Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen melegben lehet napozni,...

Ilyen melegben lehet napozni, mint ma? Pocit meg lehet egy picit süttetni?

Figyelt kérdés

D-vitamint kellett eddig szednem, de most örülnék, ha napsütéssel tudnám pótolni.

Ilyen melegben nem igazán lehet túlmelegedni, igaz?


15 hkm


2013. ápr. 18. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
nem lehet napoztatni mert felmelegszik a magzatviz és a baba halálához is vezethet
2013. ápr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
UI. 20-25 fokig lehet de magasabb hömérsékleten letakarva lehet kint császkálni
2013. ápr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

A pocit mindenképpen óvni kell.

Már most is le lehet égni, úgyhogy elég meleg van és elég jól tűz is a nap. Szóval ne süttesd meg a pocakodat még egy picit sem.

És te se legyél túl sokáig a napon.

2013. ápr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondom, hogy terüljön ki 40 fokon a napsütésben, de azért ne ess már túlzásba, tele a világ strandoló terhesekkel, tengerben lubickoló, parton sétáló, itt-ott nyaraló terhesekkel, akik nincsenek folyton bebugyolálva, azért az enyhez túlzás, hogy egy kis áprilisi naptól "felmelegszik a magzatvíz" és a "babahalálához vezethet".


[link]

2013. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nyugodtan napozhatsz :)


off: nem is beszélve az afrikai kismamákról például, akik 40+ fokban vannak hónapokig...nekik sem forr fel a magzatvíz...

2013. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, erősen gondolkodtam, hogy most mi lehet az igazság. Ma kifeküdtem egy fél órát, atlétában és rövid naciban, néha felhúztam a hasamon a pólót. Jó indulattal sem izzadtam meg. Mi lesz a nagy melegekben majd?

Olyan kellemesen éreztem magam :) Remélem, a baba is :)

2013. ápr. 18. 14:25
 7/13 anonim ***** válasza:
Esetleg ne konkrétan napozz, hanem mondjuk sétálj egy kicsit a parkban stb. Akkor is ér napsugár, de talán mégse annyira erősen koncentrálva, mert néha elhaladsz egy fa alatt, kicsit üldögélsz a padon stb...
2013. ápr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
13 hetes vagyok, 3 napja napoztatom a pocakomat - is , persze nem a déli órákban, be vagyok kenve fényvédővel, amíg jól érzem magam, nem ártok vele. Más egy kisterhesnél is és más a 9. hónapban lévő kismamánál is a napozás, ott már vékony a bőr, stb, akkor már én se megyek napra. De most még a vitamin jót tesz. És napi 20-30 perc nem fog megártani.
2013. ápr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a pocidat takard be, ha erősen süti a nap. Tavaly novemberben született a babám és tavaly nyáron nem is napoztam, mert féltem, hogy májfoltok jelennek meg a bőrömön. Több kismama ismerősömöm is foltok lettek a napozástól terhesség alatt. Én emiatt nem mentem tűző napra, és szerencsére nem is lett rajtam májfolt.
2013. ápr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én napoztam ma is!!!!! Ha nagyon felforrósodott a hasam egyszerűen letakartam, de órákat napoztam!!!! Baromság, hogy tilos napozni. Te fogod érezni, mikor elég, a tested úgyis jelez. A babának is jót tesz a d vitamin meg egy kis fény... Üdv, 19 hetes km.
2013. ápr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!