Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok segíteni, van köztete...

Tudnátok segíteni, van köztetek szakértő tp ügyben? Segítenél?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,hogy jelenleg gyesen vagyok,de veszélyeztetett terhes a következő babával és a munkahelyemre jeleztem már,hogy a bent maradt szabimat szeretném kivenni,gyest lemondom,hogy a pici után ne a gyes legyen az alapja a juttatásnak és visszamentem volna dolgozni a szülésig.Viszont ha lejár a szabi,akkor az orvos kiírna tp-re,mert a terhességem indokolja,hogy veszélyeztetett vagyok.Ezt ,hogy kell intéznem? Mert ha jól tudom az első 15 nap a munkáltatómat terheli tp.kifizetésben.Nem hiszem,hogy örülni fognak!Már most szóljak,hogy a szabi után közvetlen tp-re megyek? Nagyon köszi a segítséget!
2013. máj. 2. 06:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Jelzed hogy vissza szeretnél menni, kiadják a szabikat, de ugye ott is kell utànnad járulékot fizetnie bőven...

S mikor ki írtak szabira, akkor be kell ad is a papírt, hogy terhes vagy, ne rúgjanak ki, majd ha lejárt a szabi, a dikival táppénzre íratod magad!!!

Szóval nem csak 2 hetet kell utánnad járulékba fizetni, hanem a szabadság alatti járulékok, + a fizu!

2013. máj. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a 1 nap beteg szabadsag lenne, ami viszont kismamának nem jár.
2013. máj. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15 napot akartam ini.
2013. máj. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyes nem lenne a tgyás és gyed alapja, nem lehet. Ilyen esetben a szerződés szerinti béred lesz az alap, kivéve, ha a több, mint a minimálbér kétszerese, mert akkor a minimálbér kétszeresének a 70%-a lesz a bruttó gyed és tgyás alapja. A szabi lejárta után a 15 nap betegszabadságot nem fogják neked kiadni, mert veszélyeztetett terheseknek az nem jár, egyből táppénzre vesz a doki, ami 60%.

A munkáltatónak mindenképp írásban jelentsd be, hogy terhes vagy!

2013. máj. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha veszélyeztetett terhes vagy (9-es kóddal vesznek tp-re) akkor nem jár betegszabi, egyből táppénzt kapsz. Viszont a következő tgyás és gyed szempontjából számít az, hogy mennyit voltál a gyed után a szabik megkezdéséig gyes-en, illetve hány bérezett napod lesz most a szabik miatt. Mert ha legalább 180 napot voltál gyes-en, és nincs utána legalább 180 bérezett napod, akkor sajnos csak minimálbér után fogod kapni a tgyás-t és a gyed-et a következő baba után. Ha kevesebb mint 180 napot voltál gyes-en és meglesz a 180 bérezett napod akkor a napi átlagbér lesz a tgyás/gyed alapja, ha kevesebb mint 180 napot voltál gyes-en de nem lesz meg a 180 bérezett napod akkor a szerződés szerinti béred (max. a minimálbér kétszerese) lesz a tgyás/gyed alapja. (Bérezett napnak csak a szabi számít, táppénz nem.)
2013. máj. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!