Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire gyakori h a babára...

Mennyire gyakori h a babára tekeredik a köldökzsinór?

Figyelt kérdés
Akár nyak,kéz,láb..ilyenkor mindenképpen császár a vége?
2013. ápr. 12. 06:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem azt mondtak hogy ez nagyon gyakori... Ha valahova racsavarodik az kezelheto nekik... Mi esetunkben nem volt az mert egyszer a nyakan ketszer a testere volt tekeredve... Jol megkotozte magat nem segitette elo a helyzetet de nem ez volt a vegso komplikacio. Ha "csak" nyakon van (baratnom szuleszno) az nem okoz gondot, ritkan olyan rovid a koldokzsinor hogy megfojtana a babat. Baratnom azt mondta minden masodik harmadik babanal valahova ra tekeredik (nyak lab test) es ha nem is szolalnak meg rola hangosan anyukanak nem feltetlen kell megtudni.
2013. ápr. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ahogy az elsö írta, Szinte minden 2-3 babánál a szülés közben rátekeredik a köldökzsinor a nyakára. Mivel szülés közben forgolódnak a babák, így ez teljesen normális ez.
2013. ápr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon gyakori lehet abból ítélve hányan mesélik ezt hogy akár spontán szülésnél a kitolási szak elhúzódott, vagy akár császárra került sor az azért volt mert rátekeredett a babára a köldökzsinór ide oda amoda, akár többször is a testére pl.

Mondjuk nem tudom miért csinálják ezt a babák, hiszen akkor régen is ilyen sok bébi nem tudott megszületni magától?

2013. ápr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagy gyakori, de nem feltétlenül lesz belőle császár. Az én első fiamon is fátekeredett a vállára, de simán született. Nagyon elhúzódott a kitolási szakasz emiatt, de végül csak kibújt.
2013. ápr. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nemrég szült egy rokonom így, a kitolási szakasz alatt volt, hogy nem szabadott nyomnia, amíg valahogy letekerték a gyerek nyakáról. Én más miatt szültem császárral, de az enyémnek a nyakán is rajta volt - de ezt csak a záró papíromon láttam ráírva.
2013. ápr. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kislányomnak a nyakára volt egyszer tekeredve a köldökzsinór, de jó volt a szívhangja. Hüvelyi úton megszültem, elég hosszú volt a köldökzsinór, picit nehezebben sírt fel.
2013. ápr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Érdekes amiket írtok,nem is gondoltam hogy ennyire gyakori.Első babámat várom,nincs még szülésélményem,természetes úton szeretnék szülni,de épp ezen gondolkodtam ha a kitolási szakasznál tekerődik rá a zsinór és szólnak hogy most egy darabig ne nyomjak..az mennyire kivitelezhető,vissza fogom tudni tartani az esetleges nyomásingert?A szülésfelkészítőn ezt is tanítják majd?
2013. ápr. 12. 08:54
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. En 19 órát vajúdtam 2-3 perces fájasokkal, ha azt mindják nekem a végén, hohy ,ost ne nyomjak, tuti meghalok,de előtte meg kitekerem az orvos nyakát is....eleg rosszul viseltem mar a végén, azert is könyörögtem, hogy vágják fel a gatat, pedig a szülésznőm szerint meg tudtam volna szülni védelemmel is...de. en vagyok...:-)


10 hkm

2013. ápr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem is a nyakamon volt, férjemnek kétszer is, másfél év alatt szívódtak fel róla a véraláfutások (szerintem most már császározták volna, de nem most született). Anyukám azt mondta, bent kellett tartania a levegőt, így sikerült nem nyomni.

Elég mozgékony a mi babánk is, remélem, születés előtt letekeri magáról a köldökzsinórt. Tartok tőle, hogy bele lesz gabalyodva. :(

2013. ápr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam nyakán is kétszer tekeredett a köldökzsinór. Az orvos azt mondta szült már anyuka úgyis, hogy 4 szer volt a baba nyakán...Aztán mégis császár lett a vége, mivel leesett nagyon a fiam szívhangja. Gondolom a babát nézik nem a köldökzsinórt, ha baj van úgyis észreveszik.
2013. ápr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!