Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Május 1-re vagyok kiírva...

Május 1-re vagyok kiírva szülni. Most vagyok 37 hetes. Pontosan tudom, hogy a baba augusztus 1-én fogant. Akkor is május 1. az időpont szerintetek? Mert én úgy számoltam, hogy akkor április 30.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 9. 16:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Válaszul belinkelem neked az én korábbi kérdésemet meg a válaszokat:) Bennem is felmerült a kérdés:))


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2013. ápr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
szia, a korhazban a datumot az UH altal adott meretek alapjan adjak meg a legelejen... egyebkent tok mindegy mit gondolsz vagy mondanak, ezek az idopontok nem 100%-ok, nagyon keves no szul a kiirt idopontjaban... 4 gyerekem van. mindet magma szultem csaszar nelkul, inditas nelkul es egyik sem a kiirt idopontban erkezett. mindig volt tobb nap elteres.. a legtobb 5 nap keses volt.
2013. ápr. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek!Kedves utolsó:előbb vagy később szültél 5 nappal?
2013. ápr. 9. 16:36
 4/18 anonim ***** válasza:
51%
Egyrészt nagyon ritka az,hogy egy nő a babáját pont a kiírt napon szüli.Vagy három nappal később,vagy egy héttel korábban...Másrészt az időpont az első ultrahangon születik,ahol az uh gép kiírja a méretet az alapján a terhességi hetet,vagy méret alapján a szülés időpontját.Na,most ez uh-ként változhat,persze nem nagy mértékben.Fogantatás szerint ki lehetsz írva ápr.30-ra,de a méret alapján május 1.De az a két nap annyira nem számít.
2013. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Pont hogy a méretei alapján mindig 2 héttel nagyobbnak mérik!
2013. ápr. 9. 16:47
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én annak idején április 30-ra voltam ki írva és május 3-án szültem. Augusztus 10 körül fogant a kisfiam. Biztosra tudom mert a férjem abban az időben csak hétvégén volt itthon.
2013. ápr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem a lányomat mindig 2 héttel nagyobbnak mérték ami oké is volt mert ciklus elején fogant! Ezek után 40+4re lettem sürgősségi császáros, mert keringési problémák léptek fel!


Semmi nem biztos, csak ha már fájás van, vagy az asztalon fekszel és császároznak!

2013. ápr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
5 nappal kesobb
2013. ápr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de én ezt most nem értem! Itt egyetlen nap különbségről van szó! Nem mindegy, hogy ápr. 30. vagy máj. 1.? Nem hetekkel tér el a doki számolása a tiédtől, akkor meg miért ilyen lényeges? Egyébént szülhetsz ápr. 30-án 23.59-kor vagy máj. 1-jén 12.01-kor, akkor pedig 2 perc az eltérés a te és az orvos számolása között.
2013. ápr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
1 nap különbség, szerintem tök mindegy. Amúgy meg nem tudhatod a fogantatás pontos idejét...tudhatod hogy mikor voltatok együtt, tudhatod kb. 6-12 órás időintervallumot amikor ovuláció volt, de hogy órára pontosan mikor fogant meg a kicsi azt nem tudhatod. Amúgy fogantatástól számítva 38 hét a terhesség, ha valóban augusztus 1-jén fogant a baba akkor április 24. lenne a terminusod. De ugye hivatalosan az utolsó vérzés első napjától számított 40 hét a terminus időpontja, UH méreteket meg 12. hétig veszik számításba, mert addig fejlődnek kb. egyformán a babák, utána a méretbeli eltérések már nem mérvadóak, mert egyéni a fejlődési ütemük.
2013. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!