Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől fájhatott a hasam két...

Mitől fájhatott a hasam két oldala, a derekam felé? 24 hkm

Figyelt kérdés

Tegnap felváltva fájt a hasam (méhem) két oldalon, olyan izomhúzódás jellegű volt, elég éles...

Igaz hamar elmúlt, csak kicsit megijedtem, hogy mi lehet, mert a hasam nem szokott fájni..

Csak a szeméremcsontom szokott, de az már szinte megszokott... csak tegnap ez is tetőzött estére és kicsit megijedtem :(


szerintetek a hasizom húzódik ilyenkor?


2013. ápr. 11. 10:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy ez összehúzódás volt vagy csak az izmok húzódtak??? Lehet rosszul tettem fel a kérdést!
2013. ápr. 11. 11:04
 2/5 anonim ***** válasza:
Derék felé oldalt valószínűleg a méhtartó szalagok nyúlása okozza, ahogy nő a méh nyúlnak a szalagok. Nekem 36 hetesen sokszor úgy begörcsöl h alig tudok megmozdulni. Az összehúzójás teljesen más.
2013. ápr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D Akkor rendben van :D
2013. ápr. 11. 12:24
 4/5 A kérdező kommentje:
Esetleg azt le tudnád írni, hogy az milyen érzés? Kicsit hasonlít a keményedéshez? Ott konkrétan a méhemet fogom érezni?
2013. ápr. 11. 12:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Háát, a keményedés is mindenkinél más, ugyanúgy mint a vajúdás alatti fájdalom. Nekem pl. tipikusan hátulról keresztcsontból indul és jön előrefelé, de van aki azt mondja hogy neki egész alulról indul és felfelé megy a görcs. Hasonlít a menstruációs fájdalomhoz, de azért nem teljesen olyan. A méhszalagos fájdalomtól mindenesetre teljesen más. Úgy vettem észre ez utóbbi időszakonként jelentkezik, múltkor rá is kérdeztem a védőnőnél és mondta hogy olyankor szoktak a szalagok feszülni, görcsölni, amikor éppen "ugrik" egyet a méh mérete, amikor nagyobbat nő, akkor pár napig van, aztán egy ideig nincs. Nekem 24 hetesen még ennyire nem volt, inkább a harmadik trimeszterben, de most már tényleg durva tud lenni, első terhességemnél 38 hetesen úgy begörcsölt, hogy görcsölt tőle az egész hasam, gyomrom, beleim (illetve a jobb oldala mindezeknek, mert akkor éppen a jobb szalag görcsölt be, nem mindig fáj mindkettő egyszerre), azt hittem megyünk szülni. Én ilyenkor beveszek egy magnézium+b6 tablettát (én a Béres-félét szedem) és az enyhíti.
2013. ápr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!