Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leírná nekem valaki, hogy a...

Leírná nekem valaki, hogy a szülés utáni 2 órás megfigyelés miből áll?

Figyelt kérdés

Szülés után abban a 2 órában tényleg megnyomkodják a hasat,hogy ami vér nem ürült ki a szülés alatt a méhből az ki tudjon ömleni az anyukából??Ez mire jó,vagy ez miért kell?Nem ürülne ki magától is,hiszen a szülés után jó pár napig nagyon erős vérzés van?!Mást egyébként nem csinálnak a megfigyelés alatt?Ez alatt a 2 óra alatt folyamatosan ott van egy orvos vagy a szülésznő,vagy egy ápolónő?Vagy magunkra hagynak minket(anyát,apát és a babát)?Gondolom ebben az első 2 órában történik meg az első szoptatás is?!Vagy rögtön ahogy kibújik a baba és a hasamra teszik,már akkor meg kell szoptatni a babát,vagy az ráér utána is miután a babát is meg engem is rendbe tettek?

Első babás 36+5 hkm


2013. ápr. 14. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kórház függő. Nálunk ez úgy volt, hogy szülés után rögtön megkaptam a babát, közben a doki nekiállt varrni meg hasonlók. Utána a babát elvitték, felöltöztették, és még egy picit megkaptam. Nálunk nem lehet a szülőszobán szoptatni, viszik kék fény alá a babát. Így őt elvitték, engem még varrt a doki. Utána ő kiment, ketten maradtunk a férjemmel. Abban a 2 órában senki nem jött be, telefonáltunk, üzentünk mindenkinek, beszélgettünk. Amikor letelt a 2 óra, akkor jött a szülésznő, és kellett pisilni ágytálba. Amikor az megvolt, akkor elköszöntem a férjemtől, kitoltak a szobába, és hozták a babát.
2013. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én "bababarát" kórházban szültem (Miskolc).

Születése után ahogy volt rögtön rám tették pár percre amíg megszületett a méhlepény (érdekes, ez a rész teljesen kiesett az emlékezetemből, pedig előtte elterveztem, hogy meg akarom majd nézni).

Utána elviszik megmérni, mosdatni, férjem ide is elkísérte (míg ott voltak, addig kaptam 4 öltést), majd vissza már a párom hozta a kezében.

Nem volt teljesen 2 óra, kb. 1,5 órát voltunk együtt, senki nem zavart bennünket, hármasban voltunk, próbáltam szoptatni is, nagyon meghitt volt.

2013. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtök válaszát,főleg a tiédet második válaszoló,mert én is Miskolcon fogok szülni..ez a Semmelweis Kórház igaz??Mert én ott fogok szülni!!Senki nem segített mellre tenni a picit?Hanem egyedül próbáltad meg??De jóóóó :) Én nem szeretném,ha ott állnának felettem és magyaráznának,hogy jaj ezt nem úgy kell..szeretném magamnak kitapasztalni,hogy a babámnak hogyan jó.Kékfény alá a Semmelweisben csak akkor viszik,ha besárgul,ugye??Mert én úgy tudom.
2013. ápr. 14. 21:47
 4/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Igen, Semmelweisben szültem 5 hónapja.

Nem volt fogadott dokim, lehet, ezért sem néztek rám, de nekem ez így volt tökéletes.

Egy rettentő kedves szülésznőt fogtam ki (Magdolna a neve), segített megnyugtatni, és a kitolásnál is annyira jól irányított, hogy gátmetszés sem kellet, pedig 1. baba.


A mellretételnél odahelyezte, picit segített, de én nem bántam, mert nagyon tétova voltam (sosem csináltam ilyet előtte :D ).

Kék fényre csak akkor viszik a babát, ha szükséges (az enyémnek sajnos kellett a 2. naptól).

Első éjszaka pihenhetsz, utána viszont veled van a gyerek is, hacsak nem kell a kék fény, mert akkor csak 3 óránként hozzák ki fél órára szoptatni.

Pelenkát vigyél, mert azt nem adnak csak napi 1-et!

2013. ápr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kicsit részletezem a mellretételt :))


Tehát mikor a férjem visszahozta a lányunk, odajött a szülésznő (vagy a csecsemős, már nem emlékszem) és segített a babának bekapni a mellbimbóm, utána el is ment, hármasban maradtunk.

Mikor áthelyeztem a másik mellemre már egyedül csináltam, pontosabban a férjem kértem meg, hogy tegye oda, annyira remegtem még az átélt izgalmaktól, kimerültségtől.

De nem tartott sokáig a szoptatás, mert a lányom bealudt a mellkasomon :)


Azt még elfelejtettem, a 2 órás megfigyelés végén mindenképp pisit kell "produkálnod" ágytálba, különben megkatétereznek.

Ez nekem nem volt nehéz, az infúzió miatt annyi jött belőlem, csoda, hogy nem folyt túl a tálon :DDD


Ha van rá igényed, vigyél zenét, én is mobilon hallgattam halkan a kedvenc relaxációs zenéim, segített elterelni a figyelmem a fájdalomról.

2013. ápr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es:

nekem sincs sem fogadott dokim sem szülésznőm,én is ügyisnél fogok szülni :D

Húúú az tök jó,hogy nem kellett gátmetszés..de jó lenne ha én is megúsznám..de ha nem akkor az sem baj :)

A sárgaságon egyébként mennyi idő alatt esnek át a babák??Mennyi ideig kell kékfény alatt lenniük?2-3 nap alatt helyre jönnek?És ha teszem azt délelőtt szülök meg,akkor sem lesz velem a babám első nap?Vagy ha éjszaka vagy hajnalban szülök meg?Akkor délután már megkapom?

2013. ápr. 14. 22:20
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor majd szülés után igyekszem sok vizet inni,mert én nem kérek a katéterből!!!Azt ugye lehet szülés után a megfigyelés alatt,bubi mentes vizet inni??
2013. ápr. 14. 22:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Még mindig a 2-es vagyok.


Lehet inni vizet vajúdás alatt és szülés után is, sőt vigyél magaddal szőlőcukrot (meg csokit a párodnak, ha bent lesz).

Ha nincs nagy baj elég lehet 2-3 nap igen.

Nekünk sajnos nagyobb volt a baj, én 0-ás vagyok, a lányom B-s lett, így emiatt a vércsoport összeférhetetlenség miatt végül átkerült a Megyeibe 5 napra.


Én este 10-kor szültem, másnap délelőtt a fürdetés után már hozták is.

Hidd el, kell az a pár óra egyedüllét kipihenni magad, bár az átélt élmények miatt én aludni nem nagyon tudtam.

Na meg a szobában 4-en voltunk valakinek mindig sírt a babája, a lámpa is égett egész éjjel.


Akárkivel beszéltem megerősített abban amit én is tapasztaltam: a kórházban töltött napok után felüdülés a hazamenetel, mert ott rendesen pihenni lehetetlen, félholt zombiként mentem én is haza a kialvatlanság miatt.

2013. ápr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen elhiszem..én is feküdtem már a kórházban,persze csak 2 nap volt összesen és a bőrgyógyászaton,de ott aludni meg pihenni rendesen nem lehet!!Még meg sem indult a szülésem,de MÁR azt várom,hogy mikor jövünk hazafelé..én úgy is készülök,hogy ott pihenni nem fogok semmit sem..mert vagy a lámpa miatt nem fogok tudni,vagy azért mert a szobatársam babája sírni fog,na meg persze azért sem,mert a babám minden mozdulatára ki fog pattanni a szemem az tuti..erre mondja azt az ember,hogy ,,mindenhol jó,de a legjobb otthon,, :D És milyen igaz..otthon már sokkal jobb,mert ott már tényleg csak 3an vagytok,megtudtok ismerkedni a babátokkal,ki tudtok alakítani egy napi ritmust,úgy szoptatsz ahogy neked is meg a babádnak is jó nincs aki beleszóljon,szóval a kórházból kilépve már tényleg csak a tiéd a babád és nincs már aki beleszóljon,hogy mit hogy csinálj!! :) Jaj az lesz már a legjobb rész,azt a pár napot meg csak el tudom majd valahogy viselni.Muszáj lesz :)
2013. ápr. 14. 22:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Eső vagyok. Bocs, hülyeséget írtam. Nem kék fény alá viszik a babát, hanem nálunk automatikusan egy órát a melegítőben kell töltenie minden újszülött babának.
2013. ápr. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!