Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes terhesen megtehetem,...

25 hetes terhesen megtehetem, hogy egyik napról a másikra abbahagyom a munkát, és nem szólok előtte senkinek? Felelősségre vonhatnak ez miatt?

Figyelt kérdés
2008. jún. 16. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Felelősségre nem vonhatnak, mivel már közölted, hogy babát vársz, és így védett vagy, erre fel kellett készülniük, hogy bármikor abbahagyhatod a munkát, nemcsak akkor, amikor tervezted... De saját magad megnyugtatása miatt is jó, ha nem csak "eltűnsz" táppénzre, hanem szólsz a főnöködnek, hogy holnaptól nem jövök, kiíratom magam...
2008. jún. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak úgy nem hagyhatod abba a munkát, viszont elmehetsz a háziorvosodhoz és munkahelyi stresszre hivatkozva BÁRMIKOR kiirathatod magad táppénzre.

Ennek az a hátránya, hogy a TGYÁS számításánál kevesebb lesz az elmúlt időszak bruttó jövedelme, ami a TGYÁS alapja. Egyébként a kiirás előtt 28 nappal már a TGYÁS-t is megigényelheted majd.


Jó pihenést, ha így döntenél.


Még valami, ha megmondod a munkáltatódnak, hogy babát vársz, nem mondhat föl neked, véd a törvény. Persze akkor is véd, aha táppénzre mész. De ha esetleg megmondod, még van esélyed, hogy mondjuk megegyeztek abban, hogy kiveszed az összes szabadságod, amivel egészen közel kerülhetsz a TGYÁS igénylés ideéig annélkül, hogy táppézre mentél volna, hiszen ezzel nem csökkenne a TGYÁS számításának alalpja.

2008. jún. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A főnököm úgy gondolja, hogy én még augusztusban is fogok dolgozni. 8 órát ülök naponta, kezdem nem bírni ezt. Nem lehet vele megbeszélni, sajnos ő egy ilyen főnök. Tudom, hogy nem rúghatnak ki, de ha a nőgyógyásznak elmondom, hogy már nem bírom, ő ír egy javaslatot a háziorvosnak, hogy ez és ez miatt írjon ki véglegesen, ezt lehet?
2008. jún. 16. 13:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát persze, hogy lehet! Minnék hamarabb beszélj a nőgyógyászoddal, és irasd ki magad!

Aztán jön a pihi, a séta, a készülődés, a nézelődés, esetleg vásároglatás, tervezgetés...

Jajj, de szeretnék a helyedben lenni!


Hajrá, állj a sarkadra a magad és persze a babád érdekében! Ez életed egyik legszebb időszaka, tessék rendesen kiélvezni!

2008. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia.Ha vissza is szeretnél majd menni dolgozni,inkább szólj,hogy ettől és ettől a naptól nem mész.A Tgyást meg az előző évi bruttó átlagkeresetből számolják,tehát a 2007-ből.
2008. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!