Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyoldali Vesemedence tágulat...

Egyoldali Vesemedence tágulat 23 hetes babánál? Ha tovább nő az nagy baj?

Figyelt kérdés

19 hetesen 6mm volt, most 23 hetesen 9 mm...azt mondták ha 10 mm felett van akkor kóros...

Attól félek tovább fog neki növekedni, de még ha 10 mm fölé nő az nagyon rosszat jelent ? vagy még önmagába az sem baj ? csinálnak vele valamit ?

mi az a mértékű tágulat ami már beavatkozást igényel ?

másnak is növekedett ? meddig? és milyen mértékű volt ez ?


orvosból persze nem tudtam kihúzni semmit, csak annyit mondott hogy ezt senki nem tudja megmondani hogy ennek mi lesz a kimenetele...lehet kinövi, vagy más is...

nagy segítség volt mondhatom,....


4 hét múlva kontrollra megyek...


köszi annak aki ír!


2013. ápr. 11. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak 28 hetesen alakult ki, neki 4 mm volt! Már 16 hónapos és még mindig meg van, de nem nőtt, ugyanúgy 4mm! Kontrollra kell járnunk és néha néznek vizeletet. A doki szerint 2-3 korára eltűnik!

Nem is igazán a méret a gond, hanem,hogy pang-e benne vizelet, mert fertőzésre adhat okot!

Szerintem próbálj megnyugodni, ha megszülsz, úgy is megvizsgálják! De addig még fel is szívódhat!

2013. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

kisfokú vizeletpangás látható a vesébe most, ezt a múltkori papíromra nem írták rá....


a másik ami miatt aggódok hogy nő neki, és már majdnem 10 mm ez a tágulat :S


köszönöm hogy írtál !!!!!!

2013. ápr. 11. 10:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nálunk ez érdekesen alakult 30 hetes voltam mikor a doki közölte,hogy 11mm-es tágulat van a jobb vesébe amire nekem azt mondta,hogy az még nem koros érdekes...de 36 hetesen eltűnt jobb vese oké bal is szülés után bekerültünk a kórházba 2 hetes ott kiderült,hogy csak jobb veséje van....

Nálunk ez így alakult a mai napig nem értem,hogy történt ez,de egy veséje teljesen jól működik szerencsére.

2013. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Hát azért a dokid lehetett volna bőbeszédűbb!

De tényleg nyugi, addigra még fel is szívódhat!

Szerintem a legrosszabb, ami történhet,hogy születése után megműtik!

Ez egy rutinműtét, barátnőm fiát is műtötték vele, csak annyiból volt neki talán rosszabb,hogy ő már két éves volt. Egy újszülött,talán "jobban" viseli!

2013. ápr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

szerintem is, főleg hogy havi 9 ezer nála egy rendelés....


köszi a válaszaitokat!!!

2013. ápr. 11. 10:29
 6/7 anonim ***** válasza:
hát én is magánba jártam :(
2013. ápr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt 13 mm-es tágulat is. Volt hogy mindkét veséjében, volt hogy csak az egyikben, de egész terhességem alatt ezzel stresszeltek, Debrecenbe is elküldtek genetikaira. (ott meg majdnem kiröhögtek, hogy minek kellett engem odaküldeni ennyivel). Sztem ez elég gyakori rendellenesség. 2 éves korára kinőtte a kisfiam...
2013. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!