondták, hogy elégéé pici a baba, mert 58 mm volt rá 3 napra tehát a 13.hét betöltése előtt 2 re meg már 6,7 cm lett.Hozzáteszem ott azt mondták milyen szép nagy baba lessz.Na akkor tegyél igazságot.Hihetetlen, hogy milyen tempóban nőnek, és ugye ráadásul pár napon is múlhat az anyuka izgalma.Nyugi minden rendben lessz :O)

16 hetes kismami

2008. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ANa akkor holnapra pontosan megnézem a nagyságában az 56 mm-ben biztos vagyok a súlyában nem..
2008. febr. 25. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!