Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy sok ember...

Miért van az, hogy sok ember ismeretlenül is elítéli azokat akik fiatalon több gyermekes szülők?

Figyelt kérdés
láttam már több kérdést is ahol ez volt a téma és érdekelne hogy mi a baja az embereknek azzal, ha mondjuk 17 évesen szül és 21-22 évesen 2-3 gyereke van és tisztességesen neveli? Mert ilyet is láttam és olvastam már.
2009. szept. 27. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
mert ilyen előítéletesek az emberek.mindenkiből csak a rosszat nézik ki...a jót már luxus lenne
2009. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

én 26 vagyok, 3 gyerekem van.

az elsőt nem terveztük,érettségi közbe lett.

de bevállaltuk.

a férjem sokat melózik,én főiskolára jártam,idén pedig egyetemet kezdtem.

nemsoká szeretznénk mégegyet.

imádjuk őket,mindenük megvan,amit csak lehet adni egy gyereknek

nem mindenki szül pénzért.

és némelyik fiatal szülő normálisabb mint aki később vállal.

2009. szept. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Pl. mert irigyek, mert rosszindulatúak, mert boldogtalanok és mások piszkálásával élvezkednek :P


Pedig nem kor kérdése, hogy valaki jó szülő-e, sőt, sok esetben a túl későn vállalt egy gyerek lesz utálatos elkényeztetett, mert a szülő már túl türelmetlen, különben is van jobb dolga is, mint a gyerekkel játszani, foglalkozni, inkább megvesz neki minden vacakot :P


Tisztelet a kivételnek, de sajnos sok ilyet látok!

És az ilyenek cseszegetik a fiatal szülőket szerintem.

2009. szept. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a fiatal szülőket sem cseszegeti senki ok nélkül, ahogy az előttem szóló írta.

Azért valljuk be őszintén, 17 évesen gyereket szülni (gyereknek gyerek), lehet hogy a testi adottságok megvannak hozzá, de ha már egyszer akarva vagy akaratlanul teherbe esik valaki, az elég felelőtlen. Na most ebből kiindulva, hogy nevelne egy(két) ilyen felelőtlen személy gyereket? Na meg még ha egyszer megtörténik, na de hogy huszonegykétévesen már mondjuk van 2-3 gyerek. Nekem nem mondja senki, hogy valakinek az az életcélja 17 évesen, hogy gyereket neveljen. Egy csomó minden kimarad az életéből, az iskolát nem fejezi be (tisztelet a kivételnek), nem hinném, hogy a legmegfelelőbb életet tudja biztosítani a gyermeke számára. Félreértés ne essék, nem pártolom a karrierista 40 után szülő nőket sem, de azért talán az még egy fokkal mindig jobb, mert addigra jobb esetben van biztos egzisztenciája, nem a nagyszülők nyakára kerül még az unoka is. Persze kivételek mindig vannak.

2009. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nem felelőtlenül, egy év fogamzásgátló után lettem terhes.

Rendesen szedtem pedig...

De már nem is bánom, mert okos, ügyes nagyfiam van!!!!!!

2009. szept. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

azért tettem felakérdést,mert olvastam hasonlo dolgokat ezen az oldalon és mert volt alkalmamlátni,mivel a környezetemben is van ilyesmi.

az én ismerösöm isilyen hejzetben van,sokan cseszegetik,pedig nemérdemli meg.lehet,hogy ha csakpusztán végignéznek z emberenés meghallják,hogy 17 évesen szült,azonnal leirják,hogy gyewreknek gyerek,pedig az esze sem volt már gyerek amikor megszülte az elsö babáját,főleg mert nem is viselkedhetett már úgy évek óta mint egy gyerek!tisztességesen neveli a gyerekeit,jövöre jön a harmadik és mindenük megvan....

amitén látokaztényleg az,hogy amint meghalljákhányéves és hány évesen szülte az elsőt azonnal az jön,hogy gyereknek gyerek?!!rendben,az igaz,hogy vannakakiktényleg gyerekek még hozzá,de miért ítélkeznek ezekről az emberekről úgy,hogy nem is ismerik őket?!lehet,hogy sok esetben nincs is igazuk(mint fentebb írtam)és nem egy ilyen eset van...

2009. szept. 29. 07:27
 7/7 A kérdező kommentje:

ja,bocsi az összevont írásért,egyébként meg van ilyen,hogy a gyereknevelés az életcélja annyi idősen...

van aki így boldog és van aki nem...nem egyformák az emberek.

2009. szept. 29. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!