Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lanyok! 1 eves a kislanyom,...

Lanyok! 1 eves a kislanyom, es ma pozitiv lett a teszt. Lehet abbol baj ha szoptatom az elsot amikor keszul a masik?

Figyelt kérdés
2013. máj. 3. 14:42
 1/9 szsuzs ***** válasza:
dehogyis, nyugodtan szoptass csak!
2013. máj. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem. én is még szopiztam, mikor bejelentkezett a tesó. én csak 4 hónapos voltam, s hamarosan magamtól leszoktam az anyatejről. mindketten makkegészségesek vagyunk :)


22 hkm

2013. máj. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%

Igen , valószínűleg meg fog bomlani a tér-idő kontinuum.

Mégis mit gondolsz? Az elsőt addig hibernálni akartad amíg kész nincs a második vagy mi? :D

2013. máj. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koss a betonba utolso!


Minden intelligens valaszolonak nagyon szepen koszonom a segitseget!

2013. máj. 3. 14:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Én ehhez a dologhoz kétféleképpen állok hozzá. Egyrészt, én is úgy gondolom, hogy lehet szoptatni, mert elméletileg az oxitocin nem termelődik olyan mennyiségben, csak 30 valahanyadik hét után. Ugye azért fontos, mert az oxitocin tud okozni vetélést, mert ugye méhösszehúzódásokat okoz. Hogy ez mennyire igaz, nem tudom, ezt olvastam.

De! Utána olvasgattam és sajnos, sok vetéléses sztori van, a rokonomnak így ment el a babája. Hogy azért-e, mert szoptatott még vagy sem, ezt ugye senki nem fogja megmondani, de tény, sok az ilyen eset. De sok az olyan eset is, hogy nem hagyják abba a szoptatást és semmi baj nem lesz, sőt szülés után mindkét gyereket szoptatják.

Nagyon szeleburdin írtam, elnézést. Lényeg, hogy én előbb abbahagytam direkt a szoptatást (de 20 hósan) és utána estem teherbe, nem akartam kockáztatni. És szerintem, ha véletenül estem volna teherbe szoptatás alatt, akkor megláttam volna, hogy alakul, vannak-e veszélyes jelek és úgy cselekszem. Bár, a rokonomnál erre sem volt idő.

Hogy mennyire igazak ezek, tényleg nem tudom. Olvass utána, kérdezd ki a dokidat, én ezt javaslom. 1 évesen én sem szívesen hagynám még abba a szoptatást, az az igazság.

2013. máj. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

9 hónapos volt a nagy, amikor teherbe estem a kicsivel. Elég későn, majdnem 1 éves volt amikor kiderült, mert pl. nem is menstruáltam, a doki folyton vizsgált, de ez egy másik történet. Én akkor még szoptattam, úgyhogy beszéltem a nőgyógyászommal, a kórházi szoptatási tanácsadóval, aki neonatológus is egyben. Mind a ketten azt mondták, hogy ha problémamentes a terhesség, akkor nyugodtan szoptathatok.


Hallottam olyanokról, akiknek a gyerek magától leszokott, hát az enyém nem... A legnagyobb panaszom az volt, hogy a terhesség miatt fájt a mellbimbóm, és a szoptatás olyan lett, mintha harapófogóval csipkedte volna valaki a mellbimbómat. Amikor megszületett a kicsi, akkor tandemben szoptattam tovább. Mivel az első gyereknél folyamatosan gond volt a hatalmas tejtermelés (egy tehenészetet lenyomtam volna hozamban), szó szerint ömlött belőlem, állandóan át voltam ázva és hiába mosakodtam, mindig büdös romlottkefír szagom volt. Ha nem a gyerek lógott a mellemen, akkor én lógtam a mellszívón. Amikor a másodiknál a nagyobb is rácuppant még a cicire, akkor már nem volt ezzel gond, sőt egy perc alatt kiszopizta azt a fájdalmas csomót, amivel a kórházban szenvedtem és sehogy nem lehetett kimasszírozni.

2013. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Épp ettől félek lányok! Hogy hátha nem jut elég táplálék a kistestvérnek, vagy hallottam, hogy vetélést okozhat.


Ezért kérdeztem. Hát akkor tényleg igaz.


Nem is tudom, lehet akkor inkább tápszert adok neki.

2013. máj. 4. 20:55
 8/9 szsuzs ***** válasza:
én 2 terhességet csináltam végig szopi mellett. mindkettő kb 7 hónapos terhességig szopizott (2,5 éves koráig) nem lesz semmi baja a pocaklakónak. jársz szépen a vizsgálatokra és csak ha vmi nem stimmel, akkor avatkozz közbe...
2013. máj. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Táplálék az jut a kistestvérnek, ha mellette egészségesen eszel, akkor ez nem lesz gond. Vetélést okozhat - igen, de sok más is, ha elvetélsz, az nem biztos, hogy a szoptatás miatt lenne. Én a második terhességet nemcsak végig szoptattam, de a gyereket emelgetni kellett, szóval nem épp lábfelpolcolós-pihengetős babavárásban volt részem. Így is 3,6 kilósan született betöltött 39. hétre teljesen egészségesen, míg az első akivel tudtam pihenni, majdnem kibújt idő előtt, két hetet voltam a kórházban infúzión, hogy visszatartsák a 34. héten... szerencsére a 39. hétig kibírta végül.
2013. máj. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!