Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol kell igényelni az állami...

Hol kell igényelni az állami támogatásokat? Gyes, Gyed. Nekem még nem volt munkaviszonyom, de párom évek óta dolgozik. Úgy halottam ő is igényelheti. Hogyan működik ez?

Figyelt kérdés
2009. szept. 24. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Igényleheti a párod, de akkor nem fog dolgozni? Mert akkor nem mehet...

Asszem a gyerek 1 éves koráig nem dolgozhat mellette, 1 éves kortól ha gyes-t igényel, akkor utána dolgozhat, de ha közben kapja a gyes-t, akkor táppénzre ne menjen, mert azt ezesetben csak a minimálbér után fizetik, akármennyi is a jövedelme.

De ha te pl .eddig tanultál, ezért nem dolgoztál még, akkor a gyes asszem neked is jár.

Ennél bővebbet kell írjál, hogy válaszolni tudjunk rendesen.

Elvileg a párod a munkahelyén igényli, de hát attól függ, hogy milyen cégnél dolgozik, ha 2 fős kft, akkor perzse nem a munkahelyen. Szóval adj még meg paramétereket.

Hány éves vagy, mit csináltál eddig, tanultál-e, vagy mi votl az elmúlt 2 évedben. Párod mekkora cégnél dolgozik.

2009. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

A gyed és a tgyás nem állami támogatás, ahhoz hogy megkapd dolgoznod, adóznod kell. Gyest, családi pótlékot és egyszeri anyasági támogatást alanyi jogon kapsz, a védőnőd pontosan meg tudja a adni a Magyar Államkincstár címét ahol a baba születése után igényelned kell. Gyedre mehet a férjed is, de akkor ő nem dolgozhat és a gyed max bruttó 100100 Ft, ez csak akkor jár ha kb bruttó 150e a párod fizuja, gondolom nem ebből az egy jövedelemből akartok élni.

Ennyi infó alapján te gyest és csal pótlékot kaphatsz a párod meg eljár dolgozni ahogyan eddig is.

2009. szept. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én eddig tanultam(érettségi,szakma).

Párom kb 30fős cégnél dolgozik.

Azt olvastam az Államkincstár honlapján h a GYED-nél

figyelebe veszik a tanulmányok alatt meglévő biztosításomat

is.

2009. szept. 25. 08:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem tuom, tényleg jól jártok-e, ha ő marad otthon bruttó max. 100.000-ért. Kérdés, mennyi a bére.

Te kapsz gyest, ha gondolod, hogy kéred.

2009. szept. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kaphatsz gyedet, ahhoz munkaviszony kell, épp most szigorítottak 180 napról 360ra. Jó helyen kerested, a magyar államkincstár honlapján lesznek az adatlapok is, ahol a tájékoztatót találtad. Gyes és csal pótlék jár minden hónapban, egyszeri anyasági támogatás a szülés után 1 alkalommal. Ennyi.
2009. szept. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!