Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenki azt kérdezi mikor...

Mindenki azt kérdezi mikor szülök. Melyik időpont a mérvadó?

Figyelt kérdés
Utolsó mensi szerint május 22, 4d uh-n mondtak már május 18-at is. Terhesgondozáson is kellene mondaniuk?
2013. ápr. 16. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez 4 nap eltérés, mindegy, nem? Nagy valószínűséggel nem május 22-én, és nem is május 18-án fogsz szülni.
2013. ápr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mondd azt, hogy várhatóan május közepén. :)


Amúgy nekem mindig az utolsó mensit vették alapul, akkor is ha volt az uh-n kis eltérés.

2013. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hasonló a problémám, csak kicsit "durvább": menzesz alapján május 14., uh alapján április 23. :) Vagy egy hetem van hátra, vagy négy... Így azért vicces. :)

Még NST-n sem voltam, a doki nekem nem mondott semmit, szerinte tartsam magam a 40. héthez (vagyis a május 14-hez), mert attól még, hogy nagyobb a baba nem lesz idősebb is. Én már felkészültem mindenre, de hidd el, csak a baba tudja, hogy mikor kell megszületnie. :)

2013. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Utolsó mensi szerinti idöpont a hivatalos. Ezt mond mindenhol.

A kiírt dátumon csak 3%-a a gyerekeknek születik. Leggyakoribb a + - 2 hét. Vagy is akár május elején is megszülhetsz, de akár Június is lehet belöle.

2013. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk szept 16tól, október 10ig ment a várható időpont intervalluma :) Én úgy gondoltam, hogy dec 16án estem teherbe, szept 18án szültem :)

Egyik időpont sem mérvadó, akkor jön a baba, amikor ki szeretne bújni.

2013. ápr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy lehet + - 2 hét, de ha már most idegesítenek ezzel a kérdéssel, mi lesz 1 hónap múlva!?
2013. ápr. 16. 13:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Májusban szülsz. Pont. Valamikor. Én tavaly májusban szültem, május 21-re, május 5-re, május 15-re, és április 30-ra is voltam kiírva. Ha kérdezték, hogy mikor szülök, azt mondtam, hogy majd szólok.


Május 9. lett a nyerő.

2013. ápr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a kezdő időpontot szoktam mondani, amit az utolsó menstruáció alapján számolunk. Illetve alapból úgy mondom, hogy xy-ra vagyok kiírva. Hogy szülni mikor fogok, az már más kérdés.
2013. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én 10.25-re vagyok eddig kiírva, de mivel ikrek és császár, ennek az időpontnak szerintem nem sok köze lesz a valósághoz:) én azt szoktam mondani, október és kész.
2013. ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mondjad a későbbi időpontot, mert ha a korábbit mondod, akkor már napokkal előtte elkezdenek kérdezni, hogy érzel e valamit. A napján majd mindenki felhív, hogy szülsz e már és utána minden nap megkérdezik, hogy elindultak e a fájások. Tehát legjobb a későbbi időpontot mondani, így elkerülsz egy csomó stresszet, mert a végén már nagyon fogod várni, hogy jöjjön már és ha mégsem jön, a sok kérdezés csak mégjobban fel fog idegesíteni. Nekem ez a tapasztalatom.
2013. ápr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!