Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki meg tudná végre PONTOSA...

Valaki meg tudná végre PONTOSAN mondani, hogy milyen egy keményedés?

Figyelt kérdés
Mindenhol teljesen ellentmondásos információkat olvasok erről. Van, ahol azt írják, hogy az a keményedés, amikor az egész has befeszül, és kőkemény lesz, ugyanakkor a nőgyógyászom szerint az is keményedés, ha csak bizonyos pontokon (mindig máshol) érzem néha pár másodpercig, mert 21 hetesen nem érezhetek olyat, hogy a baba kinyomja magát. Máshol meg azt olvastam, hogy az a keményedés, ami derékba is sugárzó fájdalommal jár. A 2. trimeszterben pedig érezhetem, ahogy a baba nyomja ki magát a hasfalon. Most akkor hogy is van ez?

2013. ápr. 18. 13:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A keményedés az az,amikor teljesen befeszül az egész pocakod,és olyan,mintha egy hatalmas kőszikla lenne benne..ha megnyomod az ujjaddal a hasadat nem tudod benyomni,mert annyira kemény minden hol.Nekem olyankor nem fáj a hátam amikor csak keményedek,akkor viszont már igen amikor menzesz szerű görcs is társul mellé.


37+2 hkm

2013. ápr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Előzővel egyetértek! Még annyi, hogy miért ne érezhetnéd, hogy kinyomja magát, hiszen kb 26,5 cm a babád, és 5 cm-es a feje! Ha amúgy is vékony alkat vagy, akkor érezheted.

Szerintem ami derékban is fáj, az inkább a jóslófájás, és csak később lesz.

A keményedést meg fogod érezni, mert az egész hasad kőkemény lesz!

További jó babavárást!

39+ 4 hkm

2013. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Elsővel nem értek egyet.

Keményedés azt jelenti, hogy összehúzódik a méh. Vagy az egész, vagy csak egy része. (Ha csak egy része, akkor az a has alja szokott lenni). Ilyen keményedéseket én félidőtől éreztem. Amikor az egész has kemény, az tényleg olyan, mintha vákuummal beszippantanák, kő kemény is lesz, és kirajzolódik a baba, tehát elveszíti a gömbölyűségét. Ja, és keményedés közben sosem érezni a baba mozgását, tehát ez is támpont lehet, ha mozog, akkor nincs keményedés.

Ha már fájdalom is társul hozzá, akkor az jósló fájás az én olvasatomban. De ez az intenzívebb valami 21 hetesen még nem valószínű.

3 gyerekes anyuka

2013. ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as..attól,hogy nem értesz velem egyet,attól még nekem így keményedik a hasam,és nem csak hasraütésből mondtam ezt a kedves kérdezőnek!!!Nekem így keményedik a pocakom 22 hetes korom óta,azért nem kevés idő telt el azóta,és tapasztalatból írtam amit írtam,azért nem vagyok olyan béna,hogy ne tudjam azt,hogy milyen egy keményedés,amikor egy nap többször is átesek rajta!!

Első voltam.

2013. ápr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ja és mint ahogy írtad is,olyankor egyáltalán nem érzem a babát a keményedés miatt!!!

Azért ez tök jó..nem értesz velem egyet,de végül is szinte ugyan azt írtad le amit én!!

Első voltam megint.

2013. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A keményedés valóban olyan érzés, mintha egy kőszikla lenne a hasad, lépni is nehéz, és valóban, a baba mozgását nem érezni olyankor. De semmilyen görcs, fájdalom nem társul hozzá, legalábbis nekem nem. Simán érezheted, ha a baba kinyomja magát, még a has is teljesen eldeformálódik olyankor, nem csak érezni, látni is lehet, ha pl lefekszel.

A második babámnál rengeteget keményedtem, már a 20. héttől, de derékba sugárzó fájdalommal sosem járt. Annak ellenére sem, hogy 5 héttel idő előtt megszületett, teljesen váratlanul, mindenféle fájdalom és görcs nélkül. Hogy a sok keményedés miatt-e vagy sem, még ma sem egyértelmű.

24 hetes km

2013. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"olyan, mintha vákuummal beszippantanák, kő kemény is lesz, és kirajzolódik a baba, tehát elveszíti a gömbölyűségét."


2-es vagyok: hát ezzel egyáltalán nem értek egyet! Nekem tök gömbölyű marad a hasam, és mivel kő kemény, ezért nem rajzolódik ki a baba!!!!


Úgyhogy kedves kérdező, itt sem leszel okosabb, csak azt láthatod, hogy sokan sokféleképp tapasztalják a keményedést...

2013. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kedvesem, úgy írsz, mint ha minimum felnégyeltelek volna és keresztbe lenyeltelek volna, pedig csak annyit írtam, hogy nem értek egyet. Na mindegy. Semmi bántó szándék nem volt ebben, és igen, írhattam volna azt is, hogy "nem teljesen" értek egyet. Itt most Kérdező szempontjait kell figyelembe venni, és ő azt akarta tudni, hogy van-e olyan, hogy a hasnak csak egy része kemény, no mármost Te úgy kezdted, hogy keményedéskor az "egész pocak" kemény. Hát erre írtam, hogy nem értek vele egyet, és ki is fejtettem, hogy van olyan, amikor csak a has alja lesz kemény, és főként 21 hetesen nem is valószínű más.


Kedves Kérdező!

A baba kinyomhatja magát a hasfalon, már most is, és ezt érezheted is szúró vagy szorító formában (főleg, ha közben esetleg megnyomja valamilyen belső szervedet is), de ez nem azonos a méhkeményedéssel.

Az még jellemző, hogy ha álló helyzetben ér a keményedés, akkor össze kell görnyedned. Sokszor nálam intenzív járás után/közben jelentkezett ez, meg kellett állnom, vagy le is ülnöm, hogy megvárjam, míg elmúlik.


Ami meg a "gömbölyűséget" illeti, abba inkább nem gabalyodnék, ha vékony alkatú valaki, akkor egy rendes keményedéskor biztosan nem marad gömbölyű a has, jókora zsírpárnák jelenléte ezt eltakarhatja. (Senkire nem mondtam sem hogy kövér, sem hogy túlsúlyos!) Ha beindul a vajúdás, legkésőbb akkor biztos látni fogjátok a "kockapocit".

2013. ápr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A 7-es válaszolóval teljesen egyetértek,hogy olyankor nem kocka az ember hasa és nem deformálódik,legalább is nekem nem..nekem olyankor tök gömbölyű,akárcsak a 7-es válaszolónak..és nekem pl soha nem keményedett csak részben a pocakom!!Ha keményedett,akkor nem csak lent,hanem az egész méhem..és egyébként még jó,hogy 21 hetesen csak lent keményedik,mivel a méh teteje még csak a köldökig ér ennyi idős terhesen!!Azért nálam már más a helyzet,mert nekem már a szegycsontig ér,és nekem nem csak alul hanem felül is teljesen kemény..ja és nekem nem kell összegörnyednem,mivel a keményedés nem jár fájdalommal,csak kellemetlen feszüléssel!!

Első voltam.

2013. ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kedves első!

Első babád, vagy már szültél?

Mert sokaknál az egész hasat érintő keményedés csak a vajúdás beindulásakor fordul elő.

2013. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!