Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Képtelen leszek 75gr cukrot...

Képtelen leszek 75gr cukrot meginni a terhelésen. Saját felelősségre kihagyhatom ezt a vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Harmadik babát bárom.

Az első kettőnél nagyon rosszul lettem a terhelésen. Hánytam, elájultam.

Nem segített a citrom, a fekvés, semmi.

Alapból sem szeretem az édeset, sőt!



Hallottam, hogy a szirupot ki lehet váltani 2,5 dl tej+1db zsemle kombinációjával is.

Szerintetek meg lehet ezt beszélni valakivel?

Ha nem akkor kihagyhatom a vizsgálatot?


TUDOM, hogy felelőtlenség és a babának ártanék vele ha mégis magas lenne a cukrom, de mivel az első 2-vel nem volt, így bizakodom.


Annak semmi értelme, ha kihányom és úgy veszik le a vért....akkor olyan mintha meg sem ittam volna :(


Nem vagyok hisztis, nyafis, de tudom, hogy nem fog menni :(


2011. jún. 7. 23:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk eleve a zsemle tej verzió működik. Kétszer voltam terhes az elmúlt 4 évben, szó sem volt róla, hogy cukrot kelljen inni.

Szerintem elmondhatod, mi a problémád, biztos nem fogják erőltetni!

2011. jún. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy ennyi eleg potlasnak?

Kerdezz ra, lehet, hogy megengedik.

Viszont 1 zsemle es 2,5 dl tej kb 45 g ch, nincs 75.

1 zsemle kb 30, a tej ch tartalma 5g/dl

2011. jún. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hú, anno én is elájultam tőle. kérdezz rá a kiváltásra, én biztos, hogy nem vállalnám be még egyszer! Meginni is alig bírtam, inkább kifele mint befele ment volna.
2011. jún. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

A baj sajnos a hozzáállásoddal van. Ha fejben eldöntöd, hogy már pedig menni fog, akkor sikerül. De ha már előre feladod, az nem oké.

Nálunk mindkét verzió van, 2 zsemlés és 1 cukros vizes, ha baj van, akkor még többször ismétlik.

A másik, sok helyen 2 dl-t kell meginni, én azon rossz helyre tartozom, ahol fél litert kell meginni citrom nélkül. Szerintem nem kérdés, melyiket könnyebb meginni. Főleg, hogy 2 perc után ráripakodnak az emberre, hogy még nem ittad meg?

A babád egészsége a tét, ha az első kettőnél megcsináltad, a 3. is megérdemli. Szerintem soha nem bocsátanád meg magadnak, ha a saját felelőtlenségedből bármi bajotok származna. A cukorbetegség nem játék. 2 óra az egész és annyi, nem zaklatnak többet ilyenekkel.

2011. jún. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
szia! Én is azon gondolkodom, hogy méretek egy éhomi és egy étkezés utáni vércukrot a cukorterhelés helyett (persze tej, zsömi jöhet;-) ). Ha azokkal valami nem jó, standardizált mérést csak akkor. bár ezt még nem vitattam meg a dokimmal:-( de a védőnő azt mondta, hogy csak a 4 nőgyógyászati vizsgálat a kötelező. Félreértések elkerülése végett, egyáltalán nem érzem magam felelőtlennek és Téged sem tartalak annak! Minden vizsgálat megvan, a nem TB támogatottak is és nem mellesleg orvostanhallgatóként (5. év) tartom normális éhgyomri és étkezés utáni cukor mellett elvégzett standardizált glükózterhelési próbát feleslegesnek. Szerintem többet árt a babának ha stesszelsz, hánysz és elájulsz (ugyanis egyik sem a baba javára rendezi át a keringésed), mintha alternatív megoldás keresel a vércukormérésre. (Mert méretni azért nagyon fontos, csak nem feltétlenül 75 mg glükózoldattal)
2011. jún. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
*75 g nem mg
2011. jún. 8. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Szia! 2. terhessegemnel kulfoldon eltunk, es ott nem csinaltak vercukor terhelest. Mivel minden egyes honapban ehgyomorral vettek tolem vert, igy a verteszt kimutatta volna, ha magas lett volna a vercukorszintem. Azt mondta az ottani dokim, hogy feleslegessen nincs ra szukseg, hisz latja az eredmenyeket. Furcsalottam is, hogy nincs terheles, ezert rakerdeztem az itthoni dokimnal is, es o is megnyugtatott, hogy ha ehgyomorral mentem a vervetelekre es vizsgaltak a vercukorszintet, akkor tenyleg nem szukseges a terheles, ha minden eredmenyem jo.

Kerdezd meg a dokidat, hogy esetleg sima vervetelekkel nem volna elegendo, hogy figyelje a vercukorszinted.

2011. jún. 8. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
nyugodtan megtagadhatod.
2011. jún. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Én is ezen gondolkodom. Megtagadom, és egészségpénztárra veszek egy vércukormérőt, inkább böködöm az ujjam reggeli előtt és után mint az a gusztustalan szirup...
2011. jún. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Kihagyj hatod, de taszel bel citromlét és megiszod.

ha cukorbeteg vagy, jobb mielőbb tudni.



ja nem az elsővel nem volt cukorbetgségem, a másodikkal igen, úghogy te is simán lehet a harmadikkal

2011. jún. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!