Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pesten hogy van a terhesgondoz...

Pesten hogy van a terhesgondozás/tanácsadás?

Figyelt kérdés

Nálunk Miskolcon havonta tanácsadásra kell járni a kórházba, ahol mindig van vizelet, súly, vérnyomásmérés, UH, ha szükséges, stb...

A barátnőm Pesten lakik, és azt mondta hogy neki nem volt ilyesmi. Csak a magándokijához járt, meg a körzeti védőnőhöz időközönként. Ez Pesten így működik?


2013. ápr. 19. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Magándokihoz járok én is 4 hetente, ő csak vizsgál (kézzel), illetve a baba szívhangját hallgatja meg, plusz ő ad beutalót laborba, ill. irányít ultrahangra a kórházba.

Védőnőhöz szintén 4 hetente jártam, ő nézett vizeletet, súlyt, vérnyomást.

Tehát minden kéthétben látott vagy védőnő, vagy orvos. Lehet, hogy ez kerületenként is változik.

2013. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sztk alapon jártam a lányommal és most is!


Havonta kell mennem. Súlyt magamnak kell mérnem, ez alapján írja be a kiskönyvbe a védőnő. Vizeletet a védőnő nézi.


De ahova a lányommal jártam (másik kerület) ott a nődokinál volt volt vérnyomás és súly mérés! Védőnőnél súly, vérnyomás mérés és vizelet vizsgálat volt!

2013. ápr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én SZTK-ba mentem, de először rossz orvoshoz, mert kiderült hogy nem mindegyik nőgyógyász végez terhesgondozást. Ha nem akarsz magándokira költeni, akkor menj be a legközelebbi SZTK-ba és kérj időpontot olyanhoz aki vállal terhesgondozást. Nekem nagy szerencsém volt, nagyon lelkiismeretes az SZTKs orvos, és neten megkerestem a magánrendelésének honlapját, ott ugyanezért fizethettem volna a 10ezer körüli összeget alkalmanként. Védőnőhöz pedig oda kell menni, ahova területileg tartozol. Mi először telefonon érdeklődtünk, hogy pontosan kihez tartozunk, és akkor kaptunk időpontot. Aztán majd az orvos meg a védőnő is beírja a kiskönyvedbe, hogy mikor kell menned legközelebb, direkt van benne ilyen rubrika. Vizsgálatokra is fognak küldeni, nekem vérvétel az SZTK-ban volt, ultrahang meg a legközelebbi kórházban, kaptam beutalót rá. Vérnyomást a védőnő meg az orvos is mért. Vizeletet a vérvételkor vizsgáltak, de van vmi amit a védőnő is néz, ott is kellett mintát adni.
2013. ápr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pesten, ha nincs magándoki, akkor a körzetileg illetékes sztk-ba kell menni. És a védőnőhöz.
2013. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!