Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vesemedence tágulat mennyire...

A vesemedence tágulat mennyire komoly? A doki egyből nyugtatott, hogy szülés után elmúlik neki, de én aggódok.36 hkm

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 18:08
 1/10 Tóth Bernadett2 ***** válasza:

Szia! Kisfiút vársz?

"A fetalis pelviectasia (melyet pyelectasiának vagy a vese üregrendszeri tágulatának is szokás nevezni) a második trimeszterben végzett ultrahangvizsgálat során gyakori leletnek számít. Lehet féloldali vagy kétoldali, és gyakrabban érinti a fiú magzatokat."

Nekem azt mondta a védőnőm hogy szinte minden kisfiúnál ezt állapítják meg, de a terhesség végére vagy a szülés után elmúlik.

2012. szept. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elméletben kislány lesz :) És annyit mondott csak a doki, hogy baloldalon, és hogy ne aggódjak, elmúlik...de én tényleg nagyon aggódom :(
2012. szept. 5. 19:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt a kisfiamnál, neki eltűnt a szülésig.

Ha utána is megmarad, az sem probléma, annyi hogy vese-uh-ra is járnotok kell.


Valószínű, hogy nagyon sok embernek van ilyen tágulata, csak a mostani modern gépekkel sokkal könnyebb észrevenni. Szerintem tökre nem komoly,csak ezzel is lehet riogatni a kismamákat.

2012. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak csak 2 éves korára múlt el. Addig uh-k, vizsgálatok (röntgenes is ...), vizelet-minta minden hónapban...hát még egyszer nem tenném ki magunkat ilyennek...Egyébként abszolút panaszmentes volt! Ha nem mondják,észre se vesszük, hogy van neki ilyen.
2012. szept. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is volt, sőt még meg is van, 9 hónapos!

Nem nőtt, nincs vele tenni valót, csak félévente kontroll!

Általában 1-2 éves korukra elmúlik!

2012. szept. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Kicsit sikerült megnyugodnom :)
2012. szept. 6. 17:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Ikerfiaimnak is mindkettőnek volt. Csak születés után vették észre. Egyiknek a 3 hós kontrollon már nem látták, másiknak 6 hósan nem látták. Valamikor 1 éves koruk körül voltunk még, és most megyünk majd még egy legutolsó ellenőrzésre (beutaló már megvan, 2 évesek), és ha itt sem látják, többet nem kell. Tenni nem kellett vele semmit, csak ellenőrizgették. Nem mindegy hogy hány mm, nincs ráírva a papírodra?
2012. szept. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt írja: a bal oldali magzati vesében 6 mm-s pyelontágulat látható.
2012. szept. 7. 10:26
 9/10 anonim ***** válasza:
7es vagyok, a fiúknak mindkettőnek 8 mm volt a papíron úgy szerepel "minimális 8 mm-es.....", tehát akkor azt hiszem nem kell hogy aggódj, lehet mire megszületik el is múlik.
2012. szept. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. szept. 7. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!