Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz, vagy a gyermek...

Abortusz, vagy a gyermek megtartása fiatalon?

Figyelt kérdés
17 éves lányom babát vár. 5 hetes terhes. Teljesen ki van borulva, el van keseredve, tőlem várja a megoldást. Nem értem, hogy történhetett, sosem volt itthon tabutéma a szex, tudta, hogy, miként kell védekezni. Én fiatalon szültem, nem voltam felkészülve, de tényleg nagyon nagyon igyekeztem jó anyja lenni. Ennek ellenére biztos sokat hibáztam. Tudom milyen volt,korán anyává válni, segítséggel is nagyon nagyon nehéz. Nem ezt az életet szántam a lányomnak. Másrészt nem akarom, hogy olyan döntést hozzon, amit később megbán. Vagy, hogy meddővé váljon... Neki kéne dönteni, de annyira kétségbe van esve, szinte tőlem várja a választ, a megoldást. Én egyelőre hirtelen rémületből annyit tudtam neki mondani, hogy bárhogy dönt mellette állok, akár a babát is felnevelem, ha kell... De valami kézzelfoghatóbb tanácsot kéne adjak... Ez most nehezebb, mint anno az én döntésem.

2013. ápr. 11. 17:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le vele, vegyétek át, hogy mi szól ellene és mellette. Úgy az anyagi mind a lelki oldalát. Ha beszéltek róla, könnyebben fog tudni dönteni. Minél többet beszélteted annál jobban érzi majd, hogy mi a helyes.
2013. ápr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Nos szerintem el tudod majd akkor neki mondani, mivel is jár fiatalon anyukává válni, milyen lemondásokkal. Azt is meg tudjátok beszélni, hogy Te mennyit tudnál Neki segíteni, és ez alapján mégiscsak Neki kellene eldönteni az egészet, hiszen az Ő élete.
2013. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát... először is minden elismerésem, hogy ilyen nyugodtan kezeled és még azt is válalnád, hogy te neveld föl....

Szerintem most ez nagyon jól fog jönni, hogy te is fiatalon szülted. Mond el a tapasztalataidat, hogy mikor mit gondoltál, mit éreztél, milyen vizsgálatok voltak.... mond el, az abortusz következményeit, előnyeit és a baba előnyeit, hátrányait is. Hagyd, hogy kérdezgessen. Beszéljéták át együtt az egészet egészen adig még a baba egy éves lenne. Fontos, hogy mindenről beszámolj, de se rábeszélni, se lebeszélni ne akard őt.

2013. ápr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
46%
Ne okold magadat, attól még jó anya lehetsz, sajnos előfordul az ilyen "baki"! A lányod barátja, és annak szüleinek mi a véleménye erről? 17 évesen még nagyon gyerek, igazából még nem is élt! Neki is jár a tinikor! Nem tudom, hogy anyagilag mennyire lenne megterhelő neked, mert hát az sem mindegy! Nem vagyok abortusz párti, de gyereknek gyerek párti sem. Valóban szörnyű nehéz eldönteni, de ha az én lányomról lenne szó (még most 4 éves) valószínűleg abortusz mellett döntenék, hiszen a leányzónak még tanulni, dolgozni, élnie kell! Stabil családot kialakítani stb. Minden esetre, már ez is nagyon szép, hogy ennyire kiállsz mellette, és tudja is, hogy számíthat rád! Sok erőt, és kitartást kívánok!! D.
2013. ápr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
51%
Hat en inkabb az abortusz fele huzok. Miutan csak a lanyodrol beszelsz, nekem ugy tunik, apa nincs a kepben. Egyedulallo anyanak lenni nem egyszeru, meg erett korban sem, plane nem tizenevesen, majdhogynem gyerekkent. Az anyagi oldala is szamit, hiszen max gyes es csaladipotlek lesz es vegzettseg nelkul eselytelen a munkavallalas, plane kisgyerekkel....
2013. ápr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fontos lenne tudni, hogy a srác,akitől a gyerek van, ő mit akar?


Rendben van, hogy ez jogilag a lányod döntése, de erkölcsileg szerintem őt is meg kellene hallgatni. Te elég normális nőnek tűnsz, szóval kétségem sincs afelől, hogy ezt megteszed, de gondolom még nem történt meg, mert nem írtad le a véleményét.

2013. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
18%

Kedves kérdező. Most már ne idegeskedjetek, mert ha idegeskedtek, ha nem, megvan a baj, és az idegeskedés csak ront a helyzeten. Úgysem változtat semmin.


Most ne beszéljetek semmiről. Én azt mondom, hogy először adjatok időt magatoknak és egymásnak, hogy feldolgozzátok ezt a nyilvánvaló traumát.


Aztán ha egy kicsit jobban vagytok, higgadtabbak vagytok, akkor gondolkozzatok, hogy hogyan tovább.


Szerény véleményem szerint az abortusz nagy lelki és testi megpróbálatással jár.


De egy életre kapocs a két szülő között a gyerek.


Ráadásul nem vállalhatod fel, hogy felneveled az unokádat egyedül, mert ez önfeláldozás. Egy életed van, és senki sem áldozhatja fel magát. Az unokád lehet hogy meg se köszönné az áldozatot.


A nénikém is meddő lett az abortusztól, szóval ez sem egy szerencsés út.


Hát nem tudom.


Örökbe adni vagy abortuszra menni egy életre szóló lelkiismeret-furdalást okoz az embernek.


Megtartani pedig nem könnyű feladat, hiszen hogy szerez szakmát, diplomát, hogy fog dolgozni?


Rengeteg kérdés van itt, kedves kérdező.


A lányodnak kell felvázolnod a lehetőségeket,és neki kell döntenie, mert ő a szülő.


Ráadásul a törvény tiltja, hogy a nagyszülő nevelje a gyereket, ha a szülő még él. Volt már hogy a nagymama nevelte az unokáját, mert az anya olaszországban melózott.

Valaki jóindulatú beszólt a gyámságnak, és hazarendelték az anyát, mert a nagymama nem nevelheti.


Szóval nem egy egyszerű helyzet ez.


De ezt nem is neked kell eldöntened, mert a lányodnak kell döntenie a saját testében hordozott életről.

Akármennyire bizonytalan és kiskorú, de ő az anya.


Ha később megbánja is, téged ne okoljon, ne te legyél a bűnbak, akármilyen döntést hoz.


A törvények szerint a felelősség sajnos az övé, akármennyire le szeretnéd venni róla.


Neki kell döntenie arról az életről, aki fejlődik benne.

2013. ápr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
57%

Elég nehéz munkát találni is a mai világban... 17 évesen vállal egy gyereket, túl sok mindenből nem fogja tudni ellátni, mert gyerek mellett már tanulni sem lesz egyszerű... És te se lehetsz mindig hogy segíts neki.


Nektek kell megfontolni, de ezt is vegyétek bele az átgondolandó kérdésekbe, amellett hogy fiatal, és igen hol az apuka? Hány éves? Mennyire megbízható?

2013. ápr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim válasza:
31%
És igen később fog majd elválni, hogy jó döntést hoz-e az ember... Nekem szintén volt egy abortuszom, nem volt még jövő képem, tudom hogy nem úgy tudtam volna felnevelni azt a gyereket, hogy ha akkor bevállalom. Nem tudom tudok -e majd gyereket szülni mert még nem próbálkoztunk vele, ha nem nekem is eljön az hogy de jó lenne most az a baba, de akkor is az a kép lebeg előttem, hogy nem tudtam volna úgy nevelni ahogy szerettem volna.
2013. ápr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%
Becsulom, hogy fiatalon vallalkoztal az anyasagra es tamogatod a lanyod ebben a szamara nagyon nehez helyzetben. Termeszetes, hogy ketsegbe van esve, o sem erre szamitott. Ez egy krizisallapot, ami kapcsan a nehezseget vallalva fejlodhet, viszont a krízis a negatív irányú változás lehetőségét is magában hordozza, amennyiben abortusz altal probal kimenekulni a helyzetbol. Probalj minnel tobbet beszelni vele. Mivel kiskoru, igy a dontes nemcsak az ove. Az a pici baba a szive alatt mar letezik, nem lehet meg nem tortentte tenni, az abortusszal nem lehet kitorolni az emlekezetbol. Az abortusz nem allitja vissza a terhesseg elotti allapotot, megha sokan ebben remenykednek. Az abortusz egy olyan trauma, ami sokaig a mélyben van, de elobb-utobb mindenkinel felszinre tor. Atlagosan 6 evvel kesobb. Es amit akkor tapasztalnak a nok, azt nem kivanom senkinek. Fontos tudni, hogy az abortusz hatasa mar kovetlenul utana jelentkezik, de mivel nem az abortusznak tulajdonitjak, igy nincsenek tudataban, mennyire befolyasolja eletuket.
2013. ápr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!