Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Otthoni vércukor mérővel az 1...

Otthoni vércukor mérővel az 1 órás 6,9-es érték milyen?

Figyelt kérdés
Accu chek mérőm van, és reggeli előtt mértem 3,6, utána 1 órával 6,9. Nem ettem semmi extrémet, csak tk kenyeret, tonhalat, uborkát, korpovit kekszet és diabetikus szörpit 1,5 dl, jó vizesen. Mitől ilyen sok? Most mértem másodjára, és kissé lehangoló érték, pedig szó szerint tartom szigorúan a 180-as diétát.
2012. júl. 23. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Az egy órás értéknek nem sok a 6,9. Legalábbis nekem a dietetikus azt mondta.
2012. júl. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De 7 a határ. Ez már nem emelkedett érték?
2012. júl. 23. 11:21
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

én a helyedben megkérdezném a dokim,szerintem ez nagyon magas....a szörpöt szerintem felejtsd el,bármilyen legyen is az,semmilyen diétában nem láttam még szörpöt!

hátha nem nagy a baj,nem ijesztgetésnek szánom,viszont mindenképp beszélj orvossal is.

2012. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Második, te honnan vetted, hogy ez nagyon magas??? Evés UTÁN ráadásul EGY órával????

Ez még emelkedettnek SEM minősül étkezés után 1 órával...



Az egészséges felnőtt éhgyomri vércukor értéke 3,0-6,4 mmol/liter közötti.8,0 mmol/liter felett biztosan kóros magas vércukor értékről beszélünk,míg a 6,4-8 között kivizsgálást igényel.Az étkezést követő vércukor értéknek 2 órával az étkezés után vissza kell térnie az éhgyomri értékre.Bármikor mért étkezést követő érték nem haladhatja meg a 11 mmol/liter -es értéket.


Az otthoni vércukormérésre reggel, délben és este kerüljön sor. Úgy kell időzíteni, hogy mindig egy órával az étkezés utánra essék, mert az ekkor mérhető csúcsérték az igazán fontos, ami nem lehet 7 mmol/l fölött. Ha, mondjuk, egyszer ennél az értéknél magasabbat mér a kismama, akkor ne ijedjen meg. Leginkább a reggeli utáni vércukorértékre kell figyelni, ilyenkor szokott a vércukor a megengedett érték fölé szökni. Ez a stressz-hormon, a kortizol napszaki ritmusából adódik. A hormon szintje reggel magasabb, ezért a vércukor viszonylag kevesebb szénhidrát bevitele után is magasabbra szökik. Kiugró vagy gyanús mérési eredménynél a legjobb még egyszer mérni. A baba és a mama egészsége érdekében mindig az ideális anyagcsere-állapot megtartására törekszünk, azaz, hogy vércukorszintjük 3,5 és 7 mmol/l között legyen. Ha azonban többször is 7 mmol/l fölötti az eredmény, azt jelezni kell az orvosnak, ilyenkor már inzulinpótlásra lehet szükség.

2012. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó. Nekem pont a dokim mondta, hogy 7 fölé nem szabad mennie. Ő az első akit kérdezek. Más diabéteszes véleményére voltam csak kíváncsi. Mit ronthattam el?


Egyszer mértem le, viszont most a tízórai után 1 órával 4, 1 lett (nem hittem el) lemértem még egyszer az meg 5 lett. Hogy lehet ez, hogy 2 perc különbséggel ilyen eltérés van? Igaz, az első vércsepp kicsire sikerült. Volt már ilyen tapasztalata valakinek?

2012. júl. 23. 12:59
 6/10 A kérdező kommentje:

A diétás szörpben édesítő van, 0 szénhidrát. Amúgy meg 1 dl-be van 2,5g CH. Én ittam kb. 2-3 centet jó sok vízzel.

Diabéteszes kismama válaszát várom, aki ért a témához!!

2012. júl. 23. 13:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit nem rontottál el, nekem azt mondta a csaj, hogy 7-ig jó, vagyis ebbe a 6,9 belefér.

nekem egyszer volt 6,8, én is paráztam, erre azt mondta, hogy ha 7-ig jó, akkor ez az érték még jó, ne izgassam magam.


Amúgy csináld azt, hogy bármit eszel, írd ha megugrik - lehet neked a szörp nem jó, de lehet az uborka, vagy a tonhal. Holnap hagyd el valamelyiket, és utána mérj, hogy kiderüljön, melyiktől ugrott meg. De a 6,9-től ne kapj szívbajt:)

2012. júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja nekem volt már olyan, hogy 0,6-ot! mértem, és csak harmadik szúrásra sikerült 5,6-ot kimutatni:( Az a baj, hogy az accu chek kicsit érzékeny, és nem mindegy, hová kened a vércseppet, meg milyen mennyiségben:(
2012. júl. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

2010-ben szültem. GDM-es voltam (9,2 volt a terheléses).

180g CH-diéta mellett (nagyon keményen tartottam magam hozzá) kellett, hogy 7,0 alatt maradjon a vércukrom. A 6,9 még jó! Reggeli után én is mindig kicsit magasabbat mértem, mint bármelyik étkezés után.

2012. júl. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Még "kezdő" vagyok, és túlparázom, de próbálok lehiggadni, hisz nem olyan rosszak az eredményeim. A cukorterhelés is pont a határon volt, 7,8. Jó egészséget és boldog babavárást mindenkinek!
2012. júl. 23. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!