Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerterhességnél van olyan...

Ikerterhességnél van olyan opció, hogy az egyiket elvetetik, a másikat pedig megtartják? Milyen esetekben végeznek ilyen eljárást? Illetve máshogy végzik-e mint a sima abortuszt és jár-e valamilyen plusz kockázattal?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 13. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen természetes úton estem teherbe, sem az én családomban, sem a férjemében nem volt ikerterhesség sosem, na hát nekem rögtön első próbálkozásra egyszerre 3 baba jött össze.

Sok vizsgálat meg ilyen-olyan genetikussal való tanácskozás után azt a végeredményt kaptam hogy a szervezetem nem lenne képes egyszerre 3 magzatot 9 hónapig kihordani és ellátni úgy, hogy mind a 3 egészséges legyen, azt mondták 98%, hogy az egyik (rosszabb esetben 2 is) fogyatékos legyen. Úgyhogy nekem egyet el kellett vetetnem, ilyenkor kérdés nélkül csinálják, de gondolom nyilván ehhez elég nyomós indok kell, tehát ha te besétálsz hogy "heló, én csak 1 gyereket akarok" akkor nem hiszem hogy elveszik. Aztán ki tudja, manapság már akinek pénze van ugyebár..

2013. ápr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Van ilyen opció de nagy veszélye van. itt olvastam hogy egy anyuka 4es ikrekkel volt terhes, 2t elvettek redukció során, s utána a másik 2is elment miután megszülettek. nagyon rossz volt olvasni. mi alapján tudna az ember dönteni melyik megy es melyik marad?pont most néztem müsort a digi lifen az ikrekrõl hogy milyen csodálatos lények.
2013. ápr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha az egyiket leszívják, lehet a mási baba károsodik, vagy elvetélsz, s elmegy az is...

Szomzédom 7 hónapra szülte az ikreket, az egyik meghalt 1 hónaposan még a kórházban...

Így legalább az egyik megmaradt...

Gondol bele, ha elvetetnéd az egyiket, ránéznél a másikra, s mindig eszedbe jutna akit elvetettél...

2013. ápr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez persze a te döntésed,de nekem nem lenne szívem hozzá!!!
2013. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ahol egy gyereket fel tudnak nevelni, ott kettőnek is jut ennivaló." Igen, látszik hogy még csak egyetemre jársz! Nem mindegy hogy 60 ezret kell költeni pluszban egy gyerekre vagy 120-at. Pláne, ha mellette van még 1-2 gyerek, akire szintén kell költeni.

Ha nincs tapasztalatod gyerekneveléssel kapcsolatban, ne írj kérlek butaságokat!

2013. ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztos van ilyen de ha nem muszály akkor nem tenném ezt.
2013. ápr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!