Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Komoly refluxban szenvedek...

Komoly refluxban szenvedek évek óta. Mire számíthatok majd terhesség során?

Figyelt kérdés
Hol jobb, hol rosszabb a dolog. Van mikor panaszmentes vagyok, van amikor jóformán minden ételtől gyomorsavam van és semmi nem segít. Csak a fekvés. Szedtem már gyógyszert (sokfélét), de az utóbbi időben már nem szedek. Inkább Salvus víz, almaecet kúra. Úgy tudom, egy esetleges terhességnél a helyzet súlyosbodni fog. De mennyire?
2013. ápr. 24. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
hát sajnos durva sava tud lenni az embernek, én rettentően szenvedtem miatta. és terhesen ugye a gyógyszerszedés is korlátozott, van az a lapos szopogatós tabletta, a piros dobozos, sajna nem jut eszembe a neve, azt lehet szedni, de nekem semmire nem volt jó. A salvusvíz segített, mást nagyon nem is lehet szedni....
2013. ápr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eddig nem gondolkoztam még ezen, de gondoltam megkérdezem mire számítsak majd. Mert az utóbbi napokban már megint előjött még a hányinger is. És ez is a betegség miatt. :( Nyáron strandon például tudom, hogy nem ehetek. Mert utána még úszni se tudok a gyomrom miatt. És hát erre még rájön majd a terhességi reflux is...
2013. ápr. 24. 16:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Terhességnél meg pont a fekvés alatt jön leginkább a gyomorégés, meg a sav. Én az utolsó hónapban már ülve aludtam végig. Nem irigyellek, az biztos. Azért még van remény, hogy megúszod a súlyosbodást.
2013. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hàt,èn csak magambòl tudok kiindùlni,nagyon durvan savas lettem terhesen pedig elôtte semmi gond nem volt a savammal.Sokszor ûlve alszok,ès arra melék èjszaka hogy bugyog a szàmon a sav,ilyenkor hànyàs àlltalàban a vège :-( tehát szerintem jòra ne szàmìts! :-(
2013. ápr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, tesóm az első terhessége végén már kb. ülve aludt, különben jött fel a sava minden hajlaban.

A két terhesség között tünetmentes volt, de a második babavárást is végig szendvedte, és azóta (10 hónapja szült) is nagyon komoly rohamokban tör rá, kapott rá gyógyszert, de a szoptatás miatt alig valamit szedhet.

Sajnos tényleg igaz, hogy terhesség alatt rosszabbodik.

2013. ápr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Terhesség nélkül is sokszor vagyok rosszul tőle és szenvedek, szóval nem túl jók a kilátások... :/
2013. ápr. 24. 16:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Terhesség előtt én is nagyon savas voltam és ráadásul refluxos is. Rendszeresen szedtem rá gyógyszert. Amikor terhes lettem elhagytam a gyógyszert és csak a salvus vizet iszom naponta 3-4 dl és így nem sok a savam. Mondhatom kevesebb, mint terhesség előtt. És én már a végén járok. Szóval lehet, hogy nem lesz olyan rossz a helyzet. Pedig én is mindig attól féltem, hogy nehezen fogom viselni, de kellemesen csalódtam. Pedig én elég sok édességet eszek most és hát az súlyosbító tényező.
2013. ápr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!