Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes vagyok, nagyon...

22 hetes vagyok, nagyon megfáztam, hőemelkedésem is volt tegnap este. Ugye nem lesz baja a babumnak?

Figyelt kérdés
Volt valaki nagyon megfázva terhessége során-ugye nem lett baj?
2009. szept. 24. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az a lényeg, ha esetleg belázasodsz, akkor a lázat minél előbb húzd le. Nekem a dokim azt mondta, hogy algopirynt be lehet venni, főleg a második 3 hónapban nyugodtan. Nekem az ilyen tüneteknél az esti lefekvésnél forró tea és algopiryn szokott segíteni. Ha komolyabb baj van, irány a doki. Nem hiszem, hogy a babára ártalmas lenne, hacsak nem kezeled és napokig magas lázzal feküdnél otthon... Én ennyit tudok mondani, nem vagyok orvos. Ja, meg a szokásos házipraktikák: mézes, citromos tea, pihenés.


Jobbulást, jó egészséget kívánok!

2009. szept. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hőemelkedés nem baj. Az egy napnál tovább tartó, 38 fok feletti láz a veszélyes, vetélést is okozhat, illetve 12. hét alatt maradandó magzati károsodást. Ha lázad van, azt mindenképpen le kell húzni, akár gyógyszerrel is, de a hőemelkedés miatt ne aggódj.
2009. szept. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha feljebb megy próbáld először a borogatást vagy a hűtőzuhanyt.Ha az nem segít vegyél be gyógyszert.

És persze ahogy az előttem szólók is írták: meleg tea, izzadás, pihenés.

A babának a nátha nem veszélyes, csak a láz.

Mielőbbi gyógyulást!

2009. szept. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akár csak én írtam volna ki a kérdést, csak 25 hetes vagyok. Olyan sz@rul voltam tegnap... de nekem az a baj, hogy az alap testhőm elég alacsony, ugyhogy már mikor 37 fok fele vagyok, akkor én már szédülök, meg rosszul vagyok. hál istennek estére csak 36,5 volt, jobban is voltam, így én nem vettem be semmit.
2009. szept. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,az utolsónak pedig jobbulást.A hőemelkedést elcsiptem egy fél Panadollal,az orrom nagyon be van még dugulva.Szerintetek lehet,hogy a H1N1-et kaptam el?
2009. szept. 24. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!