Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Betöltöttem a 40hetet, holnap...

Betöltöttem a 40hetet, holnap kell dokihoz mennem. Eddig egyszer voltak jóslóim. A pici semmi jelét nem mutatja hogy kibújna. Mit tehetnék? Valami praktika?

Figyelt kérdés
sem a lépcsőzés,sem a séta,fürdő szeretkezés nem segített eddig.
2013. ápr. 15. 09:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A praktikák csak akkor segítenek, ha a baba már készen áll rá, hogy megszülessen :) Türelem ha ő érzi az idejét, akkor kibújik :D Bár tudom, nehéz kivárni :)
2013. ápr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha az orvos úgy látja, hogy gond lenne, akkor megindítja majd a szülést. Amúgy pedig jön majd, ha jönni akar.

Nekem semmi nem vált be, bár nem is erőltettem a dolgot, úgy voltam vele, hogy nem véletlen marad még bent.

Nehéz az utolsó pár nap, de kitartást!

2013. ápr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

mondjuk tegnap előtt este szeretkeztünk és tegnap reggel voltak a jóslóim...de a tegnapinak semmi hatását nem érzem.. :D

Nagyon türelmetlen vagyok már,olyan nehéz kivárni hogy kibújjon.

2013. ápr. 15. 09:10
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Remélem holnap közli a doki hogy írány szülni :D
2013. ápr. 15. 09:11
 5/15 anonim ***** válasza:
Pihenj sokat, hallgass nyugtató zenét, próbálj meg ráhangolódni a babádra. Ki fog ő jönni, mikor ő szeretne!
2013. ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Már két hete fájdogál itt,ott...csak kínoz a picur amikor mozog.egyre nehezebb így.csak nem értem miért nem indul meg a szülés akkor,vagy folyik el a víz..
2013. ápr. 15. 09:14
 7/15 anonim ***** válasza:

kérdező, sokat sétáltam én a végén, jöttem mentem, totyogtam igazából, lehet, hogy ez segített, de inkább az idő, magától tudják a babák mikor kell indulni.

Leírom neked, hátha ez bíztató, hogy nem vagy egyedül, és sokan túl mennek a betöltött 40. héten. Az első babámat 40+6 napra szültem, de amikor túl voltam a terminuson azt mondtam, most már nekem mindegy, valahogy ki fog jönni, jöjjön aminek jönnie kell, nekem mindenki azt mondta, nyugi baba még nem maradt bent, és ez így van. :) Nekem még a kiírt napján is 3000 volt a méhszájam, és csak a túlhordós héten jóslóztam párszor, picit alakult a méhszáj, de nem nagyon, hétfőn már indította a volna a doki, de csütörtök éjjel elindult magától, péntek délre meg is született, ez így lassúnak hangzik, de nem fájt (még fájásgyengeségem is volt, oxitocint is kaptam) nagyon szép élmény volt, olyan jó visszagondolni arra az utolsó pár várakozós napra is. Pár nap, vagy pár óra és a karjaidban lesz a babád, addig pedig két séta között aludj amennyit csak tudsz, mert minél kipihentebben várod a csodát, annál kevésbé lesz nehéz majd az elején. Aludj most még sokat délutánonként is, ha tudsz, este is feküdj le korán, ezt tudom tanácsolni :)

2013. ápr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat és a bíztatást!Csak már nagyon nehéz türelmesnek lenni.na de úgy látom nincs mit tenni,ki kell várni az ő döntését :D
2013. ápr. 15. 10:23
 9/15 anonim ***** válasza:

Élvezd a pocakodat!! A kismamságot, tényleg nem sok van belőle!!

Búcsúzz el a hasadtól!!:) Nekem ez vált be!

EGyik este mondtam a pocakomnak, hogy na ez az utolsó együtt töltött éjszakánk. És mi tényleg mentünk másnap szülni. MÁsnap este már tényleg nélküle feküdtem le aludni. :))) Egy édes kis csöpp babával persze! :)))


Kitartást, tényleg élvezd ki az utolsó napokat órákat!És pihenj sokat!

2013. ápr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha a pici nem áll készen, akkor sajnos tényleg semmi nem segít. A nehezebb fizikai dolgokat meg felejtsd el (különösen a lépcsőzést), mert lepényleválást okozhat. Én is 40 hét 5 napra szültem, akkor is csak indítással, szóval tudom mit érzel, de kitartás, ki fog jönni az a baba, gondolj arra, hogy maximum 2 hét (42. hétnél tovább nem hagyja egy doki sem, de általában betöltött 41. hétnél indítanak). Én most vagyok 37+3, de mivel az elsőt túlhordtam már most úgy állok inkább hozzá, hogy maximum 3,5 hét (engem biztos nem hagynak 41 hétnél tovább túlhordani, mert terhességi cukros vagyok). Pedig már most is baromi nehéz, nagy baba, állandóan fáj valahol, a pici nyomja a hólyagomat és a húgycsövemet is, hetek óta vannak keményedéseim, fájásaim (elsővel is voltak, mégis nekem is végig zárt volt a méhszájam). Dehát nem tehetünk semmit, úgyis akkor jön a pici amikor ő akar, siettetni nem nagyon lehet, csak az orvosi módszerekkel, de azt meg nyilván csak akkor vetik be ha valamiért muszáj.
2013. ápr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!