Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előtej szivárgás mikortól...

Előtej szivárgás mikortól várható?

Figyelt kérdés
Most 18hetes babás vagyok,de semmi előtej,és a cickóim sem nőttek egy kicsit sem,legalábbis az én észrevételeim szerint.Félek hogy nem tudok majd szoptatni!
2009. szept. 24. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Semmi összefüggés nincs az előtej és a szoptatás között. Nekem a magzatmozgással egyidőben indult el, a 20. héten, a lányomat 9,5 hónapig tudtam szoptatni, kb. 3 hónapig adtam le tejet. Sógornőmnek nem volt egy csepp előteje sem, ugyan még csak egy hónapos a kisfia, de nekik is van egy tejtestvérük.

2009. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én még nem tapasztaltam előtejet, pedig jövöhéten szülök!!! A barátnőmnek sem volt és mégis tudott szoptatni!

Ne aggódj, nem függ össze azzal hogy fogsz-e tudni szoptatni vagy sem.

Boldog babavárást!

2009. szept. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt előtejem egy csepp sem, és szinte csak a 3. trimeszterben nőtt valamennyit a cicim.

Kisfiamat 6 hónapig kizárólag szoptattam, most 1 éves, még mindig van tejem, naponta 2x szopik.

Semmi összefüggés nincs az előtej és a későbbi anyatej mennyisége között.

2009. szept. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitok,és nektek is boldog babavárást ill.babázást kívánok!:)

Szóval akkor megnyugodhatok remélem.:) Ha megszületik a baba akkor csak úgy majd jönni fog a tej ha szopik?

2009. szept. 24. 15:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Szülés után előtej, ún kolosztrum jön, a tej belövellése csak a szülés utáni 2-3. napon történik meg. De ez nem baj, mert a baba eddig nem is éhezik meg, és bőven elég neki az a pár csepp előtej.
2009. szept. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig volt előtejem, korán, volt amikor a 4. hó végén és mégse tudtam utánna szoptatni, mert alig volt valami. Csak cuminak volt jó a mellem. :-)
2009. szept. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a 13.hétig rengeteget nőttek a melleim (fájtak is, mint a veszedelem), aztán 32 hetesen megindult az előtejem, de ez korán sem jelenti azt, hogy lesz szülés után tejecskéje a babámnak. Sok olyan történetet hallottam, hogy, akinek nem volt előteje, szülés után "dőlt" a teje, akinek meg elötte is csordogált, szülés után pedig elapadt.


39hetes pocis

2009. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!