Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor leszek már túl rajta?...

Mikor leszek már túl rajta? Már úgy fognám a karomban a kisbabám.

Figyelt kérdés
Ne nézzetek türelmetlennek vagy hisztisnek, de már nagyon kivagyok. 39+2 hetesek vagyunk és mindenki szerint már rég ki kellett volna bújnia a kis drágámnak. Hetek óta nyitva a méhszályam, a nyákdugóm is elment és a baba is jó nagy már. De úgy tűnik néha hogy odabennt akar felnőni. =) 3 napja már aludni sem tudok mert pánikrohamok törnek rám amint elalszom és egyből felriadok. A pocakom szó szerint hatalmas, fizikailag is alig bírom tartani. És a frontok csak jönnek meg mennek és semmi. Nem szeretném ha mesterségesen indítanának meg, de hát semmi előjel hogy "idő előtt" meglenne. Más is van így ezzel? Hogy vagytok utolsó idős kismamik?
2009. szept. 26. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugi! Én is átéltem ezt az időszakot 11 nappal hordtam túl a kicsimet, pedig a doki már a 38.héten azt mondta a méhszájamra, hogy csak 1-2 nap van a szülésig.

Állandóan jöttek az érdeklődő telefonok, és egynap vagy husszor mondtuk el a párommal,hogy "neem, még nem született meg.."

Aztán egy szép napon mégiscsak beindult a kis kuckó Mackó

és megszületett.

Nagy a lelki nyomás az utolsó pár napon, kitartás!

Könnyű szülést!


11 hetes kisfiú anyuja.

2009. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek. Én is folyamatosan azt hallom már vagy másfél hónapja, hogy biztos nem húzom a kiírt időpontig. Az ismerősök meg: Úristen, kettő lesz? Mikor lesz már meg? Fúúú, ekkora hassal már rég szülnöd kellett volna! Te még mindig egyben???Na ezektől vagyok rosszul. Hatalmas a hasam, görcsöl éjjel a lábam, a kezem, vizesedek és aludni sem tudok.

Nekem még a nyákdugó sem ment el.

A kiságy még mindig itt áll üresen, minden elkészítve, rendbe rakva, csak a picurka kell.

Van, hogy nyugodt vagyok, hogy most már bármikor jöhet, de legtöbbször sürgetném a dolgot(emiatt aztán nem kis bűntudatot érzek)

Hát igen, türelmetlenek vagyunk, de ez szerintem m ár normális a vége felé.na meg persze bennünk van a félsz a szüléstől, várjuk, hogy végre lássuk a kis drágánkat!

Nagyon nem szeretném túlhordani, a barátnőm ráhúzott 6 napot, és tiszta idegbeteg volt.Minden reggel úgy kelt fel, hogy na majd ma, na majd ma és egész nap csak várta a fájásokat.

Hát tudom, bagoly mondja verébnek, de türelem, hamarosan kint lesz a picurka!

ha megindul vagy túl vagy rajta és hazaértetek remélem megírod!

Könnyű szülést és sok boldogságot!

2009. szept. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megértelek, én is vártam már, hogy megszülessen a kisfiam, pedig hamarabb is jött 9 nappal. Bevallom, mielőtt beindultak a fájások mi együtt voltunk a párommal, talán ez segített. Nem biztos, hogy nálad beindítja a szülést, de akkor legalább még együtt voltatok egy jót szülés előtt, utána úgyis várni kell.


Könnyű szülést és jó babázást!

2009. szept. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 2 napja hordom túl! Ettől rosszabb nincs
2009. szept. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is nyugodj meg.

A baba érzi, hogy feszült vagy.

Én a 4. terhességemet hordtam túl.

Nagy tél volt, csúszós utak, terhességi magas vérnyomásom volt, pluszba a párom sem volt velünk már akkor.

Nagyon féltem, pedíg a kórház 10 percnyire volt, gyalog.

14.-re voltam kiírva, a vérnyomásom miatt be is fektetek már aznap, megnyugodtam.

Éjjel pedíg magától beindult a szülés.

Az orvos valószínűleg Téged is befektet már a hét elején, ha addíg nem szülsz meg.

Egy tipp:

Jóleső meleg/nem forró/ fürdő, egy fél pohár bor, egy szép romantikus film a pároddal összebújva.Próbálj minnél jobban ellazulni./esetleg egy "jó" szex, orgazmus=oxytocin=méhösszehúzódás./

Még egy:Biztos jele a szülésnek:Amikor leülsz, annyira nyomja a húgyhólyagodat,szinte fájón, hogy alá kell emelni a pocidnak.Ezt figyeld, szinte 100%, hogy bejön.

Írj majd, mi újság.

Üdv és könnyű, gyors szülést!

2009. szept. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyikőtök 2 napja hordja túl és szerinte ennél rosszabb nincs...nos már én is kötözködöm így a vége felé, de tuti van ennél rosszabb is.

Nekem is iszonyat elegem van, totál idegbajos vagyok, pedig még nem is hordtam túl. Viszont az rosszabb a túlhordásnál, hogy már több mint 5 hete nem volt sem uh sem vizsgálat és fogsincs mi van Vele odabent, és már nem is lesz vizsgálat, mert itt az sztk nem csinál. Hát a bizonytalanság, hogy minden rendben van-e, számomra rosszabb.

Főleg, hogy épphogy minden nap bejelentkezik, mocorog még, de már iszonyat keveset, az nst-nél meg mint az őrült, beindul, szóval fogalmam sincs, hogy mit higgyek.


Kitartás nekünk!!!

2009. szept. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!