Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek picit lett rossza a 2...

Akinek picit lett rossza a 2 órás terheléses vércukor értéke mennyire kellett ráfeküdni a diétára?

Figyelt kérdés
Mik lehetnek a befolyásoló tényezők? A napi elfogyasztott folyadék mennyiség? Vagy benne lehet az hogy én nem nagyon fogyasztok cukrot, mármint csak a kávémban van rendes cukor?

2013. máj. 6. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi lett az eredmény. Mire értetted?

Nekem 7,1 lett, elmentem diabetológushoz, aki mondta, hogy ez teljesen jó eredmény, nincs cukorbetegségem, de jó lenne a cukrot mellőzni, illetve megszorítani a többi szénhidrát mennyiséget is. Én a kávéba nyírfacukrot szoktam rakni. Illetve, ellenőrizgetem itthon a cukroszintemet étkezések után.

2013. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam hogy 7,8 alatt kéne lennie a vércukor szintnek. Nekem 2 óra elteltével 8,0 lett a diabetikus meg elkezdett olyanról beszélni hogy valami 6,3 körül kell lennie nem nagyon értem ezt.
2013. máj. 6. 12:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg arra gondolt, hogy a 6,3 az ideális érték, vagy valamilyen középérték lehet.

A 7,8 az a felső határ.

Az még nem azt jelenti, hogy a 7,6 hű de jó, csak azt hogy nem éri el a felső korlátot.

Szerintem higgy a szakembernek, mert nem az a lényeg, neked most, hogy az alsó korlátot elérd, hanem, hogy normalizálódjon a cukrod, mert ez nagyon nem jó a babának.

Nekem 5,6 lett. A védőnőm azt mondta, hogy az egy nagyon jó érték.

2013. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!