Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján fogják számolni a...

Mi alapján fogják számolni a TGYÁS-t és a GYED-et?

Figyelt kérdés
GYES-ről megyek szülni. A TGYÁS és GYED igénylést megelőző évben több mint fél évig voltam GYES-en, ha jól tudom, ilyenkor akkor a minimálbért veszik alapul, nekem viszont a bérem alacsonyabb mint a mostani minimálbér. Ebben az esetben mi alapján számolnak?
2012. szept. 5. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
tgyást és gyedet nem kapsz,csak gyest. tgyás és gyed alapja a minimum 1 év munkaviszony lenne,ami a te esetedben nincs,így nem vagy jogosult.
2012. szept. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De, jogosult vagyok, mert az OEP-nél megkérdeztem (folyamatos a munkaviszonyom, gyes előtt volt TGYÁS és GYED is), csak nem tudták megmondani, hogy ilyen esetben mi az előírás.
2012. szept. 5. 11:35
 3/9 anonim ***** válasza:
de a szülés előtti 2 évben kell lennie 1 év munkaviszonynak.. a tgyás meg a gyed meg nem munkaviszony..akkor járna ha gyes után elmennél melózni,aztán táppénz és úgy szülni.. ne értem miért mondták ezt oep-nél,mert ilyen nem lehet..
2012. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A feltétel csak az, hogy a szülést megelőző két éven belül a szülő nő rendelkezzen legalább 365 nap biztosításban töltött idővel. Ebbe a biztosítási időbe viszont beletartozik a TGYÁS és a GYED is.
2012. szept. 5. 13:43
 5/9 anonim ***** válasza:

nem tartozik bele ilyen formán.. tényleg nem kekeckedem,sztem nézz jobban utána..


A biztosítási jogviszonyt munkavégzés, illetőleg a keresőtevékenység folytatása nélkül nem lehet megalapozni, kivéve, ha a kismama álláskeresőként regisztráltatja magát és a támogatás folyósításával biztosítottá válik. de így is kell a 365 nap..és azt így hogy ha gyesen vagy? mert a gyes nem alap, 1 éved meg már nincs...



Azt jó tudni, hogy a munkajogviszony létrejötte nem eredményez automatikusan biztosítási jogviszonyt is. Bizonyos esetekben időben elválhat, munkavégzés nélkül nem jön létre.



gyed jogosultság valóban megszerezhető ha:


a tgyás folyósításának kezdetén még volt munkaviszonya az anyukának, és

a szülést megelőző 2 éven belül min. 365 nap biztosítási idővel rendelkezik, és

a gyermek gondozása az édesanya saját háztartásban történik.


Ha az anya bármelyik feltételnek nem felel meg, a gyed jogosultság nem állapítható meg.

2012. szept. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ilyen területen dolgozol?


Csak azért kérdezem, mert ma megint felhívtam őket és ugyanazt mondták, mint amit leírtam és így egy kicsit zavaros a dolog.

2012. szept. 5. 14:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha az előző ellátás(oka)t biztosítottként kaptad ( ezt nem fejtetted ki, csak annyit írtál hogy GYES-ről mész szülni), megvolt a 365 napod és azóta is biztosított vagy ( azaz nem szűnt meg a munkaviszonyod), akkor jogosult vagy TGYÁS-ra és GYED-re.


Ha a béred minimálbér alatti, akkor az lesz az alapja a TGYÁS-nak és a GYED-nek, nem pedig a minimálbér.


[link]


[link]

2012. szept. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha él a munkaviszonyod, akkor természetesen beleszámít a 365 napba, ahogy a gyesen töltött idő is, ha van munkaviszony. A munkaviszony megszűnése után tgyáson-gyeden töltött idő meg csak a tgyáshoz számít bele, a gyedhez nem.


Mivel a béred alacsonyabb, mint a minimálbér, így a szerződés szerinti béred lesz az alapja a tgyásnak is és majd a gyednek is.

2012. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%- az OEP-nél mondták jól, és te írod rosszul, hiszen ha a munkaviszony él, akkor minden egyes nap beleszámít a 365 napba.
2012. szept. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!