Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek PCOS-a van, az nem...

Akinek PCOS-a van, az nem vállalhat gyereket?

Figyelt kérdés

Már lassan három hete késik, előző hónapban is késett (nem vagyok terhes), és félek, hogy ilyen betegségem van. Még a keneteredményemre várok, a nődoki utána mondta, hogy lesz ultrahang.

Ha bebizonyosodna, hogy ez a bajom, akkor sosem szülhetnék gyereket, igaz?


2013. ápr. 28. 09:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem kellene diagnosztizálni magad, másrészt ha PCOS-ed van, akkor is lehet gyereked.
2013. ápr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Szülhetsz gyereket, csak nehezebb a teherbeesésed az átlagnál. Régebben mikor még a tudomány nem tartott itt ahol most, meddőnek mondták azt aki ebben a betegségben szenvedett.Ma már nem.
2013. ápr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Én csak próbálok felkészülni lelkileg, ha mégis bekövetkezik. :( Lehet, hogy hipochondernek tűnök, de kezdek komolyan kétségbeesni.
2013. ápr. 28. 09:32
 4/24 anonim ***** válasza:
PCOS-m van, és egy 2éves lányom, aki gyógyszeres kezeléssel és egy tüszőrepesztő injekcióval 'sikerült'. Van akinek elsőre, van akinek 10.alkalommal és van, akinek lombikkal, de sikerül. Menj el orvoshoz, és majd ő állítson fel egy diagnózist.
2013. ápr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
A menstruációs zavarnak általában hormonprobléma áll a hátterében, azt pedig endokrinológusnak kell megállapítania és gyógyítania, nem a betegnek. Ha valóban PCOS lennél(!!!) akkor is lehet gyereked, de megfelelő gyógyszerekkel, és életforma váltással fel kell készíteni a szervezetedet arra, hogy teherbe tudj esni, és ki tudd hordani a terhességedet. Ha már a neten böngészel ilyen témában, inkább egy jó endokrinológusra keress rá, ne magadat próbáld diagnosztizálni.
2013. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nem tudtok olvasni? Mondtam, hogy megyek vissza orvoshoz ez ügyben.

Gondolom, ő majd küld tovább, ahova kell. Azt már két hete is megmondta, ha nem jön meg, mire visszajövök a kenetért, akkor ultrahangra küld.

2013. ápr. 28. 09:47
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is PCOS-em van. Kezelés nélkül első próbálkozásra teherbe estem, pedig akkor már közel egy éve nem menstruáltam, előtte is csak gyógyszerrel jött meg. Ez persze ritka eset, de leírtam, hogy lásd van remény, nem kell egyszerre a legrosszabbra gondolni. Ha ez is a bajod, nagyon jól lehet már kezelni megfelelő étkezéssel, mozgással, gyógyszerrel. Nem kell egyszerre meddőnek kikiáltani magadat, főleg, hogy még egyáltalán nem is biztos, hogy ez a bajod.
2013. ápr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Endokrinológus van az sztk-ban is? Remélem.
2013. ápr. 28. 09:48
 9/24 A kérdező kommentje:

Csak a tünetek miatt gondoltam.

Eléggé el vagyok hízva egy ideje (amire részben egy szteroid alapú gyógyszer segített rá), és nem igen fogyok, pedig már jó pár hónapja ügyelek rá, hogy mit és mennyit eszem.

Olvastam a szőrösödést is. Bár igaz, nekem már tinikoromtól erősebb az átlagnál, és olyan helyeken is van, ahol ciki, így állandóan szedegethetem. Régen sokáig nem akart beállni a menzeszem, de az utóbbi években rendben volt, kivéve előző ciklus, amikor 10 napot késett. Most meg már 18. napja késik az előzőhöz viszonyítva.

2013. ápr. 28. 09:52
 10/24 anonim ***** válasza:
Igen, van sztk-ban is endokrinológus, de kell hozzá beutaló, amit a nőgyógyászod vagy a háziorvosod is tud adni.
2013. ápr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!